Vakıf Katılım Kredi Başvurusu Nasıl Yapılır?

19.09.2021
1.660
A+
A-
Vakıf Katılım Kredi Başvurusu Nasıl Yapılır?

Vakıf Katılım Bankası kredilerine başvuru yapmak için yapılması gereken, SMS, internet ya da şube başvuruları yoluyla kredi başvuru yöntemlerini kullanmaktır. Bu kapsamda yapılacak kredi başvuruları, kişilere katılım bankalarının bir özelliği olarak, faizsiz şekilde sunulmaktadır. Vakıf Katılım kredileri, arsa kredisinden ihtiyaç kredilerine, farklı tür ve özelliklere sahip bir şekilde verilebilmektedir.

Vakıf Katılım Kredi Türleri

Vakıf Katılım Bankası’ndan alınabilecek kredi türleri şu şekilde sıralanabilmektedir:

 • Vakıf Katılım kampanyalı krediler
 • imar barışı yardımcısı finansman,
 • eğitim finansmanı,
 • evlilik finansmanı,
 • sağlık ve hastalık finansmanı,
 • tekne finansmanı,
 • kombi ve tesisat finansmanı,
 • konut ve kira finansmanı,
 • ihtiyaç finansmanı
 • Hac ve Umre finansmanı,
 • enerji verimliliği ve tasarruf finansmanı,
 • yarım kalan inşaatlar için konut tamamlama finansmanı,
 • dekorasyon amacıyla kullanılmak üzere konut geliştirme finansmanı,
 • mal varlığı değişimleri için devre mülk finansmanı,
 • uzun tatiller için uzun vade seçenekli devre tatil finansmanı
Vakif Katilim Finansman Limiti

Vakıf Katilim Finansman Türleri

Belirtilen finansman çeşitlerinin her biri, farklı özelliklere sahiptir. Bu nedenle her bir kredi türü, kişilerin ihtiyaçlarına uygunluk açısından farklı değerler taşımaktadır. Kişiler, amaçlarına uygun kredi türünü seçerek kendilerine en uygun şekilde nakit paraya sahip olabilmektedir. Bunun yanı sıra kişilerin başvuru yöntemleri de başvuracakları krediye göre değişiklik gösterecektir. Bu bağlamda her bir kredi için istenen belgeler ve kredilerin alınmasında uygulanan yöntemler farklılık gösterecektir. Alınacak kredinin türüne karar vererek kişilerin kendilerine en uygun kredi fırsatlarından yararlanması sağlanacaktır.

Vakıf Katılım Kredi Türlerinin Özellikleri

Vakıf Katılım Bankası’nın kredilerinin özellikleri, 60 ay vade ile verilebilmesi ve katılım bankası olunması nedeniyle faiz yerine kar payı ödeniyor olmasıdır. Bu kapsamda uygulanan kar payı, her ay değişen paylarda bankanın kendi payını oluşturmaktadır. Banka, kar payı haricinde kişilerden herhangi bir komisyon ya da dosya masrafı almamaktadır. Bu nedenle kişilerin diğer bankalardan daha fazla geri ödeme ile alacakları tutarlar, katılım bankalarından daha uygun şekilde alınabilmektedir. Ayrıca banka için belirtilen 60 ay vade oranı, konut kredileri için geçerli değildir. Bankanın konut kredileri, 120 aya kadar vade imkanı sağlamaktadır. Bunun haricinde her bir kredi için ödeme planı, müşterilerin kendi planları doğrultusunda hazırlanmaktadır. Bu kapsamda ödeme planı, sabit ya da değişken ödeme ile 3, 6, 12 ayda bir ödeme seçenekleri ile verilebilmektedir. Belirtilen vadelerde yapılan kredi ödemeleri sayesinde kişiler, kredi borcu ödeme konusunda banka ile anlaşabilmektedir.

İlginizi Çekebilir:  Vakıf Katılım Bankası Döviz Alış Satış Saatleri Kaçtır?

İnternet Üzerinden Vakıf Katılım Bankası Kredilerine Başvuru

İnternetten yapılacak Vakıf Katılım kredisi başvuruları, kişilerin istekleri doğrultusunda kredi türünü ve tutarını beyan etmeleri ile oluşturulabilmektedir. Oluşturulacak başvuru için kişilerin öncelikle Vakıf Katılım  Bankası resmi internet sitesine giriş yapmaları gerekmektedir. bu kapsamda yapılacak kredi başvuruları, internet üzerinden olduğundan 5 dakika içerisinde sonuç verecektir. Sonuçlanmayan krediler için bankanın müşteri hizmetlerinden ya da şubelerinden yararlanılabilmektedir.

Vakıf Katılım kredilerinin internet bankacılığı ile verilebilmesi için, bankaya yapılacak başvuru sırasında kişinin, banka müşterisi olması gerekmektedir. bu bağlamda kişilerin şubelerden alacakları şifre ile sisteme giriş yapmaları ile kredi alımı gerçekleşecektir. Bu kapsamda uygulanacak basamaklar şu şekilde sıralanabilir:

 • Vakıf Katılım Bankası internet bankacılığına giriş yapılır.
 • Bankanın resmi sitesine yapılacak girişin ardından ekranın sağ kısmında bir ‘Şifre’ ve ‘Kullanıcı Adı’ kısmı yer alacaktır. Bu kısımların doldurulması gerekmektedir.
 • Kullanıcı adı kısmına kişinin T.C. kimlik numarası, şifre kısmına ise kişinin banka şubelerinden aldığı şifre yazılmalıdır. Şifre alma işlemi, banka şubelerinden gelen bir akıllı SMS ile yapılabilmektedir.
 • Şubelere giderek internet bankacılığı için şifre talebinde bulunursanız, vezneden size bir SMS gönderilecektir. Bu SMS ile internet bankacılığına giriş yapabilir, sonrasında şifrenizi istediğiniz gibi değiştirebilirsiniz.
 • Yapacağınız girişin ardından İşlemler menüsüne girmeniz gerekmektedir.
 • Bu menüden Kredi Başvuru İşlemleri bölümüne tıklamalısınız.
 • Açılacak ekranda bir form göreceksiniz. forma almak istediğiniz kredinin tutarını ve vade miktarını yazabilirsiniz.
 • İstediğiniz tutarı ve miktarı yazarak kredinizi kendiniz için hazırlayabilirsiniz. Sonrasında eğer daha önce beyan etmemişseniz ya da maaş müşterisi değilseniz, banka size aylık gelirinizi soracaktır. Aylık gelirinizi beyan etmeniz gerekmektedir.
 • Sorulan sorulara doğru yanıtlar vererek kredi alımınız için sorgulama işleminizi gerçekleştirebilirsiniz.
 • Yapacağınız sorgulama işleminin sonucu, güncel cep telefonu numaranıza SMS olarak gönderilecektir. Bu nedenle yaklaşık olarak 5 dakika içerisinde yanıt alırsınız.
 • Yanıtınız olumlu olursa, sistem sizi hesabınızın bulunduğu banka şubesine davet edecektir. Ancak sonuç olumsuz olursa, sistemde tekrar sorgulama işlemi yapabilmek için kredi notunuzu yükseltmeniz gerekecektir.
İlginizi Çekebilir:  Vakıf Katılım Dijital Bankacılık İşlemleri
Vakıf Katılım Finansmanları (Resmi Sayfa)

Vakıf Katılım Bankası Kredilerine SMS İle Başvuru

SMS ile Vakıfbank kredi başvurusu yapmak şu anki sistemde mümkün değildir. Bankanın şu an için böyle bir hizmeti bulunmamaktadır. Bunun yerine müşteri hizmetlerini arayarak kredi başvurusunda bulunma hizmeti kullanılabilmektedir.

Müşteri Hizmetleri İle Vakıf Katılım Kredi Başvurusu

Vakıf Katılım kredilerine müşteri hizmetlerinden başvurmak için yapılması gereken, 0850 202 1 202 hatlı numaranın aranması gerekmektedir. Bu kapsamda belirtilen arama yapıldığında kişiler, ilk başta bilgisayar ile muhatap olacaklardır. İlk işlem menüsü seçenekleri arasında hiçbirini seçmemek, ikinci menüyü seçmek gerekmektedir. bu kapsamda yapacağınız seçim, kredi işlemleri menüsü içerisinden olmalıdır. Kredi işlemleri menüsü içerisinden yapacağınız seçim ile kredi başvurusu menüsüne geçebilirsiniz. Sonrasında bilgisayar, sizi müşteri temsilcisine bağlayacaktır müşteri temsilcisi ile yapacağınız görüşme sırasında almak istediğiniz tutarı, vade miktarını ve ne kredisi alacağınızı seçebilirsiniz. Seçiminiz, anında değerlendirmeye alınacaktır. Bu nedenle hiç beklemenize gerek kalmadan, görevli direkt olarak canlı bir şekilde kredi başvurunuzu gerçekleştirir ve size, kredinize dair değişiklikler yapma hakkı sunar. Bu nedenle bu şekilde kredi alabilme ihtimaliniz daha yüksek olacaktır.

Vakıf Katılım Bankası Şubeden Kredi Kullanma

Vakıf Katılım şubelerine giderek kredi kullanma işlemi yapmak için, bankanın hesabını içerisinde bulunduran hesabın kullanılması gerekmektedir. Bu kapsamda yapılacak işlemlerde şubelerin bireysel müşteri temsilcilikleri kullanılmalıdır. Bireysel hizmetlerden alınacak numara ile sıranızı bekleyerek, bireysel hizmetler odasına giriş yapılması, sonrasında gerekli belgelerin hazırlanmasının ardından başvurunun onaylanmasının beklenmesi gerekmektedir. bu kapsamda kişilerin alacakları tutarın miktarı, kişinin gelirine göre şekillenecektir.

Vakıf Katılım Bankası Mobil Şube Kredileri

Mobil şubelerden alınacak krediler, bankanın uygulamasının cihazlara indirilmesinin ardından başvuru kabul etmektedir. İnternet bankacılığından farkı, bir uygulamanın yüklenmesini gerektirmesi ve cihazın kişiye özel olması gerekliliğidir. Bu kapsamda kullanılacak kredi için kişilerin cep telefonlarına indirdikleri mobil uygulama aracılığıyla kendi Vakıf Katılım hesaplarına giriş yapmaları, ardından uygulama içerisindeki menüleri kullanarak kredi başvurusunda bulunmaları gerekmektedir.

İlginizi Çekebilir:  Vakıf Katılım Bankası IBAN Sorgulama Nasıl Yapılır?

Vakıf Katılım Bankası’ndan Kimler Kredi Kullanabilir?

Vakıf Katılım Bankası’ndan kredi kullanabilecek kişiler, banka müşterileri ve kredi notu yüksek kişilerdir. Banka şubelerini kullanarak kredi alma işlemini, bankanın müşterisi olmayan ve bankada herhangi bir hesabı olmayan kişiler yapabilmektedir. Bu  kapsamda bankada bulunan hesapları üzerinden otomatik ödeme talimatı veren kişiler, daha hızlı ve kolay bir şekilde Vakıf Katılım kredisini alabilmektedir.+ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.