Vakıf Katılım Bankası Yatırım Hesabı Nasıl Açılır?

23.02.2021
501
A+
A-
Vakıf Katılım Bankası Yatırım Hesabı Nasıl Açılır?

Vakıf Katılım Bankası yatırım hesabı açarak birikimlerinizi değerlendirebilir, geleceğe güvenle bakabilirsiniz. Vakıf Katılım Bankası yatırım hesabı faizsiz bankacılık hizmetleri altında değerlendirilmektedir. Bütün vakıf katılım banka şubeleri üzerinden herhangi bir ücret ödemeden yatırım hesapları çalışmaktadır. Banka hesabı açmak isteyen kişiler kendilerine en yakın banka şubelerini ziyaret edebilirler. En yakın banka şube adresini öğrenmek için banka resmi internet sitesini ziyaret ettikten sonra iletişim kısmını ziyaret edin. Dilerseniz banka şubelerine gitmenize gerek kalmadan da hesap açtırmanız mümkündür. Vakıf Katılım Bankacılığı üzerinden başvuruda bulunarak internet bankacılığı sayesinde hesabınızı aktif hale getirebilirsiniz.

Vakıf Katılım Bankası Yatırım Hesabı Kullanarak Hangi İşlemler Yapılır?

Vakıf Katılım Bankası yatırım hesabı kullanarak yapılabilecek işlemler şu şekilde sıralanabilir:

  • Vakıf Katılım yatırım hesapları kapasamında hem internet şubesinden hem de mobil bankacılık üzerinden kira sertifikası alım satım işlemini yapabilirsiniz.
  • İnternet şubesinden ve mobil şubeden hisse senedi ile yatırım fonu alışverişi yapılabilir.
  • Vakıf Yatırım elektronik dağıtım kanallarını kullanarak bütün hisse senetleri için işlem yapmak mümkündür. Bunun için yatırım hesabı elektronik şifrenizin olması gerekir. Şifre müracaatı yapmak için banka internet sitesini ziyaret edin. Şifrenizi kimse ile paylaşmayın. (Banka yetkilileri dahil).

Vakıf Katılım Bankası Yatırım Hesabı Hisse Senedi İşlemleri Nelerdir?

Vakıf Katılım yatırım hesabı hisse senedi işlemleri yatırımcının tercihine göre kısa ya da uzun vadede kar payı getirisi sağlamaktadır. Hisse senetlerine ait bütün işlemler Vakıf Yatırım tarafından borsaya transfer edilmektedir. Hisse senetleri üzerinden yüzde sıfır stopaj alınmaktadır. Yatırım fonları kullanıldığı zaman ise yapılan alışveriş sonucu elde edilen kazançlardan yüzde 10 oranında stopaj kesilmesi gerekir. Vakıf Katılım yatırım fonlarına ait bütün işlemleri TEFAS güvencesi ile yapmaktadır. Yani bankanın yatırım hesaplarının ve işlemlerinin tamamen güvenli olduğundan emin olabilirsiniz.

Vakıf Katılım Bankası Yatırım Hesabı Hisse Senedi İşlemleri Nerede Yapılır?

Vakıf Katılım yatırım hesabı hisse senedi işlemleri yapılacak yer 0 212 352 35 77 numaralı vakıf yatırım çağrı merkezidir. Vakıf Katılım bankacılığının ilkeleri dışında yer alan hisse senetlerine ait alışveriş işlemleri bu çağrı merkezi desteği ile yapılmaktadır. Bu numarayı kullanarak işlem yapmak için telefon numarasını çevirdikten sonra dahili no olarak 3 tuşuna basmanız gerekmektedir. Yapacağınız bütün yatırım fonu ve hisse senedine ait işlemler Takasbank A.Ş. güvencesi altında alınmıştır. İşlemler hesap sahiplerinin birikimlerinin faizsiz bankacılık kurallarına göre değerlendirmektedir. Bankanın elde ettiği kardan hesap tutarı oranında paylaşım yapıldığı için kazanç elde edilmektedir. Katılma yoluyla hesap sahibinin elde ettiği kar kullanıcının katılma hesabına da, cari hesaba da aktarılabilir. Bu hesap sayesinde belirlenen vade dolmadan para çekimi de yapabilirsiniz.

İlginizi Çekebilir:  Vakıf Katılım Bankası KOBİ Kredileri ve Başvurusu 2021

Vakıf Katılım Ara Dönem Kar Payı Ödemeli Yatırım Katılım Hesabı Nedir?

Vakıf Katılım Ara Dönem Kar Payı Ödemeli Yatırım Katılım Hesabı farklı para cinslerinden açılabilir. Euro, TL ya da USD cinsinden bu yatırım hesabının açılması mümkündür. Hesabın tutarına göre yatırım ya da alternatif yatırım hesabı olmak üzere 2 farklı değerlendirme imkanınız bulunmaktadır. Hesap için belirlenmiş olan vade içinde en çok 2 kere para çekmek mümkündür. Bu çekimlerinin tutarı hiçbir zaman hesapta bulunan ana paranın yarısını geçemez. Yatırımcılar bu hesap sayesinde kazanç elde etmiş olurlar. Aynı zamanda tasarruf yapılır. Banka şubelerini ziyaret ederek banka temsilcilerinden ve diğer uzman kişilerden size en uygun yatırım aracını bulabilirsiniz.ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.