Vakıf Katılım Bankası Sim Bloke Kaldırma Nasıl Yapılır?

17.05.2020
1.382
A+
A-
Vakıf Katılım Bankası Sim Bloke Kaldırma Nasıl Yapılır?

Vakıf Katılım Bankası SIM bloke kaldırma işlemleri, son zamanlarda vatandaşların en fazla yaptığı işlemlerden bir tanesi olmuştur. Özellikle Türkiye’nin yeni bir sürece girmesiyle tüm operatörlerin 4.5 G internete geçmesi hatların değişmesine sebep olmuştur. Bu durum da bankaların sim kart bloke kaldırma işlemlerinde oldukça büyük bir yoğunluğa sebebiyet vermiştir. Bankanın müşterilerini korumak amacıyla gerçekleştirmiş olduğu bloke işlemleri aslında uzun vadede bankanın müşterilerini koruma yöntemlerinden bir tanesi olarak görülür. Sim kartı bloke işlemleri, banka müşterilerinin hatlarının çalınmasının ya da kötü kişilerin eline geçmesinin ardından yapılacak olan hesaplara dair müdahalenin engellenmesi amacıyla banka tarafından alınan oldukça önemli tedbirlerden bir tanesidir. Buna göre hatların çalınması durumunda banka otomatik olarak hesapların üzerine bloke işlemi koyar ve bu sayede kötü niyetli kişiler bankanın müşterilerinin hesaplarına ulaşamazlar. Oldukça önemli bir tedbir olan sim kartı bloke işlemleri aynı zamanda operatör değişikliği ve sim kartı değişikliği gibi durumlarda da devreye girmektedir. Bu sebepten ötürü, operatör değişikliği yaşayan ya da sim kartını değiştiren kişilerin banka üzerinden yapmaları gereken sim kartı bloke işlemlerini kaldırmak aslında oldukça kolay bir işlemdir.

Hangi Kanallar Üzerinden Vakıf Katılım Bankası Sim Kartı Bloke Kaldırma İşlemleri Yapılır?

Vakıf bankası sim kartı bloke kaldırma işlemleri yapmak isteyen kişilerin, uygulayacağı 3 farklı yöntem bulunmaktadır. Tamamen müşterilerini koruma kapsamında uygulanan sim kart blokeleri, bankanın 3 farklı kanalı üzerinden oldukça rahat olarak yapılacak işlemlerdir. Buna göre vakıf bankası üzerinden sim kartı blokesi kaldırmak isteyen kişiler aşağıdaki aşağıda verilen yolları deneyerek sim kartı blokelerini rahatlıkla kaldırabilirler. Bu yollar şunlardır;

  • ATM üzerinden sim kart blokesi kaldırma,
  • Banka şubesine giderek sim kart blokesi kaldırma,
  • Müşteri hizmetleri üzerinden sim kart blokesi kaldırma,
İlginizi Çekebilir:  2021 Vakıf Katılım Bankası Kiralık Kasa Güncel Ücretleri

Yukarıda verilen farklı kanallar üzerinden sim kart bloke kaldırma işlemleri rahatlıkla yapılabilir

Vakıf Bankası ATM’si Üzerinden Sim Kart Blokesi Kaldırma İşlemleri Nasıl Yapılır?

Vakıfbank ATM’si üzerinden sim kart blokesi kaldırma işlemleri, oldukça kolay ve hızlı bir şekilde yapılan işlemlerdir. Banka müşterilerine sim kart blokelerini ATM’lerin üzerinden kaldırmak için olanak sunar. Buna göre kişiler kendilerine en yakın Vakıfbank ATM’lerine giderek sim kart blokelerini rahatlıkla kaldırabilirler. Vakıfbank ATM’si üzerinden sim kart bloke işlemlerini gerçekleştirecek olan kişilerin bankaya ait kartlarını ATM’ye yerleştirmeleri gerekmektedir. Sonrasında banka kartlarına ait şifreleri ATM’ye girerek karşılarına çıkan ana menü üzerinden sim kart blokesi kaldırma sekmesine basarlar.  Sim kart blokesi kaldırma işlemine başlanıldığı sırada banka müşterilerinin kendi hesap numaraları üzerinde tanımlı olan cep numaralarına bir doğrulama kodu gönderilecektir. Cep telefonuna kısa mesaj şeklinde gelen bu doğrulama kodu ATM’ye girildiği takdirde sim kart bloke işlemleri gerçekleştirilmiş olur.

 Vakıfbank Şubesine Giderek Sim Kart Bloke Kaldırma İşlemleri Nasıl Yapılır?

 Vakıfbank şubesine giderek sim kart bloke işlemleri yapmak, diğer yöntemlere göre bir nebze daha zor durumdur. Buna göre, banka şubesine giden kişiler T.C. kimlik numaraları ile birlikte SIM kart blokelerini ortadan kaldırabilirler. Ancak burada dikkat edilmesi gereken en önemli durum banka müşterilerinin sim kart blokelerini kaldırmak için yine cep telefonlarına ihtiyaçları duyacak olmalarıdır. Banka yetkilileri tarafından gönderilen doğrulama kodu banka yetkililerine söylenir ve sim kart blokeleri yetkili kişinin yapmış olduğu işlemler sayesinde tamamen ortadan kaldırır.

Vakıf Katılım Bankası Müşteri Hizmetleri Üzerinden Sim Kart Blokesi Kaldırma Nasıl Yapılır?

VakıfBank müşteri hizmetleri üzerinden sim kart blokesi kaldırmak isteyen kişiler, öncelikle bankanın müşteri hizmetlerini ararlar. Müşteri hizmetlerini aradıklarında otomatik olarak kişilerin sim kart blokeleri de kaldırılmış olur. Bunun için yapılması gereken herhangi bir ekstra işlem ya da görüşme bulunmamaktadır.

İlginizi Çekebilir:  Vakıf Katılım Genel Müdürlüğü Nerede?ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.