Vakıf Katılım Bankası Şikayet Hattı Telefon Numarası Nedir?

20.08.2021
261
A+
A-
Vakıf Katılım Bankası Şikayet Hattı Telefon Numarası Nedir?

Vakıf Katılım Bankası şikayet hattı üzerinden tüm müşteriler banka hakkında talep, öneri, teşekkür, şikayet ya da itirazlarını temsilciye aktarabilir. Vakıf Katılım Bankası şikayet hattı telefon numarası olarak 0850 202 12 02 ya da 444 44 77 numaraları arasından biri tercih edilebilir. Bankanın müşteri hizmetlerine ait olan bu numaralarla bankaya yaşanılan sorunlar bildirilir ve yetkili tarafından çözüme kavuşmanız mümkün olur. Sadece şikayet değil çeşitli bankacılık işlemleri için de bu telefon numarası kullanılabilir.

Genel müdürlük de bir şikayet için başvurulabilecek yollardan bir tanesidir. Genel müdürlük ile iletişime geçmek için 0216 800 55 55 telefon numarası aranabilir veya 0216 800 55 56 faks numarası kullanılarak evrak gönderimi yapılabilir. Bankaya ait iletişim kanalları 7 gün 24 saat kesintisiz şekilde hizmet vermeye devam eder. Vakıf Katılım bankasının güven ve müşteri memnuniyetine verdiği önem ile her zaman kaliteli hizmet almanız mümkündür.

Vakıf Katılım Bankası Müşteri Hizmetlerine Doğrudan Nasıl Ulaşılabilir?

Vakıf katılım müşteri temsilcisine direkt bağlanmak için vatandaşların başvuracağı birden fazla yol bulunur. Kısa yoldan müşteri temsilcisine bağlanmak ve telefonda uzun süre beklememek herkesin isteyeceği bir durumdur. Bu yüzden bazı kısa yol tuşları kullanarak bunu gerçekleştirmek mümkündür. Öncelikle müşterilerin 0850 202 12 02 numarasını araması gerekir.

Numara arandıktan sonra sesli yanıt sistemi devreye girmiş olur. Gerekli yönlendirmeler takip edilir. İlk menüde 2 rakamını tuşlamak gerekir. Sinyal sesi duyulduktan sonra tekrar 2 tuşuna basılır. Bu işlemin de ardından birkaç saniye beklenir ve 7 rakamı tuşlanır. Bu işlemler sırasıyla yapıldığı takdirde direkt olarak müşteri hizmetlerine bağlanmak mümkündür. Bunu yapmayan kişiler uzun süre temsilci ile iletişime geçmeyi bekleyebilir.

İlginizi Çekebilir:  Vakıfbank Havale İşlemi Nasıl Yapılır?

Vakıf Katılım Müşteri Hizmetlerinden Yapılabilecek İşlemler Nelerdir?

Müşteri hizmetleri aracılığı ile gerçekleştirilen tüm bankacılık işlemleri temsilci ile görüşerek kolaylıkla halledilebilir. Yapılabilecek tüm bankacılık işlemleri şu şekilde listelenmiştir:

 • Kredi kartı başvurusu ve sorgulaması
 • Kredi başvurusu veya sorgulaması
 • Banka kartı işlemleri
 • Kayıp ve çalıntı ihbarı
 • Kart blokesi kaldırma
 • Fatura ve kurum borcu ödemeleri
 • EFT ve havale işlemleri
 • Otomatik ödeme talimatı işlemleri
 • Kredi kartı şifre işlemleri
 • Sim kart bloke kaldırma
 • Hesap açıp kapatma
 • Cari hesap bakiye sorgulama

Vakıf Katılım şikayet hattı telefon numarası tuşlanarak yapılabilen işlemler genellikle her banka müşterisinin sürekli iç içe olduğu banka işlemleridir. Bankaya giderek vakit kaybetmekle uğraşmayan kişiler müşteri hizmetlerini tercih eder. Bu tarz işlemleri müşteri temsilcisi ile gerçekleştiren kişi sayısı oldukça fazladır. Müşterinin yaşadığı her sıkıntıya göre yapılacak işlem farklılık gösterir.

Vakıf Katılım Hesabı Nasıl Açılır?

Vakıf katılım hesap açmak için vatandaşlar cari, katılma gibi hesap türlerinden birini tercih edebilir. Başvuru sürecini başlatmak için daha önce Vakıf Katılım Bankası’nda hesabı bulunmayan kişiler banka şubesine gitmelidir. Şubede müşteri temsilcisiyle görüşerek ve gerekli T.C. kimlik bilgilerini vererek hesabın oluşturulması mümkündür.

Vakıf Katılım Bankası’nda daha önce hesabı bulunanlar internet ya da mobil şubelerden yeni bir hesap açabilir. Bu başvuru sırasında kişiden herhangi bir belge istenmez. T.C. kimlik ya da hesap bilgileri ile işlemler kısa sürede tamamlanır.

Vakıf Katılım Bankası Müşteri Hizmetleri Mesai Saatleri Nasıldır?

Vakıf Katılım bankası çalışma saatleri hafta içi her gün sabah 09.00’dan 17:00’a kadar devam eder. Diğer tüm bankalarda da olduğu gibi Vakıf Katılım bankası hafta sonları açık değildir. Ancak Vakıf Katılım şikayet hattı telefon numarası 7 gün 24 saat aranabilir ve müşteri hizmetleri kesintisiz bir hizmet sunmuş olur.

İlginizi Çekebilir:  Vakıf Katılım Bankası İhtiyaç Finansmanları Nelerdir?ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.