Vakıf Katılım Bankası KOBİ Kredileri ve Başvurusu 2021

15.05.2020
585
A+
A-
Vakıf Katılım Bankası KOBİ Kredileri ve Başvurusu 2021

Vakıf Katılım Bankası KOBİ kredileri başlığı altında sunmuş olduğu KOBİ kredilerini, Türkiye Odalar Ve Borsalar Birliği ile yapılan anlaşma çerçevesinde gerçekleştirmektedir. Bu bağlamda banka, KOBİ ölçekli oda ve borsa üyelerine hazine destekli yani kredi garanti fonu kefaleti ile düşük maliyetlerde kredi kullandırarak oldukça önemli finansman destekleri sağlar. KOBİ’lerin bu bağlamda oldukça rahat etmelerini sağlayan krediler sayesinde banka KOBİ müşterilerinin her daim büyümesine ve gelişmesine olanak sağlamaktadır. Buna göre bankanın beklemiş olduğu şartları sağlayan herkes Vakıf Katılım Bankası üzerinden KOBİ kredisi alabilir.

 Vakıf Katılım Bankası KOBİ Destek Finansman Özellikleri Nelerdir?

 Vakıf Katılım Bankası KOBİ Destek finansman özellikleri, bankanın müşterilerine sunmuş olduğu en önemli avantajları içermektedir. Buna göre KOBİ destek finansman özelliklerinden faydalanacak olan kişiler aşağıdaki şu avantajlardan da yararlanmış olur. Buna göre bankanın müşterilerine sunmuş olduğu KOBİ Destek finansman kredilerinin en önemli avantajları şunlardır;

  • KOBİ Destek finansman kredilerinde 1.85 kâr payı oranı ile 6 ay anapara ödemesiz bir dönem içeren ve daha sonraki bir yıl içerisinde eşit taksit ödeyen kişiler, toplam 18 ay vade ile Vakıf Katılım Bankasından 200.000 TL’ye kadar finansman kullanabilirler.
  • Banka üzerinden alınacak bu kredilerden Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’ne üye olan KOBİler faydalanabilir.
  • Kendilerine en uygun ödeme planı hazırlayan kişiler bu sayede almış oldukları anaparayı ve krediyi oldukça uygun fiyatlarla geri ödemeli bir şekilde bankaya ödemiş olurlar. Bu sayede zorlanmadan kredi ödemelerini gerçekleştirirler.

Yukarıda verilen avantajlar Vakıfbank’tan KOBİ Destek kredisi alacak olan kişilerin yararlanabilecekleri avantajlardır. Buna göre kişiler bu krediyi kullanarak işletmelerini daha büyük hale getirebilir ve acil nakit ihtiyaçlarında kullanabilirler.

 Vakıf Katılım Bankası KOBİ Destek Kredilerinden Kimler Faydalanamaz?

Vakıf Katılım Bankası KOBİ destek kredilerinden faydalanamayacak olan kişiler, belirli sektörlerde çalışan kişilerdir. Buna göre, bu sektörlere dahil olarak çalışan kişilerin KOBİ destek kredilerini almaları mümkün değildir. KOBİ destek kredileri, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği ile bankanın kendi arasında yapmış olduğu anlaşma kapsamında sadece bu bankaya üye olan firmalara ve kişilere verilecek olan kredilerdir. Buna göre diğer kredilere nazaran daha avantajlı olan KOBİ destek finansmanları sayesinde Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’ne üye olan kişiler, işletmelerinin ihtiyaçlarını kolaylıkla karşılayabilirler. Buna göre KOBİ destek kredilerinden faydalanamayacak olan kişiler şunlardır;

  • Tarım Kredi Kooperatifleri,
  • Esnaf ve Sanatkârlar Kredi Kefalet Kooperatifleri,
  • Döviz büfeleri,
  • Faktoring şirketleri,
İlginizi Çekebilir:  Vakıf Katılım Bankası Şikayet Hattı Telefon Numarası Nedir?

Yukarıda verilen bu şirketlere mensup kişiler Vakıf Katılım Bankası’ndan verilecek olan KOBİ destek kredilerinden faydalanamayacak olan kişilerdir.

Vakıf Katılım Bankası KOBİ Destek Kredilerine Nasıl Başvuruda Bulunabiliriz?

Vakıf Katılım Bankası KOBİ destek kredisi almak isteyen kişilerin sağlaması gereken en önemli şartlardan bir tanesi Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’ne üye olmalarıdır. Bu birliğe üye olmayan kişiler banka tarafından sunulan bu hizmetlerden maalesef faydalanamazlar. Bankanın sunmuş olduğu KOBİ destek finansmanlarına başvuruda bulunmak isteyen kişiler farklı kanallar üzerinden başvurularını gerçekleştirebilmektedirler. Buna göre Vakıf Bankası online işlemler sistemi üzerinden internet bankacılığı kullanılarak Vakıf Katılım KOBİ destek kredilerine başvuruda bulunabilir.

Kişiler şirketlerine ait kurumsal hesapları ile internet bankacılığı üzerinden yaptıkları bu başvurular sayesinde oldukça hızlı bir şekilde kredilerine kavuşabilmektedirler. İnternet üzerinden yapılan başvurularda, banka yetkilileri şirket sahipleri ile görüşerek kredilerinin olumlu ya da olumsuz olduğunu kendilerine oldukça kısa bir süre içerisinde bildirirler. Bunun yanı sıra krediler hakkında destek almak ya da kredi başvurusu yapmak için müşteri hizmetleri de oldukça sık olarak kullanılan yöntemlerden bir tanesidir. Vakıf Katılım Bankası müşteri hizmetleri numarası olan 0850 202 1 202 ya da 444 44 77 telefon numaraları aranarak kurumsal şirketlerin KOBİ destek kredi başvuruları çağrı merkezleri üzerinden ön başvuru şeklinde alınmaktadır. Ancak bankadan kredi almak isteyen kişilere tavsiye edilen en önemli durumlardan bir tanesi; kişilerin banka şubelerine giderek kendilerine en uygun ödeme planını hazırlayarak, kredi başvurularını şube üzerinden yapmaları gerektiğidir. Banka yetkilileri ile yapılan görüşmede uzmanların yönlendirmesi ile KOBİ destek kredileri daha avantajlı ve kişiye uygun bir şekilde alınabilir.

İlginizi Çekebilir:  Vakıf Katılım Kar Payı Hesaplama 2019ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.