Vakıf Katılım Katılma Hesapları Nelerdir?

14.01.2020
701
A+
A-
Vakıf Katılım Katılma Hesapları Nelerdir?

Vakıf Katılım katılım hesapları sayesinde birikimlerinize değer katmak istemez misiniz? Vakıf Katılım ile tasarruflarınız katılım bankacılığının ilkelerine göre değerlendirilmiş olur. Faizsiz bankacılık ile huzurlu kazanç elde etmiş olursunuz. Ara dönem kar payı ödemeli,e katılma hesabı ve altın katılma hesabı başta olmak üzere farklı katılma hesap türleri bulunmaktadır. Farklı hesap türleri için vade süresi, işlem ücretleri ve özellikleri değişiklik gösterir. Yüksek kar paylaşım oranı ile tasarruflarımı değerlendirmek istiyorum derseniz sizleri Vakıf Katılım’a bekliyoruz!

Vakıf Katılım E Katılma Hesapları

Vakıf Katılım e katılma hesapları açtırmak isteyen kişiler, işlemlerini iletişim merkezleri ve mobil şube üzerinden ya da internet şube üzerinden gerçekleştirebilirler. Hesap anında açılır. Hesap açılışı ile beraber müşterilere özel kar payı sunulur. Vakıfların paylaşım kültürü kamunu gücü ile birleşti! Vakıf katılım ile dijital kanallar üzerinden sayısız fırsatlardan faydalanmaya başlayabilirsiniz. E katılma hesabı açtırmak isteyen kişiler banka şubelerine gitmelerine gerek kalmadan işlemlerini halletmenin keyfini yaşarlar.

Vakıf Katılım E Katılma Hesaplarına Katılım Şartları Nelerdir?

Vakıf Katılım e katılma hesaplarına katılım şartları yerine getirildiği zaman bu avantajlı hesaplardan faydalanmak mümkün olur. Kampanya 31 Aralık tarihine kadar geçerlidir. Hesap açılması için vade süresinin en az 3 ay olması gerekir. Hesap TL para birimi cinsinden açılabilir. Kampanyadan faydalanacak olan kişilerin bireysel yani gerçek kişi müşteriler olması gerekir. Bir müşterinin birden fazla katılım hesabı açtırma şansı bulunuyor. Açılan hesap sayısına göre havuz paylaşım oranı belirlenir. Kampanya bitmeden önce vade süresi gelmeden hesaptan para çekilmesi söz konusu olduğunda havuz paylaşım oranı düşecektir. Bu hesabı kullanan kişiler, internet şube ve mobil şube üzerinden yapacakları işlemlerde EFT ve havale için para ödemezler. Banka kampanyaya katılma koşullarında değişiklik yapabilir.

Vakıf Katılım Katılma Hesapları Ara Dönem Kar Payı Ödemeli 

Vakıf Katılım ara dönem kar payı ödemeli katılma hesabı 372 gün vade ile açılabilirler. Müşterilerin kendileri aylık ödemelerini ne zaman yapacaklarına karar vereceklerdir. 1 aylık, 3 aylık ya da 6 aylık dönemler belirlenerek ödemeler yapılabilir. Hesap başlangıç bakiyesine göre ya yatırım ya da alternatif yatırım hesabı olmak üzere iki farklı çeşit yatırım hesabı açılabilir. Bu hesaplar TL için açılabileceği gibi EUR ve USD cinsinden para birimleri için de açılabilecektir. Hesap açtıran kişiler hesabın vadesi dolmadan önce en fazla 2 defaya mahsus olmak üzere para çekebilirler. Çekilecek olan para miktarı hesapta bulunan ana paraya göre belirlenecektir. Buna göre ana para miktarının yarısından daha az para çekilmesi mümkün değildir. Bu hesapta uzun vaade söz konu olduğundan stopaj oranları uygundur. Bu hesaba katıldığınız zaman ayrıca 150 bin TL’ye kadar olan paranızı sigorta ile güvence altına almış olursunuz.

İlginizi Çekebilir:  Vakıf Katılım Bankası Adana Şubeleri Telefon Numaraları, Adres Bilgileri, Şube Kodları
Vakıf Katılma Hesabı (Resmi Sayfa)

Vakıf Katılım Altın Katılma Hesabı

Vakıf Katılım Altın Katılma Hesabı ile altınlarınızı değerlendirebilirsiniz. Altın sahibi iseniz bu hesap size tasarruf ettirecek aynı zaman kazanç kapısı yaratacak. Hesabı açtırmak isteyen kişilerin elinde en az 50 gr başlangıç altını bulunması gerekiyor. Bu limitin altında hesap açılışı yapılması mümkün olmuyor. Altın katılma hesabını açtırmak için en az 92 gün vade süresi belirlemeniz gerekiyor. Belirlenmiş olan dönem sonunda kar payı hesabınıza dağıtılacaktır. Hesabınızda olan her 1 gr ağırlığındaki altın 995 1000 saflıkta net işlem görecektir. Eğer altın katılma hesabına ait olan alt limitin altında olursanız, hesap kapanacaktır. Hesabın içinde olan altınlar cari hesabınıza aktarılacaktır. Bu hesapta ise 130 bin TL’ye kadar olan kısım sigorta tarafından devlet güvencesi altına alınacaktır. Böylece altınlarınızın başına bir şey gelmeyeceğinden emin olabilirsiniz.

Vakıf Katılım Cari Hesap

Vakıf Katılım Cari Hesap vadesiz açılır. Kişiler bu hesabı kullandıkları zaman diledikleri an para yatırma ve çekme işlemi yapabilirler. Cari hesap kullanıcıları tasarruflarını güvenilir bir şekilde değerlendirmiş olur. Hem yabancı para cinsinden hem de TL cinsinden cari hesaplar açılabilir. Gerçek kişilere ait olan katılım fonları, TMSF tarafından sigorta edilecektir. Gerçek kişilere ait olmayan hesaplardaki yatırımlar da güvence altına alınacak olup, bu miktar 150 bin TL ile sınırlandırılacaktır.

Vakıf Katılım Konut Hesabı

Vakıf Katılım Konut Hesabı birikim yaparak ev sahibi olmak isteyen kişiler için özel olarak hazırlanmıştır. Hem de yüzde 20’ye kadar devlet katkısından faydalanabileceksiniz. Konut hesabından yalnızca ilk defa ev sahibi olmak isteyen kişilerin faydalanması mümkün olur. Müşterilerin 3 sene boyunca düzenli olarak ödeme yapması gerekir. Bu koşullar altında kişilere devlet desteği sağlanır. Konut hesabını açtırmak isteyen kişiler en az 3 yıl vade belirlemeliler. Hesap yalnızca TL cinsinden açılabilir. Her sene kar payı hak edeceğinden, her sene kazançlı çıkarsınız. Konut hesabının ortak olarak açılması söz konusu değildir. Ayrıca bu hesaplar bankalar arasında taşınamayacaktır. Bir müşterinin en fazla bir tane konut hesabı olabilir. Bir sene içinde iki defa para çekebilirsiniz. Konut hesabına yalnızca bir defa için 57.096 TL’ye kadar para yatırmanız mümkündür. 1 senede en fazla bir tane ödemenin aksatılması mümkündür.

İlginizi Çekebilir:  Vakıf Katılım Kurumsal Finansman Destekleri

Vakıf Katılım Konut Hesabından Kimler Yararlanabilir?

Vakıf Katılım Konut Hesabından yararlanabilecek kişiler 18 yaşından büyük Türk vatandaşı olmalıdırlar. Kişilerin 18 yaşından daha küçük olmaları halinde hesap açılışlarının velileri tarafından yapılması gerekir. Kendi adına kayıtlı konut sahibi olan kişilerin bu kampanyadan faydalanmaları mümkün değildir. Devlet katkısına konu olan konutlar da belirlenmiştir. Buna göre:

  • Konut nitelikli yapı kullanma izin belgesi olan müstakil taşınmazlar,
  • Kat mülkiyeti olan konutlar,
  • Kat irtifakı tapusu olan konutlar devlet katkısına konu olabilir.

36 aydan daha az düzenli ödeme süresi için devlet katkısı oranı bulunmaz. 36 ay ile 47 ay arasında düzenli ödeme süresi varsa devlet katkısı oranı yüzde 15 olacaktır. Azami devlet katkısı bu oranlarla 24 bin 741 TL olur. 48 ay ile 59 ay arasında düzenli ödeme süresi varsa devlet katkısı oranı yüzde 18 olacaktır. Azami devlet katkısı bu oranlarla 26 bin 645 TL olur. 60 ay ve üzeri arasında düzenli ödeme süresi varsa devlet katkısı oranı yüzde 20 olacaktır. Azami devlet katkısı bu oranlarla 28 bin 548 TL olur. Söz konusu tutarlar her sene yeni yıl ile beraber yeniden değerlendirilerek artış oranına tabi tutulur.

Vakıf Katılım Taşıt Finansmanı ile Dilediğiniz Aracın Sahibi Olabilirsiniz

Vakıf Katılım taşıt finansmanı ile dilerseniz 0 dilerseniz de ikinci el araç sahibi olabilirsiniz. Hem de uygun kar payı oranlarından faydalanırsınız. 48 aya varan vade imkanı ile kredi kullanabilirsiniz. Eğer Vakıf Katılım ile araç satın almak isterseniz, en fazla ikinci el araçlar için  5 yaşına kadar olan araçları satın alabilirsiniz. Hem de bu kampanya ile yüzde 30’dan başlayan peşinat oranlarından faydalanmış olursunuz. 1 ile 24 ay arası vade yapmanız halinde yüzde 1,15 faiz oranından faydalanabilirsiniz. Başvuru yapmak için size en yakın banka şubesine bekleniyorsunuz.

İlginizi Çekebilir:  Vakıfbank Havale İşlemi Nasıl Yapılır?ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.