Vakıf Katılım Güncel Faiz Oranları

25.10.2021
736
A+
A-
Vakıf Katılım Güncel Faiz Oranları

Vakıf Katılım Ekim ayı güncel faiz oranları bankanın katılma hesapları ve finansmanlarında kullandığı kâr payı oranlarıdır. Vakıf Katılım Bankası, ülkemizin en genç katılım bankalarından biridir ve bu banka İslami Bankacılık usullerine uygun olarak hizmet vermektedir. Bu da, bankada kesinlikle hiçbir işlem için faiz uygulanmadığını göstermektedir. Tüm birikim yapılacak hesaplarda ve finansmanlarda yalnızca kâr payı oranlarından yararlanılır. Vakıf Katılım Ekim güncel faiz yani kâr payı oranları, içinde bulunduğumuz ay içinde her gün güncellenmektedir.

Vakıf Katılım’dan Kâr Payı Hizmetleri

Vakıf Katılım kâr payı oranlarıyla hizmet veren bir katılım bankasıdır. Bu bankanın katılma hesaplarıyla hem tasarruf yapılabiliyor hem de birikim sağlanabiliyor. Birikim yaparken de özel bankalar gibi faizler değil kâr paylarıyla birikim yapılıyor. Katılım Bankacılığının en büyük özelliği olan faizsiz bankacılıkta kâr ve zarara katılma söz konusudur. Vakıf Katılım Bankası, müşterilerinden yani katılma hesabı sahiplerinden topladığı fonlardan elde ettiği kârı yine bünyesindeki müşterilere sunmaktadır. Bu kâr payları özellikle de ticari finansmanlarda kullandırılmaktadır.

Katılma hesapları en başta vade belirlenerek açılır. Vadesi biten hesap üzerinden kâr payları hesaplanır ve bu kâr payları hesap sahipleriyle paylaşılır. Her vade sonunda kâr payları güncel olarak hesaplanmaktadır. Ekim ayının güncel son oranları bankada ve bankanın internet sitesinde paylaşılıyor olup, bu oran sürekli aktif olarak güncellenmektedir.

Vakıf Katılım Bankası’nda Kâr Paylaşım Oranları

Vakıf Katılım Bankası kâr paylaşım oranları, bankanın katılım hesapları için sunduğu kâr paylaşım oranlarıdır. Bankanın katılma hesaplarını Türk Lirası, Dolar ve Euro para birimlerinde açabilirsiniz. Kâr paylaşım oranları bankanın internet sitesinde verilen tabloda para birimlerine göre ayrı ayrı verilmektedir. Kâr paylaşım oranları vadelere göre ayrılmaktadır ve bu vade sayıları 1 ay, 3 ay, 6 ay, 1 yıl ve 1 yıldan uzun olan vadelerdir. Kâr paylaşım oranları yüzdelik olarak paylaşılmaktadır. Stopaj oranı yani Gelir Vergisi oranı da bu tabloda yer almaktadır. Örnek olarak Ekim ayı kâr paylaşım oranlarından paylaşmak gerekirse:

 • Türk Lirası için 250 TL ve 49.999 TL arası tutarlarda 1 ayda 75/25, 3 ayda 76/24, 6 ayda 78/22, 1 yılda 80/20 ve 1 yıldan uzun vadelerde ise 82/28,
 • Dolar için 250 USD ve 49.999 USD arasında 1 ay vadede 60/40, 3 ay vadede 61/39, 6 ay vadede 63/37, 1 yıl vadede 67/33 ve 1 yıldan uzun vadede 70/30,
 • Euro için 250 EUR ve 49.999 EUR arası 1 ay vadede 50/50, 3 ay vadede 50/50, 6 ay vadede 50/50, 1 yıl vadede 50/50 ve 1 yıldan uzun vadede 50/50 kâr paylaşımı sunulmaktadır.
İlginizi Çekebilir:  2021 Vakıf Katılım Bankası Para Transferi Ücreti Ne Kadar?

Vakıf Katılım Bankası Kâr Payı Hesaplama

Vakıf Katılım kâr payı hesaplama işlemleri bankanın internet sitesi üzerinden yapılabilmektedir. ‘Hesaplar’ bölümünde direkt olarak ‘kâr payı hesaplama’ seçeneği bulunmaktadır. Burada öncelikle Euro, Dolar ya da Türk Lirası para birimi seçmeniz gerekmektedir. Daha sonra hesaplama yapacağınız ana parayı ve 1 ay, 3 ay, 6 ay, 1 yıl ve 1 yıldan uzun vadelerden birini seçmeniz gerekir. İstenilen tüm bilgiler girildikten sonra kâr payı hesaplamasını yapabilirsiniz.

Vakıf Katılım Ekim güncel faiz yani kâr payı oranları, o gün vadesi biten hesaplar üzerinden hesaplanmaktadır. Bu yüzden üçünde bulunduğunuz günün son verileriyle kâr payı hesaplamaları yapılır. Burada verilen sonuçlar örnek teşkil etmesi amacıyla verilir ve geleceğe yönelik bir taahhüt olarak kabul edilemez. Bu yüzden, işlem gerçekleştireceğiniz gün hesaplama yapılması önerilir.

Vakıf Katılım Finansman Hesaplama (Resmi Sayfa)

Vakıf Katılım’dan Katılma Hesabı

Katılma Hesabı, Vakıf Katılım Bankası’nın kâr paylarıyla hizmet veren ve birikim yapma fırsatı sunan bir hesabıdır. Faizsiz olarak bu hesap aracılığıyla kazanç sağlanabilmektedir. Katılım Bankacılığı prensiplerine uygun olarak bu hesaplardan kâr elde edilir ve elde edilen bu kârlar ya tekrar katılma hesabına ya da cari hesaba aktarılabilir. Bu bankada Katılma Hesapları iki farklı türde açılabilmektedir.

 • Türk Lirası Katılma Hesabı: 1 aylık, 3 aylık, 6 aylık, 1 yıllık ya da 1 yıldan uzun vadelerle açılabilen ve sadece yerli para yatırımı yapılabilen hesaptır. Bu hesap kâr payı ödemeli bir hesaptır.
 • Yabancı Para Katılma Hesabı: Euro ve Dolar cinsi yabancı para birimlerinde açılabilen bir kâr payı ödemeli katılma hesabıdır. Bu hesap da 1 ay, 3 ay, 6 ay, 1 yıl ya da 1 yıldan uzun esnek vadeli olarak açılabilmektedir.

Vakıf Katılım’dan Altın Katılma Hesabı

Altın Katılma Hesabı, Türk Lirası, Euro ve Dolar gibi para cinslerinin yanı sıra kâr payı ödemeli olarak açılabilecek bir kıymetli maden katılma hesabıdır. Bu hesap sayesinde altınlarınızı bankada güvence altına alabilir, bu altınlar ile birikim sağlayabilirsiniz.

 • Altın Katılma Hesabı başlangıçta en az 50 gram Altın ile açılabilmektedir.
 • Bu hesap için sunulan vade süresi en az 3 ay yani 91 gündür.
 • Belirlediğiniz vade sonunda Altın üzerinden kâr payı kazancı elde edersiniz.
 • Yatırılan 1 gram altın 995/1000 saflıkta işleme alınmaktadır.
İlginizi Çekebilir:  Vakıf Katılım Bankası Şube ve ATM Sayısı

Vakıf Katılım’dan Ara Dönem Kâr Payı Ödemeli Katılma Hesabı

Ara Dönem Kâr Payı Ödemeli Katılma Hesabı, Vakıf Katılım Bankası’nın uzun vadelerde yüksek kâr payı hakkı kazanabilme fırsatı sunan bir katılma hesabıdır. Bu hesapta ne kadar vade ile hizmet alacağınızı ve hangi aralıklarda kâr payı kazanabileceğinizi kendiniz belirlersiniz.

 • Ara Dönem Kâr Payı Ödemeli Katılma Hesabı, 1 yıldan uzun ve esnek olarak 372 gün vadeyle açılabilecek bir hesaptır.
 • 1 aylık, 3 aylık ya da 6 aylık periyotlarda ya da vadenin sonunda ne zaman kâr payı ödemesi alacağını müşteri kendisi belirlemektedir.
 • Hesap, açılış bakiyesine göre Yatırım ya da Alternatif Yatırım olarak 2 farklı şekilde sunulmaktadır.
 • Bu hesap Türk Lirası, Dolar ya da Euro para cinslerinde açılabilmektedir.
 • Belirlenen vade süresi içerisinde en fazla 2 kere para çekimi yapılabilmektedir.
 • Bu hesabın vadesinin uzun olması, vade sonunda daha fazla kâr payı ödemesi alınacağı anlamına gelmektedir. Ayrıca alınacak olan Gelir Vergisi de diğerlerine göre daha düşüktür.

Vakıf Katılım Bankası’ndan Çeyiz Hesabı

Vakıf Katılım Çeyiz Hesabı, evlenecek olan kişilere sunulan bir birikim fırsatıdır. 27 yaşını doldurmadan önce evlenecek olan kişiler bu hesaba başvurabilir ve 3 yıl düzenli olarak birikim yapma durumunda hem bankadan kâr payı desteği hem de devletten %25 evlilik desteği alırlar. Bu hesap yalnızca Türk Lirası para biriminde açılabilmektedir ve her yılın sonunda kâr payı elde edilir. Kâr payı oranı oldukça yüksek olan bu hesap için 95/5 kâr paylaşım oranı sağlanır.

Vakıf Katılım Bankası’ndan Konut Hesabı

Konut Hesabı, Vakıf Katılım Bankası’nın ev sahibi olmak isteyenlere kâr paylarıyla birikim desteği sağladığı bir katılma hesabıdır. Vakıf Katılım Ekim güncel faiz yani kâr payı oranları ile ev sahibi olmak ya da evinizi değiştirmek için birikim yapmaya başlayabilirsiniz. Bu banka sayesinde ev sahibi olmak isteyenler de devletten %25 destek görürler. Konut Hesabı ile birikim yaparken devletten destek alabilmek için en az 3 yıllık bir hesap açmanız gerekmektedir. Bu hesap sadece Türk Lirası para birimiyle açılır ve 3 yıl vadelidir. Her yılın sonunda kâr payı elde edilir.

İlginizi Çekebilir:  Vakıfbank Havale İşlemi Nasıl Yapılır?ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.