Vakıf Katılım Faizsiz Araç Kredisi

24.12.2019
752
A+
A-
Vakıf Katılım Faizsiz Araç Kredisi

Vakıf Katılım Bankası’ndan araç kredisi fırsatı ile araç sahibi olmaya ne dersiniz? Hem de isterseniz 0 isterseniz ikinci el aracınızın sahibi olabilirsiniz. Banka katılım bankası olduğundan, faiz oranı da ödemek zorunda kalmazsınız. Diğer kredi türlerinde de olduğu gibi araç kredisinde yalnızca katılım payı oranı üzerinden ücretlendirilirsiniz. Günümüz dünyasında araba almanın çok zor olabileceğini biliyoruz. Fakat endişe etmeyin. Araba sahibi olmak için illa birikmiş paranızın olmasına gerek yok. Vakıf Katılım sayesinde araç satın almak için gerekli finansman desteği alabileceksiniz. Geri ödemelerini esnek ödeme planına göre yapacağınızdan, ödemelerde bütçenizi zorlamak zorunda kalmayacaksınız. En kolay yoldan araba sahibi  olmak isteyenler Vakıf Katılım’a!

Vakıf Katılım Faizsiz Araç Kredisi 2021 Ürün Özellikleri Nedir?

Vakıf Katılım Bankası’ndan araç kredisi fırsatı özellikleri sayesinde kolay bir şekilde araba sahibi olmanın keyfini çıkarabilirsiniz. Uygun kar payı oranları bankada sizleri bekliyor. Hem de 48 aya kadar vade imkanınından faydalanacaksınız. İkinci el araç alımları için en fazla 5 yaşında olan araçları satın alabilirsiniz. Bankadan kredi kullanabilmek için toplam araç bedelinin yüzde 30’u kadar peşinat sahibi olmanız gerekir. 1 ile 24 ay arasında vade yaptırmanız halinde yüzde 1,15 vade oranından faydalanırsınız. Yaptırmak istediğiniz vade süresi arttıkça vade oranları da artış gösterir.

İlginizi Çekebilir:  Vakıf Katılım Bireysel Finansmanlar Nelerdir?

Vakıf Katılım Faizsiz Araç Kredisi 2021 Başvurusu Yapmak için Gerekli Belgeler

Vakıf Katılım Bankası’ndan araç kredisi fırsatına başvuru yapmak için gereken belgeler tamamlandıktan sonra başvuru işlemleri tamamlanmış sayılacaktır. Başvuru yapmak için:

 • Kişinin çalışma durumuna göre düzenlemiş gelir belgesi,
 • Gerekli görülmesi halinde kefil için istenilen belgeler,
 • Banka internet sitesinden bilgisayarınıza üretsiz indirebileceğiniz başvuru belgesi,
 • Nüfus cüzdanı, pasaport ya da ehliyet fotokopisi,
 • Sıfır araç satın alımları için krediye konu olan aracın proforma faturası,
 • El araçlar için ruhsat fotokopisi,
 • Müşterilerin adına kayıtlı telefon, su, elektrik ya da doğalgaz faturalarından herhangi birinin fotokopisi eksiksiz şekilde tamamlanmış olmalıdır.

Eksik belge ile yapılacak olan başvurular reddedileceğinden, belgelerinizi tamamlamadan başvuru yapmamanız gerekir.

Vakıf Katılım Faizsiz Araç Kredisi 2021 Örnek Hesaplaması Nasıl Olur?

Vakıf Katılım Bankası’ndan araç kredisi örnek hesaplaması sayesinde cebinizden her ay ne kadar para çıkması gerektiğini, toplamda yapacağınız ödemeyi ve diğer detayları öğrenebilirsiniz. Aşağıda farklı vade oranlarına göre hesaplanmış ödemeleri bulabilirsiniz:

 • 25 bin TL finansman tutarı için başvuru yapmanız halinde, 12 ay vade ile yüzde 1,15 kar oranından faydalanırsınız. Kredi tahsis ücreti 125 TL’dir. Yıllık maliyet oranı yüzde 19’dur.
 • 25 bin TL finansman tutarı için başvuru yapmanız halinde, 24 ay vade ile yüzde 1,15 kar oranından faydalanırsınız. Kredi tahsis ücreti 125 TL’dir. Yıllık maliyet oranı yüzde 18’dir.
 • 25 bin TL finansman tutarı için başvuru yapmanız halinde, 36 ay vade ile yüzde 1,19 kar oranından faydalanırsınız. Kredi tahsis ücreti 125 TL’dir. Yıllık maliyet oranı yüzde 18,97’dir.
 • 25 bin TL finansman tutarı için başvuru yapmanız halinde, 48 ay vade ile yüzde 1,19 kar oranından faydalanırsınız. Kredi tahsis ücreti 125 TL’dir. Yıllık maliyet oranı yüzde 18,88’dir.

Vakıf Katılım Faizsiz Araç Kredisi 2021 Başvurusunu Nasıl Yapabilirim?

Vakıf Katılım Bankası’ndan araç kredisi başvurusu yapmak isterseniz, bankanın size en yakın olan şubesini ziyaret ederek araç kredisi almak istediğinizi belirtebilirsiniz. Banka yetkilileri hakkınızda kişisel bilgilerinizi alarak, kredi kullanım için engel bir durumun olup olmadığını inceleyeceklerdir. Kredi kullanmanıza engel bir durumunuzun olmaması halinde de banka yetkilileri sizinle iletişime geçerek kredi işlemlerini başlatacaktır. Başvuru yapmak için size en yakın banka şubesinin nerede olduğunu öğrenmek isterseniz, banka internet sitesini ziyaret ederek iletişim kısmına gelin. Buradan banka şube listesini tıklayın. Aynı şekilde size en yakın banka ATM’si üzerinden de başvurularınızı yapabilirsiniz. Dilerseniz telefonlarınızdan 0 850 202 444 44 77 hatlı numarayı arayabilir buradan da bilgi alabilirsiniz.

Vakıf Katılım Taşıt Finansmanı (Resmi Sayfa)
İlginizi Çekebilir:  Vakıf Katılım Müşteri No Nasıl Öğrenilir?

Vakıf Katılım Faizsiz Araç Kredisi 2021 Ürünlerinden Faydalanmak için Yerine Getirmem Gereken Şartlar Nelerdir?

Vakıf Katılım Bankası’ndan araç kredisinden faydalanmak için yerine getirilmesi gereken şartlar başında kişilerin TC vatandaşı olmaları geliyor. Eğer TC vatandaşı iseniz ve 18 yaşını aşmışsanız bankalara kredi çekmek için talepte bulunabilirsiniz. Bankalardan kredi çekmek için yerine getirilmesi gereken şartları aşağıda bulabilirsiniz:

 • TC vatandaşı olunmalı,
 • 18 yaşından büyük olunmalı,
 • Kredi kullanmak için başvuru yapan kişilerin önünde başvuru engeli bulunmamalı,
 • Kredi için başvuru yapan kişilerin bankaya resmi belge ile kanıtlayabilecekleri resmi geliri olmalı,
 • Başvuru yapan kişilerin bankalara kredi borcu bulunmamalı,
 • Başvuruda bulunan kişiler geçmişte herhangi bir yüz kızartıcı suç konusunda hüküm giymiş olmamalı,
 • Banka tarafından talep edilen belgeler eksiksiz şekilde tamamlanmış olmalı,
 • Gerekli olması halinde bankaya kefil ya da teminat gösterilmeli,
 • Kefil için istenilen belgeler tam olmalı,
 • İpotek verilmesi halinde eşin mutlaka yazılı rızası alınmalı,
 • Başvuru yapan kişilerin kredi notu riskli aralıkta yer almamalıdır.

Bu şartlardan bir tanesini bile yerine getirmezseniz ne yazık ki, bankadan kredi çekemeyebilirsiniz.

Vakıf Katılım Faizsiz Araç Kredisi 2021 Ürünlerinden Faydalanmak için Kredi Notunu Nasıl Yükseltebilirim?

Vakıf Katılım Bankası’ndan araç kredisinden faydalanmak için kredi notunun yükseltilmesi adına kişilerin aksiyon almaları gerekebilir. Çünkü kredi notu düşük olan birinin kredi çekmesi mümkün değildir. Kredi nounu yükseltmek bir anda olmayacağı için sabırlı olmak şarttır. Kişilerin sahip olduğu mevcut kredi notuna göre kredi notunu yükseltmek için gerekli olan zaman farklıdır. En riskli gruptan notunu yükseltmek isteyen bir kişi için gerekli olan zaman ile orta riskli grup için geçmesi gereken zaman açıkça aynı olmayacaktır.

Kredi notunuzu yükseltmek isterseniz limiti düşük de olsa kredi kartı edinin. Kartınızı düzenli olarak kullanmayı ihmal etmeyin ve en önemli kredi kartınızın borcunu zamanında ödeyin. Bir tek gün bile gecikme olması demek, gecikme yaşamanız anlamına gelecektir. Bu nedenle zamanında ödeme yapın. Kredi notunuz eğer düşükse notunuzu yükseltmeden krediler için başvuru yapmayın. Bu durum yalnızca notunuzun daha fazla düşmesine neden olur.

İlginizi Çekebilir:  Vakıf Katılım Kredi Kartı Başvurusu

Vakıf Katılım Faizsiz Araç Kredisi 2021 Ürünlerinden Faydalanmak için Gerekli Kredi Notu Kaçtır?

Vakıf Katılım Bankası’ndan araç kredisinden faydalanmak için gerekli kredi notu riskli aralıkta olmayan kredi notlarıdır. Başvuru yapan kişilerin durumlarına göre kredi notu düşük olan kişilerin kredi kullanması mümkün olabilir. Örneğin kişinin kredi notu düşük olmasına rağmen borcuna karşılık gösterebileceği teminatı vardır. Bu durumda banka borcunu taşınır ya da taşınmazdan alabileceği için kredi kullanımına sıcak bakabilir. Benzer şekilde kredi notu düşük olan kişilerin kefil göstermesi halinde de araç kredisi ve diğer kredileri kullanması mümkün olur. Kefilin elbette kefil olma özelliklerini taşıması şarttır. Bunu yanı sıra kredi notu fazla yüksek olan kişiler zaten kolayca kredi kullanır.ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.