Vakıf Katılım Bankası İnsan Kaynakları İş Başvurusu Nasıl Yapılır?

13.08.2020
945
A+
A-
Vakıf Katılım Bankası İnsan Kaynakları İş Başvurusu Nasıl Yapılır?

Vakıf Katılım bankası iş başvurusu yapan adaylar insan kaynakları ya da çağrı merkezi gibi birçok farklı pozisyonda iş sahibi olabilmektedir. Adaylar için açılan pozisyonlar ise kariyer.vakifkatilim.com.tr adresi üzerinden yayımlanmaktadır. İhtiyaçlar doğrultusunda Vakıf Katılım Bankası iş başvurusu uygun bulunan adaylar değerlendirmeden sonra ön mülakata çağrılmaktadır. Başvuru sırasında ise formda adayların tecrübe, okul, yetenek gibi bilgileri alınmaktadır. Başvurular online olarak gerçekleştirilmektedir.

Vakıf Katılım Bankası’nda İşe Alım Süreci Nasıl Değerlendirilmektedir?

Vakıf Katılım personellerinin işe alım süreci başvuru formunun doldurulması itibarıyla başlamaktadır. Kariyer.vakifkatilim.com.tr adresi üzerinden açık pozisyonlara başvuru yapan adayların özgeçmişleri ilgili birim müdürü ve insan kaynakları tarafından incelenmektedir. Pozisyona uygun görülen başvuru sahibi ise ön mülakata alınmaktadır. Mülakatı yine ilgili birim müdürü ve insan kaynakları yapmaktadır. Mülakat sonucunda değerlendirme adayın söz konusu pozisyona uygun olduğu yönünde olursa personele görev teklifi yapılmaktadır.

Vakıf Katılım Bankası Kariyer Yönetimi ve Deneyimli Personel Alımı Nasıl Yapılmaktadır?

Vakıf Katılım’da deneyimli adayların kariyerine devam edebilmesi için performans ve tecrübe süresine göre unvan değişiklikleri yapılmaktadır. Vakıf Katılım Bankası iş başvurusu yapan deneyimli ve deneyimsiz adaylar unvan noktasında ayrılmaktadır. Deneyimli adayların başvurularında daha önceki tecrübelerine yönelik kariyer yönetimi yapılmaktadır. Deneyimli personellerin sırasıyla alabileceği Vakıf Katılım Bankası unvanları ise aşağıdaki gibidir:

 • Merkezi operasyon görevlisi ve gişe görevlisi (şube ve bazı genel müdürlük birimleri için)
 • Yetkili yardımcısı
 • Yetkili
 • Yönetmen yardımcısı
 • Yönetmen
 • Müdür

Vakıf Katılım Bankası Personellerinin Maaşları Neye Göre Belirlenmektedir?

Katılım bankası personellerinin maaş miktarları pozisyon, unvan, deneyim ve çalışma performansı gibi esaslara dayalıdır. Vakıf Katılım Bankası’nda yeni çalışmaya başlayan adaylara bankacılık esaslarına dayalı olarak maaş belirlenmektedir. Deneyimli olan adaylara ise tecrübe süresi, çalışma performansı gibi kriterlere yönelik maaş belirlemesi yapılmaktadır. Vakıf Katılım Bankası’nda çalışmaya devam eden adayların ise aldıkları unvana ve çalışma performansına göre yıllık piyasa değişimleriyle belirlenen miktarlarda zam yapılmaktadır. Yılda bir kez yapılan bu zammın yanı sıra yabancı dil bilen adaylar yabancı dil tazminatı gibi ödemeler de almaktadır. Maaş ödemeler her ayın son gününde personellerin hesaplarına yatırılmaktadır.

İlginizi Çekebilir:  Vakıf Katılım Yatırım Hesapları

Vakıf Katılım Personelleri Hangi Yan Haklar ve Faaliyetlerden Faydalanabilmektedir?

Vakıf Katılım personelleri yan haklar ve gelişim faaliyetlerinden faydalanarak hem daha fazla kazanıp hem de ilgi alanlarına yönelik bilgiler edinebilmektedir. Maaş ödemelerinin yanı sıra Vakıf Katılım Bankası iş başvurusu yapıp görev teklifi alan adaylar yan haklardan, eğitim ve gelişim faaliyetlerinden faydalanabilmektedir. Vakıf Katılım personellerine özel hazırlanan yan haklar ise aşağıdaki gibidir:

 • Çalışanların görev yaptıkları şube yakınında ikamet etmemesi durumunda ulaşım masrafı ödemesi yapılmaktadır.
 • Çalışanların öğle yemeği için ödeme yapılmaktadır.
 • Personelin ya da eşinin doğum yapması durumunda Vakıf Katılım tarafından doğum yardımı yapılmaktadır.
 • Personelin evlenmesi durumunda evlilik yardımı, taşınması durumunda da taşınma yardımı yapılmaktadır.
 • Yabancı dil bilen personeller yabancı dil tazminatından faydalanabilmektedir.
 • Personeller kasa tazminatı ödemesi de almaktadır.

Vakıf Katılım Bankası tarafından sağlanan bu hakların yanı sıra eğitim ve gelişime yönelik faaliyetler de uygulanmaktadır. Bu kapsamda çalışanların yetkinliklerine, ilgi alanlarına ve çalıştıkları pozisyona uygun olarak e-eğitim, konferans, sınıf içi eğitim ve seminer imkanları da sağlanmaktadır.ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.