Vakıf Katılım Faizsiz İhtiyaç Kredisi

24.12.2021
929
A+
A-
Vakıf Katılım Faizsiz İhtiyaç Kredisi

Vakıf Katılım Bankası’ndan ihtiyaç kredisi fırsatı ile ihtiyaçlarınızı karşılarken zorlanmanıza gerek yok! Banka katılım bankası olduğundan kredi aldığınızda faiz bedeli de ödemenize gerek kalmayacak! Eğitim, sağlık, tatil, bayram derken masraflar çok mu üst üste geldi? Merak etmeyin, Vakıf Katılım Bankası size yardım eli uzatmak için var. Bankadan ihtiyaç kredisi alırken size en uygun ödeme planının oluşturulması için, size en yakın banka şubesini ziyaret ederek, banka temsilciniz ile iletişime geçmeyi unutmayın. Vakıf Katılım varsa, nakit sıkıntısı yok!

Vakıf Katılım Faizsiz İhtiyaç Kredisi 2021 Kullanmak için Ne Kadar Gelirimin Olması Gerekiyor?

Vakıf Katılım Bankası’ndan ihtiyaç kredisi kullanmak için gerekli gelir miktarı ne kadar bankadan kredi çekmek istediğinize bağlı olarak değişiklik göstermektedir. Kabaca özetlemek gerekirse, bankadan çekmek istediğiniz kredi miktarı ne kadar yüksek olursa, banka gelirinizin o oranda yüksek olmasını isteyecektir. Eğer çekmek istediğiniz kredi miktarı az ise gelir miktarınızın çekmek istediğiniz kredi taksit tutarını sağlıklı bir şekilde karşılaması yeterli olur. Bu durumu açıklamak gerekirse, bir müşterinin 10 bin TL değerinde bankadan kredi çekmek istediğini ve kredi taksit tutarının 2.500 TL olduğunu varsayalım. Kredi çekmek isteyen kişinin asgari gelire sahip olması durumunda, açıktır ki bu kişinin kredi başvurusu onaylanmaz. Bir müşterinin 2,500 TL değerinde kredi taksiti ödeyebilmesi için aylık gelir miktarının yaklaşık 5 bin TL olması gerekir. Aksi halde bankalar kredi verilmesine sıcak bakmaz.

İlginizi Çekebilir:  2021 Vakıf Katılım Bankası Esnaf Destek Paketleri

Vakıf Katılım Faizsiz İhtiyaç Kredisi 2021 Başvurusu için Belgeler Nelerdir?

Vakıf Katılım Bankası’ndan ihtiyaç kredisi için gerekli olan başvuru belgeleri tamamlandıktan sonra bankaya başvuru yapmak gerekir. Aksi halde müşterilerin yapacakları başvurular reddedilerek kişilerin kredi notlarının düşmesine neden olacaktır. Bankanın ihtiyaç kredisi başvurusu için istedikleri başvuru belgeleri arasında:

 • Ek gelir belgesi (varsa),
 • Bilanço,
 • Gelir tablosu,
 • Odaya kayıt belgesi,
 • Özel sektörde ve kamuda çalışan kişiler için maaş bordrosu,
 • Emekliler için emekli aylık dökümü,
 • İmza sirküleri,
 • SGK dökümü,
 • İkametgah belgesi,
 • Tapu fotokopisi yer alır.

Banka, sizden durumunuza göre daha fazla belge talep edebilir.

Vakıf Katılım Faizsiz İhtiyaç Kredisi 2021 Nedir?

Vakıf Katılım Bankası’ndan ihtiyaç kredisi vatandaşların A’dan Z’ye her türlü ihtiyaçlarınıza özel olarak hazırlanmış bir kredi türüdür. Başvuru yapan kişilerin başvuru sırasında kendileri için en uygun olan ihtiyaç kredisi türünü seçmeleri gerekir. Bu kredinin alt türleri arasında, sağlık kredisi, eğitim kredisi, bayram kredisi gibi çeşitleri yer alır. İhtiyaç kredilerinin tümü genellikle kısa vadeli kullanım için uygundur. Çekilecek olan kredi miktarı yüksek olmaz. Bir çok banka müşterilerin başvurması için online başvuru kanallarını açık tutarlar. Vakıf Katılım Bankası’nda 60 aya kadar ihtiyaç kredileri vadelendirilebilir. Banka müşterilerine özel esnek ödeme planları oluşturur. Bu sayede kredi çeken kişiler, kredi geri ödemesini yapmakta zorlanmazlar. Kredi kullanımı için başvuru yapanlardan teminat alınması gerekebilir. Ayrıca kredi kullanımında kredi vadesi kadar olacak şekilde hayat sigortası yapmak zorunludur. Bu müşterilerin bankaya ek ücret ödemeleri gerektiği anlamına gelir.

Vakıf Katılım Faizsiz İhtiyaç Kredisi 2021 Başvurularını Nereden Yapabilirim?

Vakıf Katılım Bankası’ndan ihtiyaç kredisi başvurusu kanalları sayesinde işleminizi kolay bir şekilde tamamlayabilirsiniz. Bankaya başvuru yaparken illa banka şubelerine fiziksel olarak gitmeniz gerekmez. SMS yolu ile, bankanın resmi web sitesiyle, banka mobil uygulaması ile, bankanın ATM’leri ile başvurularınızı iletebilirsiniz. Başvurularınızı iletirken, kredi çekmek için uygun aday olduğunuzdan emin olmanız gerekir. Aksi halde bankanın başvurunuzu reddetmesi, kredi notunuzda belirgin bir düşüşe neden olarak kredi çekme ihtimalinizi sıfıra indirebilir. Başvuru yapmadan önce kredi kullanımı ile ilgili bütün masrafları hesapladığınızdan emin olun. Aksi halde sürpriz bir ücretle karşılaşabilirsiniz.

Kimler Vakıf Katılım Faizsiz İhtiyaç Kredisi 2021 Başvurusu Yapabilir?

Vakıf Katılım Bankası’ndan ihtiyaç kredisi başvurusu yapabilecekler mutlaka 18 yaşını doldurmuş olmalıdırlar. Kişilerin reşit olmamaları halinde başvurularını velileri aracılığı ile yapması gerekir. Kredi çekmek için başvuru yapan kişilerin daha önceden takibe düşmemiş olması şarttır. Takibe düşen kişiler borçlarını zamanında ödememişlerdir. Bu nedenle bankalar bu kişiler ile risk almak istemezler. Bankadan kredi çekmek isteyen kişilerin, çekecekleri kredilerin taksitlerini ödeyebilmeleri için, bankaya gelir belgesi gösterebilmeleri gerekir. Bu belgelerin resmi geçerliliği olması şarttır. Bunun için belgenin üzerinde mühür, imza gibi belirteçlerin bulunması şarttır. Başvuru yapmak için en önemli koşullardan bir tanesi, kredi notunun yeterli aralıkta yer almasıdır. Kredi notu düşük olan kişilerin yaptıkları başvurular incelenmeden usülen reddedilir.

İlginizi Çekebilir:  Vakıf Katılım Bankası İnternet Bankacılığı İlk Giriş Nasıl Yapılır?
Vakıf Katılım İhtiyaç Finansmanı (Resmi Sayfası)

Kimler Vakıf Katılım Faizsiz İhtiyaç Kredisi 2021 Başvurusu Yapmak için Kredi Notu Kaç Olması Gerekir?

Vakıf Katılım Bankası’ndan ihtiyaç kredisi başvurusu sırasında istenilen kredi notu riskli aralıkta olmamalıdır. Bankaların ortak olarak müşterilerinde baktıkları ortak şey kredi notudur. Kredi notu banka müşterilerinin geçmiş hareketleri baz alınarak oluşturulmuştur. Kişilerin borçlarını ödeme aralıkları, mal varlıkları, gelir ve gider dengesi gibi unsurlar kişilerin kredi notunu oluşturur. Kredi notları 1’den başlar ve 1900’e kadar yükselir. Kredi başvurusu yapan kişilerin notları bin 900’e ne kadar yakın olursa kredi kullanma ihtimalleri de o kadar artmış olur. Kredi isteğinizin kabul edilmesi yalnızca kredi notunuza bağlı değildir. Bu nedenle diğer etkenleri de göz önünde bulundurmak gerekir. Bir müşteri kredi notu düşük olmasına rağmen yinede kredi kullanabilir. Ya da kredi notu yüksek olan bir kişi kredi başvurusu yaparken zorlanabilir.

Kimler Vakıf Katılım Faizsiz İhtiyaç Kredisi 2021 Başvurusu Hangi Unsurlara Göre Değerlendiriliyor?

Vakıf Katılım Bankası’ndan ihtiyaç kredisi başvurusu değerlendirilmesi yapılırken tek etken nokta kredi otu gibi gözükse de aslında değil. Kredi başvurusu yapan kişinin:

 • Aylık gelir miktarı,
 • Aylık gider miktarı,
 • Mevcut mal varlığı,
 • Mevcut borç durumu,
 • Çekmek istediği kredi miktarı,
 • Kredi taksit sayısı,
 • Kredi taksit miktarı,
 • Kredi notu,
 • Diğer bankalara varsa borcu,
 • Varsa kefil özellikleri,
 • Teminat gösteriyorsa, teminat gösterilen taşınır ya da taşınmaza ait bilgiler değerlendirmeye alınır.

Bütün bu noktalar detaylı bir şekilde incelendikten sonra banka müşterisine en kısa sürede kredi başvuru sonucu için haber verilir. Eğer müşteri kredi kullanmak için uygun bir adaysa, banka hesabına çekmek istediği kredi miktarı anında tanımlanır. Müşteri, gece geç saatte bile olsa, banka ATM’lerini ziyaret ederek parasını çekebilirler. Bazı bankalar müşterilerinden ek belge talep edebilirler.

İlginizi Çekebilir:  Vakıf Katılım Döviz Alım Satım Saatleri

Hangi Vakıf Katılım Faizsiz İhtiyaç Kredisi Türünü Tercih Etmeliyim?

Vakıf Katılım Bankası’ndan ihtiyaç kredisi türünü tercih etmek kredi ile ne yapacağınıza bağlı olarak değişir. Eğer eğitim için ihtiyaç kredisi çekmek isterseniz, bu türe özel bir kredi zaten vardır. Krediyi tatile çıkmak için çekmek isterseniz bayram kredisi için başvuru yapabilirsiniz. Eğer çocukların eğitim giderleri sizi zorlamaya başladıysa, eğitim kredisi için başvuru yapın. İhtiyaç kredilerinin miktarının çok fazla olamayacağını ve vadesinin kısa olduğunu unutmayın.ZİYARETÇİ YORUMLARI - 3 YORUM
 1. Felix Alex dedi ki:

  Project, işletme, vergiler, billuralar ve daha fazlası için paraya ihtiyacınız var mı
  diğer nedenlerle, kredilerimiz basit ve ucuz, bugün bize ulaşın.
  İhtiyacınız olan kredi,% 3 do oranı kadar düşük herhangi bir kredi, bütçe ayarlayabiliriz, şimdi e-posta ile cevap verin:
  [email protected]

 2. Mayo Clinic dedi ki:

  Bu Mayo Clinic’ten genel bir mesajdır ve böbrek satın almakla ilgileniyoruz, eğer bir böbrek satmak istiyorsanız, lütfen aşağıdaki e-posta adresimizden doğrudan bizimle iletişime geçin.
  [email protected]
  Not: Bu güvenli bir işlemdir ve güvenliğiniz garanti edilir.
  Daha fazla bilgi için lütfen bize bir e-posta mesajı gönderin.

 3. Credit Financier Home dedi ki:

  Merhaba!

  Mali desteğe mi ihtiyacınız var? dünyanın her yerinde ihtiyacı olan borçlulara her türlü krediyi veriyoruz.

  5.000 – 10.000.000 ABD Doları
  * amaç *% 3 faiz oranı
  * 1-20 yıl arasında ödeme seçeneği.
  * Aylık ve yıllık ödeme planı arasında seçim yapın.
  * Kredinin esnekliği.

  Yardım için lütfen bizimle iletişime geçin.
  E-posta: [email protected]