Vakıf Katılım Dijital Bankacılık İşlemleri

15.10.2021
806
A+
A-
Vakıf Katılım Dijital Bankacılık İşlemleri

Vakıf Katılım internet bankacılığı şubesi ile müşterileri yapmak istedikleri tüm bankacılık işlemlerinde şubeye gitmeden istedikleri yerden işlem yapabiliyorlar. Vakıf Katılım dijital bankacılık hizmetleri şubeye gitmeden bankacılık işlemlerinin gerçekleştirilebildiği aşağıdaki unsurlardan oluşuyor:

 • Vakıf Katılım internet bankacılığı uygulaması,
 • Vakıf Katılım mobil bankacılık uygulaması,
 • Vakıf Katılım telefon bankacılığı uygulaması,
 • Vakıf Katılım ATM bankacılığı uygulaması.

Bu dijital bankacılık uygulamaları içerisinde en çok kullanılan ve müşteriler tarafından en fazla tercih edileni ise internet bankacılığı işlemleri olarak karşımıza çıkıyor. Vakıf Katılım güçlü dijital bankacılık altyapısı ile modern bankacılık teknolojilerinden sonuna kadar tüm müşterilerini yararlandırtıyor.

Vakıf Katılım Dijital Bankacılık İşlemleri Nasıl Yapılır?

Vakıf Katılım internet bankacılığı kanalı ile işlem yapmak için banka müşterilerinin https://www.vakifkatilim.com.tr/tr/bireysel linkinden bireysel internet bankacılığı şubesine giriş yapması gerekiyor. Burada açılacak sayfada müşteriden TC kimlik numarası veya müşteri numarası ile internet bankacılığı şifresini girmesi isteniyor. Aynı şekilde kurumsal bankacılık müşterileri de aynı sayfada yer alan kurumsal sekmesini işaretledikten sonra kurumsal internet bankacılığı şubesine giriş başlatabiliyor.

Sisteme tam olarak giriş yapılabilmesi için ise banka tarafından kullanıcının bankada kayıtlı cep telefonuna gönderilen SMS onay mesajının ilgili yere girilmesi gerekiyor. Bu tek kullanımlık şifre girildikten sonra kullanıcı Vakıf Katılım internet bankacılığı sayfasına bağlanabiliyor ve bankacılık işlemlerini gerçekleştirmeye başlayabiliyor.

Vakıf Katılım internet şubesi üzerinde yapılan işlemlerin şubede yapılan işlemlerden bir diğer farkı da işlemlerin genellikle belirli limitler dahilinde yapılabilmesi. Örneğin internet şubesinden yapılabilecek havale veya EFT limiti günlük 250.000 TL olarak belirlenmiş durumda ve müşteri bu limitin ürerinde bir para transferi yapmak isterse mutlaka şubeye gitmek durumunda. Diğer yandan bu limitler müşteri tarafından kendi kişisel güvenliği için daha da azaltılabiliyor. Örneğin müşteri 250.000 TL’lik günlük para transferi limitini isterse 50.000 TL’ye çekebiliyor.

İlginizi Çekebilir:  Vakıf Katılım Hesap İşletim Ücreti Ne Kadar?

Hatta müşteri belirli işlemler için zaman sınırı koyabiliyor ve örneğin saat akşam 22.00 Den sabah 9.00’a kadar para transferi konusunda internet kanalına bloke koyabiliyor. Daha ileri güvenlik önlemlerine örnek olarak ise örneğin müşteri isterse IP sınırlaması koyabiliyor ve internet bankacılığı şubesine sadece belirlediği IP adresinden girilmesini ve diğer tüm IP’lerden girişlerin bloke edilmesini isteyebiliyor.

Kurumsal bankacılık internet hesaplarında ise kurumsal müşteriler birden fazla kullanıcı belirleyebiliyor ve bu kullanıcıları farklı yetkilendirebiliyor. Örneğin kurumsal bir firma temel düzel muhasebe yetkilisine sadece hesap hareketlerine bakma ve hesaba gelen paraları görebilme yetkisi tanımlayabiliyor ve bu kişi diğer internet bankacılığı işlemlerini asla yapamıyor. Veya yine kurumsal bir kullanıcı isterse muhasebe yetkisine onaylı para transferi yapma yetkisi verebiliyor. Bu durumda muhasebe yetkilisi internet bankacılığı üzerinden bir para transferi yaptıktan sonra işlem onun bir üst yetkilisine onaya gidiyor ve o kişi kendi şifresiyle girip onay verdikten sonra işlem gerçekleşebiliyor.

Vakıf Katılım Dijital Bankacılığı (Resmi Sayfa)

Vakıf Katılım Dijital Bankacılık İşlemleri Kimler Tarafından Yapılabilir?

Vakıf Katılım internet bankacılığı kanalı ile işlem yapabilecek kişiler bankanın hem müşterisi olan hem e olmayan bireysel veya kurumsal bankacılık müşterileridir. Vakıf Katılım dijital bankacılık uygulamaları içerisinde yer alan engelsiz bankacılık ile Vakıf Katılım özellikle engelli kişilerin bankacılık işlemlerini zorlanmadan yapabilmesini sağlamayı amaçlamıştır.

Vakıf Katılım Dijital Bankacılık İşlemleri İçin Şifre Nasıl Alınır?

Vakıf Katılım internet bankacılığı şifresi almak için müşterilerin en yakın Vakıf Katılım şubesine gitmesi yeterlidir. Müşteriler şubede internet bankacılığı veya dijital bankacılık şifresi talep ettiklerini söyledikten sonra kendilerine şifre kayıt işlemi açılır ve kapalı zarfta tek kullanımlık bir internet bankacılığı giriş şifresi verilir. Müşteri isterse hemen şubeden ayrılmadan şubede bulunan ve sadece Vakıf Katılım internet bankacılığı sitesine bağlanabilen bilgisayardan internet bankacılığı şubesine giriş yaparak yeni şifresini oluşturabilir. Zira şubede verilen şifre geçici şifredir ve kullanıcı bu şifre ile internet şubesine giriş yaptıktan sonra işlem menüsüne gelmeden bu şifrenin kullanıcının kendi belirleyeceği bir yeni şifre ile değiştirilmesi istenir. Diğer yandan müşterinin kendi belirlediği şifrenin de en geç 6ayda bir banka sistemi tarafından güvenlik amaçlı olarak değiştirmesi istenecektir.

İlginizi Çekebilir:  Vakıf Katılım Kampanyaları

Vakıf Katılım Dijital Bankacılık Şifresi Unutulursa Ne Olur?

Vakıf Katılım internet bankacılığı şifresinin kaybedilmesi halinde müşterinin yeni şifre talebi ile en yakın Vakıf Katılım şubesine başvuru yapması gerekir. Vakıf Katılım dijital bankacılık şifresini unutan ve şubeden yenilemek isteyen bir kişiye şubeden tekrardan yeni geçici bir şifre verilir ve aynen ilk şifre belirleme işleminde olduğu gibi müşteri bu şifresini ilk internet bankacılığı girişinde kendi belirleyeceği kalıcı internet bankacılığı şifresi ile değiştirir.

Vakıf Katılım Dijital Bankacılık İşlemleri Güvenli Midir?

Vakıf Katılım internet bankacılığı işlem güvenliği açısından son derece üst seviye ve üç katmanlı güvenlik sistemleri ile korunmaktadır. Öncellikle internet bankacılığı ile yapılan bütün işlemler bankaca yakından takip edilir ve özellikle önemli para transferi işlemleri müşteriye hem mail hem de SMS mesajı ile bildirilir. Diğer yandan tek kullanımlım SMS mesajı ile müşterinin kimlik bilgisi ve internet bankacılığı şifresi çalına bile başkaları tarafından internet bankacılığı sistemine girilmemesi garanti altına alınır. Banka tarafında ise sistem çok kapsamlı ve karmaşık güvenlik duvarları ile korunmaktadır. Banka için en önemli konulardan birisi bankacılık işlemlerinin güvenliğinin yanı sıra müşterilerin kişisel bilgilerinin güvenliği konusudur.

Dijital Bankacılık İşlemlerinde Kullanılan SMS Doğrulaması Nasıl Gönderilir?

Vakıf Katılım internet bankacılığı girişinde yollanan SMS mesajının güvenli olup olmaması konusunda banka tarafından sistem en güvenli doğrulama uygulamalarından birisi olarak tanımlanmaktadır. Vakıf Katılım internet şubesine girerken veya dijital bankacılık kanallarından işlem yaparken gelen SMS mesajı öncellikle ancak müşterinin adına kayıtlı ve bankaya bildirilmiş cep telefonu numarasına gönderilir. Şayet müşteri telefon numarasını değiştirirse bu durumda banka şubesine gitmek ve yeni numarasını teyit etmek durumundadır.

Dijital Bankacılık Kanalı İle Hangi İşlemler Yapılabilir?

Vakıf Katılım internet bankacılığı ile yapılabilecek bankacılık işlemleri şu şekilde sıralanabilir:

 • Vadesi hesap açma ve kapama işlemleri,
 • Vadeli TL hesabı açma ve kapama işlemleri,
 • Vadeli döviz hesabı açma veya kapama işlemleri,
 • Hesap hareketi izleme işlemleri,
 • Kredi kartı başvurusu ve inceleme işlemleri,
 • Ek kart başvurusu veya ek kart limit değişikliği işlemleri,
 • Kredi başvurusu ve başvuru takip işlemleri,
 • Elektrik, su veya doğalgaz gibi fatura ödeme işlemleri,
 • Hesaptan veya kredi katından otomatik fatura ödeme talimatı verme veya iptal etme işlemleri,
 • Kredi borcu ödeme işlemleri,
 • Başka banka kredi kartı veya kredi borcu ödeme işlemleri,
 • Vergi ödeme işlemleri.
İlginizi Çekebilir:  Vakıf Katılım Finansman Kampanyaları Neler?

Dijital Bankacılık İşlem Ücretleri Nedir?

Vakıf Katılım internet bankacılığı ücretleri şu şekilde belirlenmiştir:ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.