Vakıf Katılım Kiralık Kasa

10.10.2021
1.817
A+
A-
Vakıf Katılım Kiralık Kasa

Vakıf Katılım kiralık kasalar, değerli eşyalarınızı güvenli bir şekilde saklayabileceğiniz kasalardır. Takılarınız ya da sizin için maddi manevi değeri olan eşyalarınızı evde bulundurmak her zaman risk barındırır. Bu sebeple de onları saklayabileceğiniz güvenli bir yere ihtiyaç duyarsınız. Vakıf Katılım kiralık kasa hizmeti, farklı kasa boyutlarıyla size eşyalarınızı belli bir ücret karşılığında banka bünyesinde saklayabilme imkânı sunmaktadır.

Vakıf Katılım Kiralık Kasa Hizmetleri

Vakıf Katılım kiralık kasa hizmeti, bankanın değerli eşyalarını koyacak güvenli bir yeri olmayan kişilere sunduğu bir hizmettir. Önemli bir evrak, takılar, manevi değeri olan ya da maddi değeri yüksek olan eşyalar evde her zaman güvenli olmazlar. Hırsızlık ya da kaybetme gibi risklere karşın bu Vakıf Bankası’nın sunduğu kiralık kasa hizmetlerinden yararlanılabilir. Bankanın sunduğu kiralık kasalar oldukça güvenli ve uygun fiyatlı ürünlerdir. Bu sayede hem içiniz hem de cebiniz rahat bir şekilde eşyalarınızı bankada güvenle saklayabilirsiniz. Bu kasa hizmetlerinden hem gerçek hem de tüzel müşteriler yararlanabilir.

vakif katilim kasa hizmeti

Vakıf Katılım Kasa Fiyatları

Kiralık Kasa Hizmetleri Güvenilir Midir?

Vakıf Katılım kiralık kasa güvenli midir sorusu, değerli eşyalarını güvenle saklamak isteyenlerin aklını kurcalayan bir sorudur. Eşyaların ya da evrakların başına hiçbir şey gelmeyeceğinden emin olmak isterler.

 • Vakıf Katılım Bankası’nın kiralık kasaları arasında size ait olan kasaya sizden başka kimsenin erişimi yoktur.
 • Kasaya sizden başka birinin ulaşabilmesi için yalnızca sizin tarafınızdan özel olarak vekalet verilmesi gerekmektedir. Onun dışında kimse kasalara yanaşamaz.
 • Kasada bulunan her şey Vakıf Katılım Bankası tarafından güvence altındadır. Yangın, hırsızlık, deprem gibi tüm başa gelebilecek durumlarda güvenlik banka tarafından sağlanıyor.
 • Bankanın kasalar için özel güvenlikleri bulunmaktadır. O bölüme yalnızca kasa sahipleri erişebilir.
 • Kasanın içinde ne olduğunu 3. Kişiler asla öğrenemeyecektir.
 • Kasaya ait yalnızca 2 adet anahtar bulunmaktadır. Bu anahtarlardan biri kasa sahibinde diğeri de güvenlik nedeniyle banka personelinde bulunacaktır.
İlginizi Çekebilir:  Vakıf Katılım Müşteri No Nasıl Öğrenilir?

Vakıf Katılım Bankası’nda Kiralık Kasaya Ne Konulabilir?

Kiralık kasaya konulabilecekler, Vakıf Katılım Bankası tarafından birkaç istisna dışında sınırlandırılmamaktadır. Bu kasalara yalnızca ateşli silah ve patlayıcı madde türünde bir tehlike oluşturulabilecek eşyaların konulması yasaktır bunun kontrolü banka personelleri tarafından yapılacaktır. Onun dışında bankayı hiç ilgilendirmeden gerek maddi değeri olsun gerekse sadece manevi türde değeri olsun her türlü evrak ve eşya için bu kasaları kullanabilirsiniz. Kasaya yalnızca kasa sahibinin erişimi olacağı için içerisinde ne olduğunu kimse bilemez. Patlayıcı madde ve ateşli silah harici koyduğunuz her şey büyük güvenlik önlemleri ile korunmaktadır. Yalnızca önemli durumlarda banka personelinin karışma yetkisi bulunmaktadır.

Vakıf Katılım Kiralık Kasa Boyutları

Kiralık Kasa boyutları, Vakıf Katılım Bankası’nın sunduğu 3 farklı kasa türünde değişiklik göstermektedir. Bankanın sunduğu kasa boyları ve boyutları şu şekildedir:

 • Küçük Boy Kiralık Kasa: Yüksekliği 11,5 cm, genişliği 24,5 cm ve derinliği 41 cm.
 • Orta Boy Kiralık Kasa: Yüksekliği 16,4 cm, genişliği 24,5 cm ve derinliği 41 cm.
 • Büyük Boy Kiralık Kasa: Yüksekliği 26,5 cm, genişliği 24,5 cm ve derinliği 41 cm.

Vakıf Katılım Bankası Kasa Kiralama Süresi

Kiralık kasa süreleri, Vakıf Katılım Bankası’nda kasayı kiralayacağınız ve kullanacağınız sürelerdir. Bu bankada kasayı minimum 1 aylık olarak kiralayabilirsiniz. Diğer kiralama süreleri ise 3 aylık, 6 aylık ve 1 yıllık sürelerdir. Ne kadarlığına kiralamak isterseniz ona göre bir kontrat imzalarsınız. Dilediğiniz zaman süreyi arttırmak için ek bir kiralama işlemi yapabilirsiniz. Yıllarca kullanmayı hedefliyorsanız her yıl imzayı attığınız sürede güncel fiyatlarla kira yenilemesi yapılır. Vakıf Katılım kiralık kasa için anlaştığınız süre bittiğinde hala kontrat iptal olacaktır ve gelip eşyalarınızı almanız gerekir. Eğer yenileme yapmazsanız eşyaları gelip almanız için banka size ulaşacaktır.

Vakıf Katılım Bankası Kiralık Kasa Ücretleri

Kiralık kasa ücretleri ve depozitosu, Vakıf Katılım Bankası’nda da diğer tüm bankalarda olduğu gibi boyuta ve süreye göre değişiklik göstermektedir. Her kasa boyutunda, kiralama süresine göre fiyat belirlenir. Örneğin:

 • Küçük Boy Kiralık Kasalarda: 1 aylık 85 TL, 3 aylık 115 TL, 6 aylık 180 TL ve 1 yıllık 300 TL’dir.
 • Orta Boy Kiralık Kasalarda: 1 aylık 145 TL, 3 aylık 200 TL, 6 aylık 240 TL ve 1 yıllık 400 TL’dir.
 • Büyük Boy Kiralık Kasalarda: 1 aylık 200 TL, 3 aylık 260 TL, 6 aylık 315 TL ve 1 yıllık 500 TL’dir.
İlginizi Çekebilir:  2021 Vakıf Katılım Bankası Para Transferi Ücreti Ne Kadar?

Vakıf Katılım Bankası’nda kiralık kasalar için depozito ödeme zorunluluğu vardır. Depozito ücreti kiralayacağınız kasa için ödeyeceğiniz bedel kadardır. Kira süresi bittiğinde hiçbir pürüz olmaması dahilinde depozitonuzu alırsınız. Eğer kira süresi biter ve gelip eşyalarınızı almazsanız banka size ulaşamadığı takdirde tekrar kira işlemi uygular ve bunun ücretini depozitonuzdan sağlar.

Vakıf Katılım Kasa Detayları (Resmi Sayfası)

Vakıf Katılım Bankası’nda Kiralık Kasaya Ulaşım Süreleri

Kiralık kasa ulaşım süreleri, Vakıf Katılım Bankası’nın mesai saatleridir. Kiralık kasalarınıza yalnızca hafta içleri ve bankanın mesai saatleri içerisinde ulaşabilirsiniz. Bankanın çalışma saatleri sabah 09:00 ile 12:30 arası ve öğleden sonra 13:30 ile 17:00 arasıdır. Bu saatler içerisinde dilediğiniz gibi kasanıza ulaşabilir ve ürün ekleme çıkarma gibi işlemler yapabilirsiniz. Bu saatler ve günler dışında maalesef kasalara erişim yoktur. Ayrıca resmî tatil gibi bankanın kapalı olduğu günlerde de kasalara ulaşılamamaktadır.

Vakıf Bankası Ortak Kiralık Kasa

Ortak kiralık kasa hizmeti, Vakıf Katılım Bankası’nın kasa kiralamayı düşünen birden fazla kişiye uyguladığı hizmettir. Eğer gerçek ya da tüzel kişiler bireysel olarak kasa kiraladılarsa bu kasaya yalnızca kasanın asıl sahibi ulaşabilmektedir. Aile bireyleri dahi olsa erişim sağlayamaz. Fakat ortak kiralık kasalarda durum daha farklıdır. Eğer ortak bir şekilde kasa kiralandıysa en fazla 3 kişinin bu kasalara erişim imkânı bulunmaktadır. Bunun için kiralık kasa başvurusu sırasında tüm ortakların kimliklerini vermeleri ve anlaşmayı imzalamaları gerekmektedir. Ödenecek fiyat ve kasa boyutları ortak kiralık kasa da değişiklik göstermemektedir. Yine bireysel kiralık kasalarda olduğu gibi bu ortaklar harici kimsenin kasaya erişim imkânı bulunmamaktadır.

Vakıf Bankası Kiralık Kasa Başvurusu

Kiralık kasa başvurusu yapabilmek için size en yakın Vakıf Katılım Bankası şubesini ziyaret etmeniz gerekmektedir. Bu kiralık kasalara internet ya da mobil şubeler üzerinden başvuru yapılamamaktadır. Aşağıda da belirtilecek olan belgelerle direkt olarak size en yakın banka şubesine gidebilir, detaylı bilgi alabilirsiniz. Eşyanızın boyutlarına göre size uygun kasa boyutu belirlenir, ödemesi yapılır, sözleşme imzalanır ve eşyalar kasaya yerleştirilir. Bu saatten sonra o kasaya yalnızca kasa sahibinin erişimi olacaktır.

İlginizi Çekebilir:  Vakıf Katılım Bankası Ev Kredisi Nasıl Alınır?

Kiralık Kasa Başvurusu Belgeleri

Kiralık kasa başvuru yapacaksanız, size en yakın Vakıf Katılım kiralık kasa bölümüne aşağıda bulunan belgelerle müracaat edebilirsiniz. Eğer ortak bir kasa açılacaksa aşağıda verilen tüm belgeleri bütün ortakların bankaya teslim etmesi gerekmektedir.ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.