Vakıf Katılım Konut Kredisi Hesaplama

01.10.2021
848
A+
A-
Vakıf Katılım Konut Kredisi Hesaplama

Vakıf Katılım konut kredisi hesaplaması, ev sahibi olmak isteyen ya da yeni bir ev almak isteyen kişilerin yapacağı finansman hesaplamalarıdır. Vakıf Katılım Bankası 2015 yılından bu yana helal bankacılık prensiplerine uygun olarak müşterilerine faizsiz kredi imkânları sunmaktadır. Uzun vadeler ve uygun kâr payı oranları bulunan bu banka, 2019 yılında da hesaplamalarınızı bütçenize göre ayarlayabileceğiniz ve uygun koşullarda finansman hizmeti alabileceğiniz bir bankadır. Vakıf Katılım konut kredisi ister ev sahibi olmak isterseniz de yatırım yapmak için kullanabileceğiniz bir kredi ürünüdür. Ayrıca bu bankada İş Yeri ya da Arsa sahibi olmak için de finansman desteğinden yararlanabilirsiniz.

Vakıf Katılım Bankası Konut Finansmanı

Vakıf Katılım konut finansmanı, ev sahibi olmak isteyen ve faiz ödemek istemeyen kişilere sunulan kredi ürünleridir. Bu finansman ürünü ile ev sahibi olabilir ya da konut yatırımı yapabilirsiniz.

 • Vakıf Katılım Bankası satın almak istediğiniz konuta, ekspertiz raporunda bulunan değerinin %80’i kadar finansman desteği sağlamaktadır.
 • En uzun vade imkânlarını sunan bu banka konut kredileri için 180 aya varan vade fırsatı sunmaktadır.
 • Finansmanın geri ödeme planlarını sizin de bütçenize uygun olarak bankayla beraber ayarlayabilirsiniz. Ödeme seçenekleri esnektir.
 • Banka, gerekli gördüğü durumlarda başvuran kişilerden kefil ve ek teminatlar isteyebilir. Eğer kefil talep edilirse başvuran kişiden beklenilen tüm koşullar kefilden de istenecektir.
Vakif Katilim Konut Finansmani Basvurusu

Vakıf Katılım Konut Finansmanı Şartları

Vakıf Katılım Bankası’ndan Arsa Finansmanı

Vakıf Katılım Arsa Finansmanı, yatırım yapmak ya da kullanmak amacıyla arsa alımlarında alabileceğiniz faizsiz finansman desteğidir. Arsa finansmanından 60 aya varan vadelerle yararlanabilirsiniz. Vakıf Katılım Bankası arsa alımları için arsanın ekspertiz değerinin %100’üne kadar kredi sunmaktadır. Bankanın istediği tüm şartlara uyuyorsanız istediğiniz arsayı uygun kâr payı ve ödeme seçenekleriyle alabilirsiniz. Şayet banka gerek duyarsa ek teminat talebinde bulunabilir. Bu bankadan arsa finansmanı almak isterseniz, finansmana konu olan arsaya ait tapuyu ya da fotokopisini bankaya başvuru sırasında iletmeniz gerekecektir.

Vakıf Katılım Bankası’ndan İş Yeri Finansmanı

Vakıf Katılım İş Yeri Finansmanı, işleri büyütmek, iş yeri açmak ya da yeni bir iş yerine geçmek isteyen kişilere sunulan finansman ürünüdür. İş yeri konusunda gayrimenkul yatırımı yapmak isteyen kişiler de bu kredilerden yararlanabilirler. Finansmana konu iş yerinin değerinin %100’üne kadar banka finansal destek sunmaktadır.

 • Vakıf Katılım Bankası, satın almayı planladığınız büro, ofis, depo, dükkân, mağaza ve lojman gibi iş için kullanılacak gayrimenkullerde iş yeri sahiplerine 60 aya kadar finansal destek sunar.
 • Banka tamamen faizsiz ve uygun kâr payı oranlarıyla bu kredileri vermektedir.
 • Eğer bankanın şartlarına yeterince uyulmuyorsa kefil ve ek teminat isteme durumu da söz konusudur.
İlginizi Çekebilir:  2021 Vakıf Katılım Bankası Kredi Kartı Başvuru Sorgulama

 

Vakıf Katılım Konut Kredisi Hesaplaması

Vakıf Katılım konut finansmanı hesaplama işlemi yapmak için www.vakifkatilim.com.tr adresinde bulunan ‘Hesaplama Aracı’ sekmesinde ‘Finans Hesaplama’ ya da ‘Kâr Payı Hesaplama’ seçeneğini kullanabilirsiniz. Vakıf Katılım konut kredisi için hesaplama yapmak ve ödeme detaylarını öğrenmek istiyorsanız finansman hesaplama seçeneğini seçmelisiniz. Aşağıdaki aşamaları uygulayarak konut finansmanınızı hesaplayabilirsiniz.

 • Öncelikle geldiğiniz hesaplama sayfasında finansman türünü konut, arsa, iş yeri ya da hangi türde hesaplama yapacaksanız seçmelisiniz.
 • Daha sonra finansmana konu olan konut için istediğiniz tutarı ve taksit sayısını girip hesaplamanızı yapabilirsiniz.
 • Burada karşınıza örnek ödeme planınız çıkacaktır. Ödeme planında: geri ödenecek toplam tutar, aylık ödenecek taksit tutarı, ana para, kâr tutarı, kâr oranı, ipotek tesis ücreti ve ekspertiz ücreti gibi tüm ücretler detaylı olarak yer almaktadır.

Vakıf Katılım Bankası Konut Kredisi Örnek Fiyatlama

Konut finansmanı örnek fiyatlama, bankanın internet sitesinde bulunan ve kredi çekmek isteyen müşterileri aydınlatmak için sunulan örnek fiyat tablosunda yer alır. Bu tabloda 100.000 TL’lik finansman tutarı örnek olarak sunulmuştur ve bazı vadelerde fiyatlama şu şekildedir:

 • 12 ay vadede: kâr oranı %0,99, yıllık maliyet oranı %15,36
 • 48 ay vadede: kâr oranı %1,29, yıllık maliyet oranı %17,46
 • 60 ay vadede: kâr oranı %1,29, yıllık maliyet oranı %17,32
 • 84 ay vadede: kâr oranı %1,39, yıllık maliyet oranı %18,56
 • 120 ay vadede: kâr oranı %1,39, yıllık maliyet oranı %18,43
 • 180 ay vadede: kâr oranı %1,39, yıllık maliyet oranı %18,35

Konut Finansmanı Alırken Uygulanacak Masraf ve Ücretler

Vakıf Katılım konut kredisi masraf ve ücretleri, tüm kredilerde çekeceğiniz krediye ek olarak sunulacak ücretlerdir.

 • Konut kredisinde Kaynak Kullanımı Destekleme Fonu (KKDF) ücreti yoktur.
 • Konut finansmanı için Banka ve Sigorta Muamele Vergisi (BSMV) uygulanmaz.
 • Kredi tahsis ücreti tüm vadelerde eşit olarak 500 TL’dir.
 • Bankanın istediği ekspertiz ücreti 650 TL’dir.
 • Konut finansmanı yaptıracak kişilerden kredi tahsis ücreti 150 TL olarak alınmaktadır.
İlginizi Çekebilir:  Vakıf Katılım Bankası Kredi Kartı Limit Sorgulama Nasıl Yapılır?

Banka talep edeceği ek bir ücret ya da masraf varsa bunu krediyi alacak kişiye özel olarak sunacaktır.

Vakıf Katılım Konut Finansmanı (Resmi Sayfa)

Vakıf Katılım Bankası’nda Konut Finansmanı Başvurusu

Vakıf Katılım konut finansmanı başvurusu yapacak olan kişilerin öncelikle istenen tüm belgeleri tam ve doğru bir şekilde hazırlamaları gerekmektedir. Daha sonra bankaya iletmek için konut finansmanı başvuru formu bulunur, onu da eksiksiz ve doğru bir şekilde doldurmalıdır. Tüm hazırlıkları tamam olan kişi en yakın Vakıf Katılım Bankası’na gitmelidir. Finansman başvuruları bankada yüz yüze yapılır. Her şeyi tamam olan bir kişinin başvuru sonucu yaklaşık 24 saat içinde tarafına ulaşır. Sonuç olumluysa kişi tüm imzaları atarak finansman hizmetini almaya hak kazanır.

Banka kişinin gelir belgesini ve bankacılık sektöründeki sicilini mutlaka kontrol etmektedir. Bu noktada sizin bilgileriniz ve durumunuz yeterli değilse banka başvuru için ek teminatlar isteyebilir. Bunla kefil ve ipotek tarzı ekstra teminatlardır.

Konut Finansmanı onaylanan kişinin alacağı konut, iş yeri ya da arsa banka tarafından öncelikle ipotek edilecektir. Banka konutu kişinin adına satın alır ve bünyesinde ipotek eder. Daha sonra kira öder gibi vadelerle konutun finansman ödemeleri yapılır. Vade ve ödemeler sona erdiğinde konutun üzerindeki ipotek kalkar ve tapu sahibine verilir.

Vakıf Katılım Konut Finansmanı Başvuru İçin Gerekli Belgeler

Vakıf Katılım başvuru belgeleri, finansmanı almak isteyen kişilerin şubeye giderken yanlarında götürmesi gereken belgelerdir. Vakıf Katılım konut kredisi için istenen evraklar şu şekildedir:

 • Başvuru formu
 • C. Kimlik Belgesi, sürücü belgesi ya da pasaport fotokopisi
 • Çalışan kişinin iş durumuna göre gelir belgeleri (maaş bordrosu, imza sirküleri, onaylı bilanço, Ticaret Sicil Gazetesi, SGK dökümü vb.)
 • Şubeden eğer istenmişse ekstra belgeler
 • Finansmana konu olan arsanın, konutun ya da konutun tapu fotokopisi
 • İkametgâh Belgesi ya da adres belgeleri (doğalgaz faturası, su faturası, elektrik faturası, telefon faturası vb.)
İlginizi Çekebilir:  Vakıf Katılım İnternet Bankacılığı

Eğer banka başvuru için sizden ek teminat olarak kefil talebinde bulunduysa yukarıda verilen tüm belgeler ve bilgiler kefil kişi için de gereklidir. Seçeceğiniz kefil kişiyi gelir durumu ve kredi sicili iyi olan biri olarak seçmeniz sizin yararınıza olacaktır. Başvuru sırasında kefilin gelir durumu da en az sizin kadar etkili olacaktır.ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.