2021 Vakıf Katılım Faizsiz Konut Finansmanı Başvurusu

28.04.2020
749
A+
A-
2021 Vakıf Katılım Faizsiz Konut Finansmanı Başvurusu

Vakıf Katılım faizsiz konut finansmanı başvurusu, bankanın belirlediği mecralar üzerinden gerçekleştirilebilmektedir. Bu mecralardan herhangi birini kullanarak başvuru işlemlerinin sorunsuz bir şekilde yapılabilmesi için;

 • Vakıf Katılım bankasının size sunduğu başvuru yerlerinden birini kullanmanız gerekir.
 • Başvuru işlemlerinde başvuru formunda sizden istenen bilgileri, eksiksiz ve hatasız doldurmalısınız.
 • Bankanın, işlemlerin ilerletilebilmesi için talep ettiği belgeleri, bankaya yine eksiksiz bir şekilde teslim etmelisiniz.
 • Başvuru yapacak kişilerin, bankanın belirlediği şartlara uyum sağlaması gerekmektedir.

Vakıf Katılım faizsiz konut finansmanı başvurusu bu adımlarla sorunsuz olarak ilerletilebilir. Bu noktada müşterilerin kredi çekmeye karar verdikten sonra, bankanın belirlediği talimatlar doğrultusunda hareket etmesi gerekmektedir. Bankanın sizden istediklerini yerine getirmeniz halinde, Vakıf Katılım size sorun çıkarmadan kredinizi verecektir.

Vakıf Katılım Faizsiz Konut Finansmanı Başvurusu Yapılabilecek Yerler

Vakıf Katılım faizsiz konut finansmanı başvuru yerleri, banka tarafından 3 seçenek halinde müşterilere sunulur. Başvurunun gerçekleştirilebileceği iletişim kanalları şunlardır;

 • Öncelikle kullanabileceğiniz iletişim kanallarından birisi, bankaya gitmeye ihtiyaç duymadan Vakıf Katılım’ın web sitesidir. Bankaya gitmek yerine bankanın resmi adresine girişinizi sağlayın. Ana sayfa üzerinden konut kredisi bölümüne gelerek, hem hesaplama yapabilir hem de başvuru işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz.
 • Vakıf Katılım mobil mecrada da müşterilerine hizmet veren bankalar arasında yer almaktadır. Konut kredisi başvurularınızı dilerseniz mobil bankacılık üzerinden gerçekleştirebilme şansına sahipsiniz. Mobil uygulamayı cihazınıza indirdikten sonra, giriş bilgilerinizle erişiminizi sağlayıp, başvurunuzu yapabilirsiniz.
 • Üçüncü ve son olarak kullanabileceğiniz başvuru yönteminizi, Vakıf Katılım şubeleri oluşturmaktadır. Vakıf Katılım şubelerinden herhangi birine gitmeniz ve faizsiz konut kredisi almak istediğinizi söylemeniz yeterli olacaktır. Konuya dair edinmek istediğiniz tüm bilgileri, şubeler üzerinden de edinebilirsiniz.
İlginizi Çekebilir:  Vakıf Katılım Çalışma Saatleri

Kullanabileceğiniz 3 başvuru seçeneği bu şekildedir. Her bir iletişim kanalı üzerinden bilgi edinebileceğiniz gibi, başvurularınızı güvenli bir şekilde yapabilme şansın sahip olursunuz.

Vakıf Katılım Faizsiz Konut Finansmanı İçin İstenen Evrak Listesi

Vakıf Katılım faizsiz konut finansmanı başvurusunda istenen evraklar, herkesten şu şekilde talep edilmektedir;

 • Kimlik kartınızın aslı ve bir adet fotokopisi
 • Onaylatılmış gelir belgesi
 • Almak istenilen konut ya da gayrimenkulün tapusunun fotokopisi
 • İş yeri sahiplerinin, iş yeri onaylı gelir belgesi ve vergi levhası. İmza sirküleri, ticaret odası kayı belgesi fotokopisi, ortak varsa onların kimlik fotokopisi, mizan, şirket onaylı gelir belgesi
 • İkametgah belgesi
 • SGK sicil dökümü
 • Maaş bordrosu
 • Müşterinin üzerine kayıtlı bir fatura belgesi

Talep edilen tüm belgelerin bankaya aralarında eksik olmadan sunulması gerekmektedir. Bu belgelerin sunulmasından sonra izlenecek olan adımlar daha da kolay bir hal alır ve başvuru işlemlerinin sonuna yaklaşılabilir.

Vakıf Katılım Faizsiz Konut Finansmanının Özellikleri Nelerdir?

Vakıf Katılım faizsiz konut kredisi desteği özellikleri söz konusu olduğunda, bu finansmanın özellikleri karşınıza şu şekilde çıkmaktadır;

 • Vade süresi en düşük 3 ay en yüksek 180 ay olarak belirlenmiştir.
 • Kâr payı oranı %0,98’dir, en yüksek kâr payı oranı ise %1,20’dir
 • İnternet ve mobil bankacılık üzerinden yapılan başvurulara en geç 5 dakika içerisinde dönüş yapılır.
 • Şubeden yapılan başvurulara, 24 saat içerisinde (iş günü içerisinde olmak kaydıyla) dönüş yapılmaktadır.
 • 750 TL Ekspertiz ücreti uygulanmaktadır ve ekspertiz mecburidir.
 • İpotek tesis ücreti kredi tutarından kesilir.
 • Aynı anda sadece bir değil birden fazla kredi talebi oluşturabilme imkanı tanınmaktadır.
 • Başka bir banka üzerinde kredi ödemeniz olsa bile, başvurunuz olumlu sonuçlanabilmektedir.

Vakıf Katılım’dan alınabilecek konut kredisi özellikleri bu şekilde belirlenmiştir.

Vakıf Katılım Faizsiz Konut Finansmanı Başvurusu İçin Aranan Şartlar

Vakıf Katılım faizsiz konut finansmanı şartları sağlandıktan sonra, başvuru işlemleri en hızlı şekilde sonuçlanabilmektedir. Müşterilerin başvurudan olumlu sonuçlar alabilmek adına sağlaması gereken şartlar şu şekilde sıralanır;

 • Her şeyden başvuru yapan müşterilerin 18 yaşını doldurmuş bireyler olması istenir.
 • Daha önceki kredi çalışmaları düzgün olmalıdır.
 • Evli bireylerin kredi çekebilmesi için eşlerinin rızası talep edilir. Aksi takdirde başvuru yapılamaz.
 • Alınacak olan konunun iskan belgesi olmalıdır.
 • Sahip olunan gelirin resmi belgelerle gösterilebiliyor olması gerekmektedir.
İlginizi Çekebilir:  Vakıf Katılım Kampanyaları

Vakıf Katılım faizsiz konut finansmanı başvurusu için müşterilerin bu şartları sağlıyor olmaları istenir. Aksi bir durumda, başvuruların olumlu sonuçlanması zor bir hal alabilir.

Vakıf Katılım Faizsiz Konut Finansmanı Hesaplaması Nasıl Yapılır?

Vakıf Katılım faizsiz konut kredisi hesaplamaları, bankanın internet sitesi üzerinden yapılabileceği gibi, aynı zamanda şubelerden de yapılabilmektedir. Bankanın internet sitesine girdiğiniz zaman, konut kredisi bölümünde bir hesaplama aracının yer aldığını görebilirsiniz. Buradan gerekli hesaplama işlemlerinizi gerçekleştirdikten sonra, taksit seçeneklerinizi ve kredi çekebilme limitlerinizi görüntülemiş olacaksınız.

Ayrıca bu konuda Vakıf Katılım şubeleri de hizmet vermektedir. Başvurunuzu yapmadan önce bu konuyla ilgili bilgi almak istediğinizi söylemeniz, size yardımcı olunması için yeterli olacaktır.

Vakıf Katılım Faizsiz Konut Finansmanında Bankanın Sağladığı Kâr Payı

Vakıf Katılım faizsiz konut finansmanı kâr payı, sabit uygulanır ve her kredi limitinde aynı kâr payı üzerinden değerlendirilebilmektedir. Bu konuda kredinin vadesi de rol oynamaz. Vadeniz ve çektiğiniz kredi limitiniz ne olursa olsun, banka %0,98 oranında kâr uygulamaktadır. Yani, 250 bin TL kredi çekerek, kredi ödemenizi ister 120 ay vadeye, ister 36 ay vadeye böldürün, uygulanacak kâr payı oranı %0,98 olmaktadır. Bu durum yalnızca, 180 ay vadede değişir, 180 ay vadeye böldürme durumunda kâr payı oranı %1,20’ye çıkar.

Vakıf Katılım Faizsiz Konut Finansmanı Oranları

Vakıf Katılım faizsiz konut finansman oranları, en az 5 bin TL le başlamaktadır. 5 bin TL’nin altında kredi çekme şansınız bulunmamaktadır. Üst limit için belirlenen tutar ise 10 milyon TL’dir. Bu tutara bağlı olarak bankanın üst limit konusunda çok da sınır koymadığı söylenebilmektedir. Çekeceğiniz kredi oranınız, gelir belgenizle doğru orantılı hesaplanır. Müşterilerin ödemelerini yapamayacağı kredi miktarlarını çekmelerine izin verilmemektedir.

İlginizi Çekebilir:  Vakıf Katılım Yatırım Hesapları

Başvuru işlemleriniz sırasında bankaya sunduğunuz gelir belgesi üzerinden, çekebileceğiniz kredi miktarları konusunda da bilgi alabilirsiniz. Size sunulan en uygun taksit seçeneklerini kullanarak, ödeme planınızı kendiniz oluşturabilme şansına sahipsiniz.

Vakıf Katılım Faizsiz Konut Finansmanına Kimler Başvuru Yapabilir?

Vakıf Katılım faizsiz konut finansmanı başvuru yapacak kişiler, çok fazla bir şart sağlamak zorunda değildir. Temelde bankanın beklentisi, 18 yaşının doldurulmuş olmasıdır. Bununla birlikte;

 • İş yeri sahipleri faizsiz konut kredisinden yararlanabilir.
 • Başka bir banka üzerinde kredi ödemesi olan kişiler, Vakıf Katılım’a da başvuru yapabilir ve bu kişilerin de başvuruları olumlu sonuçlanabilmektedir.
 • Sicil kaydınızın temiz olması önemlidir. Fakat banka sicil geçmişiniz kötü olsa bile, başvurunuzun olumlu sonuçlanma ihtimali vardır.

Banka sicil kaydı kötü olan kişilerin ya da daha önce kara listeye alınmış kişilerin, ayrıca kefil bulması talep edilebilmektedir.

Vakıf Katılım Faizsiz Konut Finansmanında Kefil İsteniyor mu?

Vakıf Katılım faizsiz konut finansmanı için kefil talep edilmemektedir. Başvuru işlemlerinizi kefil olmadan da yapabilmektesiniz. Fakat bu durumu değiştirebilen bazı nedenler olabilir. Böyle bir durumun söz konusu olması halinde, Vakıf Katılım faizsiz konut finansmanı başvurusu için sizden kefil isteyebilir. Banka sizden kefil isterse, o zaman kefil bulma zorunluluğunuz vardır.ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.