Vakıf Katılım Faizsiz Araç Finansmanı

12.09.2021
662
A+
A-
Vakıf Katılım Faizsiz Araç Finansmanı

2019 Vakıf Katılım faizsiz araç finansman fırsatı tarafından sunulup, sıfır ve ya ikinci el araçlar için aynı koşullar ile kullandırılmaktadır. Vakıf Katılım faizsiz araç finansmanı 48 ay vade olanağı ile kullanılabilmektedir. Bu vade olanağı 5 bin tl finansman limiti tutarından 500 bin tl gibi yüksek finansman limit tutarlarına kadar uygulanabilmektedir. Finansman tutarlarının geri ödeme koşulları ise vade ve alınan aracın fiyatı üzerinden hesaplanmaktadır. Bu hesaplamalar Vakıf Katılım resmi web sitesi üzerinden yapılabilmektedir. Vakıf Katılım faizsiz araç finansmanı başvurusu, limit hesaplama işlemleri ve başvuru evrakları hakkında bilgi yazı içerisinden öğrenilebilmektedir.

Vakıf Katılım Faizsiz Araç Finansman Fırsatı Hangi Tutarlarda Kullanılabilir?

Vakıf Katılım Bankası faizsiz araç finansmanı limiti 5 bin tl gibi düşük rakamlardan başlanarak 500 bin tl gibi yüksek rakamlara kadar kullanılabilmektedir. Araç finansman limitleri üzerinden 1 aydan 48 aya kadar vade imkanı sağlanabilmektedir. Vakıf Katılım faizsiz araç finansmanı limitleri ve bu limitler üzerinden uygulanan taksit olanakları şu şekilde sıralanmaktadır:

 • 10 bin tl tutarında finansman talebi için en fazla 48 ay vade sunulup, aylık ödemeler 307 tl olarak talep edilmektedir.
 • 70 bin tl tutarında finansman talebi için en fazla 48 ay vade uygulanıp, aylık ödemeler 2.152 tl tutarında talep edilmektedir.
 • 200 bin tl tutarında finansman limiti için en fazla 48 ay vade uygulanıp, aylık ödemeler 6.149 tl olarak talep edilmektedir.

Araç finansman talebi için Vakıf Katılım şubelerine başvuru yapılmaktadır. Başvuruda izlenecek yol ve gerekli evraklar son iki başlık içerisinden öğrenilebilmektedir.

Vakif Katilim Tasit Finansmani

Vakıf Katılım Taşıt Finansmanı Başvurusu

Vakıf Katılım Faizsiz Araç Finansmanı Geri Ödeme Süresi

Vakıf Katılım faizsiz araç finansmanı vadesi 1 aydan başlayıp, en çok 48 aya kadar kullanılabilmektedir. Vade süresi, aylık taksit miktarlarının düşük ve ya yüksek olarak ayarlanmasını sağlamaktadır. Uzun vadeli seçeneklerde aylık ödeme miktarı düşüktür. Vakıf Katılım faizsiz araç finansmanı vade seçenekleri ve sunduğu taksit olanakları şu şekilde sıralanmaktadır:

 • 50 bin tl araç finansman talebi için en az 1, en çok 48 ay vade seçeneği sunulmaktadır. 48 ay vade seçeneği tercihi ile aylık 1.537 tl ödeme talep edilmektedir.
 • 100 bin tl araç finansman talebi için en az 1, en çok 48 ay vade uygulanmaktadır. 48 ay vade seçeneğinde aylık 3.074 tl geri ödeme talep edilmektedir.
 • 300 bin tl finansman talebi için en az 1, en çok 48 ay vade sunulmaktadır. 48 ay vade uygulaması ile aylık 9.224 tl ödeme talep edilmektedir.
İlginizi Çekebilir:  Vakıf Katılım Kurumsal Finansman Destekleri

Araç finansman başvurusu için Vakıf Katılım şubelerine gidilmelidir. Başvuru ve başvuru evrakları bilgisi son iki başlık içerisinden öğrenilebilmektedir.

Vakıf Katılım Faizsiz Araç Finansmanı Aylık Ödeme Tutarı

Vakıf Katılım faizsiz araç finansmanı taksitleri vade süresine bağlı olarak belirlenmektedir. Uzun vadeli finansman alımlarında taksit oranları düşük, kısa vadeli finansman alımlarında taksit miktarları yüksektir. Vakıf Katılım faizsiz araç finansmanı limitlerine dair sunulan aylık ödemeler şu şekilde sıralanmaktadır:

 • 20 bin tl finansman talebi üzerinden 48 ay vade ile aylık 614 tl, 24 ay vade ile aylık 1.020, 12 ay vade ile aylık 1.855 tl ödeme talebi yapılmaktadır.
 • 100 bin tl finansman tutarı için 12 ay vade ile aylık 9.278 tl, 24 ay vade ile aylık 5.104 tl, 48 ay vade ile aylık 3.074 tl ödeme talep edilmektedir.

Geri kalan tüm tutarlar için hesaplamalar Vakıf Katılım resmi web sitesinde bulunan hesaplama aracı ile yapılabilmektedir. Hesaplama aracına ilişkin bilgiler alt başlıkta yer alıp, başvuru ve evraklar hakkında bilgiler ise son iki paragrafta işlenmektedir.

Vakıf Katılım Faizsiz Araç Finansmanı Hesaplama Yolu Nedir?

Vakıf Katılım faizsiz araç finansmanı için hesaplama yöntemi bankanın resmi sitesi üzerinde bulunan hesaplama aracı üzerinden uygulanmaktadır. İnternet arama motoruna ‘’Vakıf Katılım’’ yazılarak kuruluşun resmi web sitesine erişim sağlanmaktadır. Site içerisinde ‘’araç finansman hesaplama’’ sekmesi tıklanıp, hesaplama tablosuna girilmektedir. Hesaplama tablosunu kullanmak için izlenecek adınlar şu şekilde sıralanmaktadır:

 • Hesaplama tablosu üzerinden araç finansmanı çeşidi seçilmelidir.
 • Tablo üzerinde araç finansman limiti seçilmelidir.
 • Vade kısmından 1 aydan 48 aya kadar olan koşullardan biri seçilmelidir.
 • ‘’Hesapla’’ sekmesine tıklanarak işlem tamamlanmaktadır.
 • İşlemin tamamlanması ile finansman limiti üzerinden yapılabilecek aylık ödeme görüntülenmektedir.
İlginizi Çekebilir:  Vakıf Katılım Bankası Konya Şubeleri Telefon Numaraları, Adres Bilgileri, Şube Kodları

Vakıf Katılım faizsiz araç finansmanı başvurusu şubeler yoluyla yapılabilmektedir. Şube müşteri temsilcileri aracılığı ile araç finansmanı başvuru formu doldurulmalıdır. Başvuru hakkında bilgi ve gerekli evraklar alt başlıklardan edinilmektedir.

Vakıf Katılım Taşıt Finansmanı (Resmi Sayfası)

Vakıf Katılım Faizsiz Araç Finansmanı İçin Gerekli Koşullar

Vakıf Katılım faizsiz araç finansmanı için şartlar sunulurken, kişinin gelir belgesi gösterebiliyor olması gerektiği konu alınmaktadır. İkinci el araçlar için aracın yaşının büyük olmaması koşulu aranmaktadır. Sıfır araçlar için finansman desteği alınacak ise proforma faturasına sahip olunmalıdır. Kişi eğer gelir belgesi sunamıyor ise başvurusu kabul edilmemektedir. Vakıf Katılım faizsiz araç finansmanı talebinde bulunabilmek için gereken koşullar şu şekilde sıralanmaktadır:

 • Araç finansmanı ikinci el araç için kullanılıyor ise araç en fazla 5 yaşında olmalıdır.
 • Başvuru sırasında istenilen evrakların tümü kişi tarafından alınabiliyor olmalıdır.
 • Araç finansmanından yararlanmak için gelir belgesi gösterilebilmesi gerekmektedir.

Bu koşulları sağlayan kişiler, başvuru için Vakıf Katılım şubelerine gitmelidirler. Şubelerde bulunan müşteri temsilcileri yolu ile araç finansmanı başvuru talebi gerçekleştirilmektedir. Şube ziyareti sırasında evrakların eksiksiz olması gerekmektedir. Şubeye yapılacak başvuru için izlenmesi gereken yol alt başlık içerisinden öğrenilebilmektedir.

Vakıf Katılım Faizsiz Araç Finansmanı Başvurusu Nasıl Yapılır?

Vakıf Katılım faizsiz araç finansmanı müracaatı şubeler aracılığı ile sağlanmaktadır. Başvuru işleminin olumlu sonuç vermesi için evraklar eksizsiz teslim edilmelidir. Olumlu sonuç alınmasında rol alan diğer etmen, araç finansmanı kullanım şartlarına uymaktır. Müşteri temsilcileri yardımı ile başvuru formunun eksiksiz olarak doldurulması gerekmektedir. İletişim bilgileri ve kişisel bilgiler yasal gerçeklik içerisinde aktarılmalıdır. Araç finansmanı başvurusu için adımlar şu şekilde sıralanmaktadır:

 • Araç finansmanı kullanımı için şubeler ziyaret edilip, müşteri temsilcisi yoluyla form doldurulmaktadır.
 • Araç finansmanı başvuru formu doldurulması işlemine ek olarak gerekli evraklar teslim edilmektedir.
 • Evrak teslimi ve imza işlemlerinin tamamlanması ile başvuru sonlandırılmaktadır.
İlginizi Çekebilir:  Vakıf Katılım Online Kredi Başvurusu

Başvuru sırasında istenilen evraklar alt başlık içerisinde öğrenilebilmektedir.

Vakıf Katılım Faizsiz Araç Finansmanı Başvuru Evrakları

Vakıf Katılım faizsiz araç finansmanı için belgeler araca ait yasal bilgilerin bankaya aktarılmasını sağlamaktadır. Başvuruda talep edilen kişisel belgeler ise finansman limitinin ödenebileceğini teyit etmek için istenmektedir. Vakıf Katılım faizsiz araç finansmanı başvuru evrakları şu şekilde sıralanmaktadır:

 • Nüfus cüzdanı fotokopisi
 • Pasaport veya sürücü belgesi fotokopisi
 • Kişinin gelir belgesi
 • Araç ikinci el ise ruhsat belgesi
 • Araç sıfır ise proforma faturası
 • Kişiye ait telefon, elektrik veya su faturası

Evrakların tamamlanıp, araç finansmanı talebi için Vakıf Katılım şubelerinden başvuru talep formu doldurulmalıdır. Müşteri temsilcisi ile doldurulan forma evraklar eklenip, imza atılması ile işlem tamamlanmaktadır. Finansman talebinin olumlu sonuçlanması halinde müşteri temsilcisi telefon yoluyla bildirim sağlamaktadır. Finansal destek tutarı aynı banka şubesi üzerinden tahsil edilebilmektedir.ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.