Vakıf Katılım İnsan Kaynakları Başvuru

26.09.2019
1.234
A+
A-
Vakıf Katılım İnsan Kaynakları Başvuru

Vakıf Katılım iş başvurusu, bu bankanın tüm departmanları için internet üzerinden yapılabilmektedir. Vakıf Katılım İnsan Kaynakları, ilgili bölümlerden yeni mezun ya da daha önceden deneyimi olan kişilerin başvuru yapabileceği bir birimdir. Yıl içinde her açık pozisyon olduğunda duyuran ve Türkiye’de çok sayda şubesi bulunmasından ötürü çok sayıda personel alımı yapan bu banka, iş ilanlarını kendi kariyer sitesinde ve internette duyurmaktadır. Bu bankada hem deneyimli hem de deneyimsiz personel alımı olmaktadır.

Vakıf Katılım İş Başvurusu

Vakıf Katılım iş ilanları, kadroda boşluk olması durumunda açılan pozisyonlardır. Vakıf Katılım Bankası’nda deneyimli ya da deneyimsiz kişiler için pozisyonlar açılmaktadır. Banka bu personelleri almak için kendi sitesinde ve belli kariyer sitelerinde ilan açmaktadır. Genellikle asıl ilanlar, bankanın kariyer sitesinde açılmaktadır. Öncelikle iş ilanları için resmi olarak bankanın sitesini kontrol etmeniz önerilir. İş ile ilgili tüm bilgiler, aranan nitelikler bu ilanlarda belirtilir. İnsan Kaynakları alanında ilanı inceliyorsanız ve aranan niteliklere uyuyorsanız hemen başvurunuzu yapabilirsiniz. Alanı İnsan Kaynakları ya da Halkla İlişkiler olan bir kişi, Vakıf Katılım Bankası’nda Genel Başvuru seçeneğine de başvurabilir. Alanınıza en uygun seçeneklerden biri de İnsan Kaynakları Analisti seçeneğidir. Bu bankada personeller yeteneklerine ve mezun oldukları bölüme göre işe alınırlar. Vakıf Katılım Bankası’nda ilan açılması için belli bir tarih bulunmamaktadır. Ne zaman açık pozisyon ve ihtiyaç olursa o zaman ilaç açılır. Bu sebeple de ilanların takip edilmesi gerekir.

Vakif Katilim Calisma Kosullari

Vakıf Katilim Açık Pozisyonlar

Vakıf Katılım Bankası’nda Kariyer Yapmak

Vakıf Katılım kariyer fırsatlarından yararlanmak için takip edeceğiniz internet sitesi www.kariyer.vakifkatilim.com.tr adresidir. Tüm işe alım, eğitim süreçleri, uyum süreçleri, iş ilanları, ücret ve performans hakkında kariyer konusunda merak edeceğiniz tüm bilgiler siz çalışan adayları için bu sitede toplanmıştır. Vakıf Katılım Bankası’nın kariyer konusundaki en büyük hedefi yüksek performanslı ve geleceğe yatırım yapacak personellerle çalışmaktır. Banka, İnsan Kaynakları konusunda misyon ve vizyonunu; adalet, samimiyet, bilimsellik, sürekli yenilik ve değişim olarak benimsemektedir.

Vakıf Katılım Bankası’nda Kariyer Yönetimi

Vakıf Katılım kariyer yönetimi, yöneticilerin banka bünyesinde yetiştirilmesini benimser. Tüm çalışanlarını ileri seviyelere getirmek ve pozisyonlarını geliştirmek için imkânlar sunar. Vakıf Katılım, tüm çalışanlarının eğitimini ve kariyer gelişimlerini desteklemektedir. Çalışanlarının en düşük kademeden başlayıp, en yükseğe çıkmasını destekleyen bu bankada, değişik eğitim programları, teşvikler ve terfiler bulunmaktadır.

İlginizi Çekebilir:  Vakıf Katılım Bankası Bireysel Emeklilik Sistemi Başvuru Süreci Nasıldır?

Vakıf Katılım’da İK İş Başvurusu Yapmak

Vakıf Katılım İK iş başvuruları, www.kariyer.vakifkatilim.com.tr adresinden yapılmaktadır.  Vakıf Katılım İnsan Kaynakları bölümünde açık pozisyon olması durumunda internet sitesinde yayınlar. Öncelikle bu bankada kariyer hedefleyen kişilerin internet sitesinde bir hesap açmaları gerekmektedir. Sağ üst bölümde bulunan ‘kullanıcı girişi’ bölümüne gelerek burada bulunan ‘özgeçmiş bırak’ seçeneğine tıklayabilirsiniz. Açılan sekmede sizden bilgiler istenecektir. Bu bilgiler doğrultusunda kendinize bir özgeçmiş oluşturursunuz. Daha sonra bu sitede yapacağınız tüm iş başvurularında hazırladığınız özgeçmişiniz esas alınır. Bu sayede kolayca iş başvurularını yapabilirsiniz.

Vakıf Katılım Bankası İş İlanları

Vakıf katılım açık pozisyonlar, yine verdiğimiz internet sitesinde bulunmaktadır. Buraya tıkladığınızda tüm Türkiye’de bulunan Vakıf Katılım Bankası şubelerinin ihtiyacı olan personel ihtiyaçlarını yani açık pozisyonları görürsünüz. Tüm pozisyonlar yanında yayın tarihleriyle beraber verilmiştir. Size uygun olan pozisyon seçeneğine tıkladığınız zaman karşınıza ilan tüm detaylarıyla gelir. Burada ilanı anlatan bir metin ve başvuracak kişiden istenen genel nitelikleri görürsünüz. İs tanımı size uyuyorsa ve siz de bankanın istediği genel niteliklere uyuyorsanız ‘ilana başvur’ seçeneğine tıklayarak hızlıca başvurunuzu yapabilirsiniz. Yapacağınız bu başvuru, sitede oluşturduğunuz özgeçmişle yapılacaktır.

Diğer Sitelerde Vakıf Katılım İş İlanları

Vakıf katılım iş ilanları, asıl olarak kendi sitesinde duyurulsa da, birçok internet sitesi de gözden kaçmaması ve kolayca başvurulabilmesi için bu ilanları yayınlamaktadır. Ayrıca girip Vakıf Katılım sitesine bakmak yerine, genel olarak İnsan Kaynakları alanında kariyer sitelerinde arama yaparak da birçok bankayla birlikte Vakıf Katılım Bankası’nın iş ilanlarını görebilirsiniz. www.kariyer.net gibi büyük iş ilanı siteleri, Vakıf Katılım’ın ilanlarını da yayınlamaktadır. Burada size uygun olan ilanı görebilir, ya o sitede oluşturduğunuz özgeçmişle oradan ya da direkt bankanın sitesinden başvuru yapabilirsiniz. Açık pozisyon olmaması halinde başvuru yapamazsınız diye bir kural yoktur. Yine de Vakıf Katılım Bankası’nın kariyer portalinde bir CV oluşturabilir ya da kendi hazır CV örneğinizi bankanın İnsan Kaynaklarına gönderebilirsiniz.

İlginizi Çekebilir:  Vakıf Katılım Altın Alış Satış İşlemi

Vakıf Katılım Bankası İş Başvurusu ve Alım Şartları

Vakıf Katılım işe alma şartları, genel olarak aşağıda verdiğimiz gibidir. Birimlere ya da pozisyonlara göre farklı şartlar isteniyorsa, ilanda özel olarak genel nitelikler bölümünde yazacaktır her bölümün aradığı genel başvuru koşulları şu şekildedir:

Kişiler,

 • Üniversitelerin ilgili bölümlerinden mezun olmuş olunmalıdır.
 • Adayların bankacılık alanında tecrübesi bulunmalıdır.
 • Kişilerin insan ilişkileri gelişmiş ve iletişim yeteneği kuvvetli olmalıdır.
 • Analitik düşünme yeteneğine sahip olunması gerekir.
 • Katılım Bankacılığı prensiplerini bilmeli ve benimsemelidir.
 • Erkek adaylar askerliğini yapmış ya da en az 2 yıl tecil ettirmiş olmalıdır.
 • Tecrübesiz adaylarda yaşlar erkekler için en fazla 30, kadınlar için en fazla 28 olmalıdır.
 • Yine tecrübesi olmayan adaylar bankanın sunacağı sınav ve mülakatlara katılmalıdır.
Vakıf Katılım Açık Pozisyonlar (Resmi Sayfası)

Vakıf Katılım Bankası’nda Ücretler

Vakıf Katılım ücretler ve maaşları, çalışacak kişilerin önemsediği konulardır. Çalışanların alacağı maaşlar pozisyonlarına, tecrübelerine ve unvanlarına bağlı olarak şeffaf ve adilce belirlenmektedir.

 • Verilen maaşlar hem teşvik edici hem de performansların artışına sebep olacak olan ücretlemeler ile hesaplanır.
 • Her ayın son iş günü çalışanların maaşları hesaplarına yatırılır.
 • Maaşların yanı sıra doğum, evlenme, vefat gibi özel durumlar için de yan ücretler sağlanır.
 • Ayrıca ulaşım, yemek gibi ücretler de karşılanır.
 • Vakıf Katılım Bankası’nda taşınma yardımları ve kasa tazminatı hizmetleri de bulunur.
 • Yabancı Dil bilen personeller için Yabancı Dil Tazminatı da verilmektedir.

Vakıf Katılım Bankası Çalışanlarına Eğitim Faaliyetleri

Vakıf Katılım çalışanları, çalışmaya başladıktan sonra da gelişmeye devam etmektedirler. Her zaman en iyisini hedefleyen bu banka, çalışanları için eğitim ve gelişim faaliyetleri sunmaktadır. Sertifika programları, eğitimler, yükselirken öğrenmesi gerekenler gibi hizmetler ile çalışanlarının gelişimini daima destekler. Çalışanların çalıştıkları pozisyona, performanslarına ya da yeteneklerine göre farklı bireysel eğitim destekleri sunulmaktadır. Örneğin yabancı dil desteği alan çalışanlar hem işlerinde ilerler hem de yabancı dil tazminatı alma hakkına sahip olurlar.

İlginizi Çekebilir:  2021 Vakıf Katılım Bankası Kredi Kartı Başvuru Sorgulama

Vakıf’tan Geleceğe Katılım Programı

Vakıf Geleceğe Katılım Programı, üniversite öğrencilerini geleceğini katılım bankacılığında oluşturması için planlanan bir programdır. Vakıf Katılım İnsan Kaynakları gibi bankacılığın herhangi bir alanında kariyer yapacak olan üniversite öğrencileri bu bankada staj yaparak geleceklerini hazırlayabilirler. Bu programa üniversitelerin 3. Ya da 4. Sınıfında, ilgili bölümlerde okuyan öğrenciler katılabilmektedir. Öğrenciler burada stajyer olarak başlayıp gittikçe yükselebilir ve ileride katılım bankacılığının lideri olabilir. Bankanın en büyük amacı Y kuşağıyla birlikte yeni teknolojilerle katılım bankacılığını ve Vakıf Katılım bankasını büyütmek, geliştirmektir. Gerçek iş ortamında staj görmeye başlayan öğrenciler genç yaşta iş hayatını öğrenir, mezun olduktan sonra kariyerlerini hazırlamış olurlar.ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.