Vakıf Katılım Nasıl Bir Banka?

23.11.2019
3.816
A+
A-
Vakıf Katılım Nasıl Bir Banka?

Vakıf Katılım Bankası 2015 yılında kurulmuş ve 2016 yılında da faaliyet izni almış faizsiz işlemler gerçekleştiren bir finansal kurumdur. Vakıf Katılım Bankası’nda tüm işlemler faizsiz bankacılığın şartlarına uygun bir şekilde gerçekleştirilmektedir. Ortaklarının hepsi vakıflar genel müdürlüğüne ait olup yabancı veya özel işletmelerden ortağı bulunmamaktadır kolay ödeme planları ve vadeleri ile Vakıf Katılım Bankası pek çok kişi tarafından bankacılık işlemlerinde tercih edilen bir banka olmuştur. Vakıf Katılım Bankası hem bireysel hem de ticari kurumsal alanda işlemler gerçekleştirebilmektedir.

Vakıf Katılım Bankası Bireysel İşlemler

Vakıf Katılım Bankası bireysel işlemlerini cari hesap ve katılma hesabı olmak üzere iki şekilde sunabilecektir

Cari hesap; vakıf katılma bankası cari hesap ile müşterilerine vadesiz olarak cari hesap açma olanağı sunabilmektedir. Cari hesap açarken müşterilerden cüzi bir miktarda hesap açım ücreti alınabilmektedir. Açılan cari hesap ile müşteriler istedikleri zaman para yatırıp para çekebilirler aynı zamanda bu cari hesap hem Türk lirası hem de yabancı para cinsinden de açılabilmektedir.

Katılma hesabı; katılma hesapları tasarruflar katılım bankacılığı ilkeleri doğrultusunda faizsiz bir şekilde değerlendirilmesi yapılabilmektedir cari hesapta olduğu katılma hesabında da Türk lirası ya da yabancı para cinsinden katılma hesabı açılması mümkün olabilmektedir. Bu hesap sayesinde müşterilerin paraları değerlenerek kar payı almaları sağlanacaktır. TL ya da yabancı para cinsinden açılan hesapların katılma hesapları 1 ay, 3 ay, 6 ay ya da 1 yıl olarak vadeli bir şekilde açılabileceği gibi 1 yıl ve daha fazla vadeli kar payı ödemeli hesaplar da açılması mümkün olabilecektir.

İlginizi Çekebilir:  Vakıf Katılım Kurumsal Finansman Destekleri

Vakıf Katılım Bankası V Kart Nedir?

Vakıf Katılım V kart cari ve katılım hesaplarına bağlı olarak banka tarafından müşteriye verilen bir karttır. Bu kart ile banka kartı ile yapılabilecek tüm işlemler yapılabilmektedir. Örneğin v kart ile vakıf katılım bankası ATM’lerinden hesap bakiyesi öğrenilebilir para çekip para yatırılması ve aynı zamanda para transfer işlemlerinin ve fatura ödeme işlemlerinin gerçekleştirilmesi de mümkün olacaktır.

Vakıf Katılım Bankası Finansman Desteği Almak İçin Gerekli Şartlar ve Evraklar Nelerdir?

Vakıf Katılım Bankasın’dan finansman desteği almak için gerekli belgeler ve şartlar incelendiğinde ilk olarak vakıf katılım bankasından finansman desteği almak için 18 yaşından büyük olunması gerekmektedir ve finansman desteği almak için ödeme gücünün olması gerekmektedir. Bu şartlar sağlandıktan sonra finansman desteği almak için finansman desteği başvuru formu, nüfus cüzdanı sürücü belgesi veya pasaport fotokopisi, kişinin çalışma durumunu gösteren belge, şubenin istemiş olduğu diğer belgeler ve gerekirse kefil için istenecek belgeler gerekmektedir.

Vakıf Katılım (Resmi Sayfa)

Vakıf Katılım Bankası Finansman Türleri Nelerdir?

Vakıf Katılım Bankası müşterilere çeşitli finansman türleri sunmaktadır bu finansman türlerini inceleyecek olursak;

  • En çok tercih edilen finansman türü konut finansmanıdır konut finansmanında satın alınmak istenilen konutun uzman görüşü değerinin yüzde sekseni kadar finansman desteği kullanılabilir ve 180 ya kadar vade seçenekleri ile müşterinin istediği şekilde bir ödeme planı oluşturabilir. Banka ise gerekli görülen durumlarda ek teminat isteyebilir
  • En çok tercih edilen diğer bir finansman türü de taşıt finansmanı olmaktadır vakıf katılım bankasının sunduğu ikinci el ya da sıfır taşıt finansmanı ile müşteriler uygun kar payı ile taşıt sahibi olabilirler. Taşıt finansmanlarında 48 aya kadar vade imanı bulunmaktadır ayrıca 5 yaşına kadar ikinci el araç finansmanı sunulmaktadır. Bu finansmanlarda yüzde otuzdan başlayan peşinat oranları vardır
  • İş yerlerini büyütmek isteyenler için vakıf katılım bankası işyeri finansmanı ile gayrimenkul için 60 ay vadeyle yüzde yüze kadar finansal destek sağlayabilmektedir. Bu gayrimenkuller büro dükkân mağaza lojman depo gibi alanlar olabilmektedir. Gerekli görülen yerlerde banka teminat isteyebilir
  • Yatırımlarını arsa alarak korumak isteyenler için arsa finansmanı hizmeti vakıf katılım tarafından sunulmaktadır bu finansmanın vadesi 60 aya kadar çıkmaktadır
  • Tüketici finansmanı beyaz eşya mobilya televizyon gibi dayanıklı ev aletleri için tercih edilebilmektedir bu finansmanın vadesi 36 aydır.
İlginizi Çekebilir:  Vakıf Katılım Araç Kredisi Kampanyası ve Şartları

Vakıf Katılım Bankası Kiralık Kasa

Vakıf Katılım Bankası değerli eşyalarını bankada korumak isteyenler için kiralık kasa işlemini başlatmıştır kiralık kasa ile kişiler değerleri eşyalarını güvenli bir şekilde bu kasalarda muhafaza edebilmektedir. Gerçek veya tüzel kişiler bu kasalardan yararlanabilirler ihtiyaca göre bu kasaların boyutları küçük orta ve büyük olarak değişebilmektedir. Bu kasaların kullanılmaya başlanılması hırsızlık olaylarına karşı oldukça tedbir sayılabilmektedir. Çünkü vakıf katılım bankası kasalarını üst düzey güvenliklerle korumaktadır ve kasalardaki kıymetli eşyalara zarar gelme olasılığı oldukça düşük derecede olmaktadır.

Vakıf Katılım Sigortacılık İşlemleri

Güneş sigorta ve vakıf emeklilik ile katılım sigortacılığı alanında faaliyet gösteren ve vakıf kültürünün mirasçıları olan Neova sigorta bankanın en önemli hizmetlerinden birisidir. Bereket sigorta, vakıf katılım sigortacılık hizmetlerinin çözüm ortaklarındandır. Bireysel ve kurumsal sigorta ihtiyaçları için vakıf katılım şubelerine gelerek kişiler; evlerini, araçlarını, işyerlerini, sağlıklarını ve değer tün alanlardaki her şeyi hızlı ve güvenilir bir biçimde koruma altına alabilirler. Vakıf bank bireysel sigortacılık hizmetlerine bakıldığında zorunlu deprem sigortası trafik sigortası, kasko, konut sigortası, seyahat sigortası, eğitim, güvence sigortası alanları görülmektedir.

Vakıf katılım Bankası Fatura Ödeme İşlemleri

Vakıf Katılım fatura ödenme işlemlerini de kabul etmektedir. Fatura ödeme işlemleri ATM, müşteri iletişim merkezlerinden veya banka kartları ile ödeme yapılabilmektedir. Ya da faturaları ödeme de zorluk çekenler için otomatik ödeme talimatları verilebilir. Eğer hesap kartında veya kredi kartında yeterli limit olmadığında ise ödenmeyen faturalar için sms ve mail yolu ile bilgilendirilme yapılabilmektedir. Kredi kartları ile yapılan ödemelerde her ödeme işlemi için fatura tutarının yüzde bir buçukluk bir kısmı komisyon olarak yansıtılmaktadır. Otomatik ödeme tutarında ise herhangi bir ücret alınmayacaktır. Vakıf katılım bankası üzerinden telekomünikasyon kurumları doğalgaz kurumları elektrik kurumları ve su kurumları ödemeleri gerçekleştirilebilmektedir.

İlginizi Çekebilir:  Vakıf Katılım Ev Kredisi Kampanyası ve Şartları

Vakıf Katılım Findeks Hizmetleri

Vakıf Katılım Bankası kredi kayıt bürosu tarafından findeks hizmeti sunmaktadır. Findeks hizmeti ile kişiler kendi risk raporlarını ve kredi notlarını öğrenebilmektedirler not danışmanım takipçi ve uyarı gibi katma değerli ürünlerin sunduğu avantajlardan da ayrıca bir ücret ödenmesi yapılmadan faydalanmak mümkün olacaktır. findeks paketleri ikiye ayrılmaktadır bunlardan ilki findeks gold diğeri ise findeks premium pakettir.

Vakıf Katılım Altın Günleri Hizmeti

Vakıf Katılım altın günleri ile çeyrek yarım, cumhuriyet altını bilezik yüzük kolye gibi değerli ziynet eşyalarının ekonomiye katkısı sağlanmaktadır. Bu hesaba 995 ve 1000 gr saf altın olarak yatırım yapılır altınlar cari hesapta veya altın katılma hesabına yatırılarak kazanç elde edilmesi imkanı oluşturulur altın hesabındaki altın sahipleri gerçek kişiler ise 100.000 TL’ye kadar tasarruf mevduatı sigorta fonu güvencesi altına alınır bu işlemler için banka herhangi bir ücret talebinde bulunmamaktadır. Altın günleri için belirli şubeler belirlenmekte ve altın günleri o şubelerde gerçekleştirilmektedir. Bu hesabın kişiye kazandırma garantisi ise bulunamamaktadır kişiler bunu bilerek hareket etmek zorundadırlar.ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.