Vakıf Katılım Müşteri No Nasıl Öğrenilir?

17.11.2021
4.114
A+
A-
Vakıf Katılım Müşteri No Nasıl Öğrenilir?

Vakıf Katılım müşteri numarası sorgulama amacıyla telefon bankacılığı kullanılabilir. Vakıf Katılım Müşteri No, bankada hesap açtıran her müşteri için tanımlanan 8 basamaklı bir sayıdır.

Müşteri numarası Vakıf Katılım tarafından belirlenen ve her müşteri için özel olarak oluşturulan bir sayıdır. Her müşterinin numarası farklı olup aynı numaraya sahip 2 kullanıcı olamaz.

Vakıf Katılım müşteri No bankacılık işlemlerinin hızlı ve güvenilir yürümesi amacı ile kullanılır.

Müşteri No Telefon Bankacılığı Numarası

Vakıf Katılım telefon bankacılığı ile müşteri numarası öğrenmek için kullanılabilecek numaralar şunlardır:

 • 0 850 202 1 202
 • 444 44 77

Vakıf Katılım Müşteri No Telefon Bankacılığı

Vakıf Katılım müşteri numarası için yukarıda bildirilen numaralar yardımı ile müşteri temsilcisine bağlanılır. Müşteri temsilcisi bu aşamada güvenlik açısından arayan kişiye bazı özel bilgileri sormak zorundadır. Bahse konu bilgiler arayan kişinin annesinin evlenmeden önceki soyadı ve/veya arayan kişinin gün, ay ve yıl olarak doğum tarihi vb. sorular olabilir.

Bu sorulara verilen cevaplar doğrultusunda, müşteri temsilcisi arayan kişinin gerçekten hesap sahibi olduğu kanısına vardığı takdirde müşteri numarası bilgisini paylaşır. Müşteri temsilcisi bu konuda herhangi bir şüpheli durum sezerse, telefondaki kişi ile müşteri numarası bilgilerini paylaşmaz.

Vakıf Katılım Müşteri No Vakıf Katılım Banka Kartı

Vakıf Katılım banka kartı üzerinde de müşteri numarası bulunur. Banka kartının tam ortasında  4 ‘er haneli 4 grup halinde 16 basamaklı bir sayı bulunur. Bu rakam banka kartı numarasıdır. Müşteri numarası ile karıştırılmamalıdır.

İlginizi Çekebilir:  Vakıf Katılım Bankası Mobil Şube Giriş Nasıl Yapılır?

Bu rakamın altında hesap sahibinin adı ve soyadı yazılıdır. Kartın ön yüzünde en altta ‘’Müşteri No:’’ bulunur. Bu ibarenin karşısında yer alan 8 basamaklı sayı müşteri numarasını gösterir.

Vakıf Katılım prensip olarak kredi kartları üzerinde müşteri numarası bilgisi bulundurmaz.

Vakıf Katılım Müşteri No Vakıf Katılım IBAN No

Vakıf Katılım müşteri numarası, banka tarafından müşterinin açtığı hesap için belirlenen IBAN numarası içinde de yer alır. IBAN numarası çok uzun bir sayı dizilimi içerir. IBAN numaraları bütün bankalar tarafından 26 basamaklı olarak düzenlenir. IBAN numarasının bu kadar uzun sayı dizilimi içermesinde amaç her hesaba ait tek bir IBAN numarası olması ve bu numaraların tesadüfi olarak bir başka hesapta da kullanılmasının engellenmesidir. IBAN numaraları daima TR harfleri ile başlar.

Vakıf Katılım müşteri No. IBAN numarasının başından ilk 14 hane sayıldıktan sonra gelen 8 basamaklı sayı müşteri No. sudur. İlk 14 hane sayımına başlanırken TR harflerinden itibaren saymaya başlamalıdır.

Örneğin ‘’TR88 4567 9876 33 44 1616 9889 27…’’ ile başlayan IBAN numarasında ilk 14 basamak sayıldıktan sonra gelen 4416 1698 sayıları müşteri numarasını tanımlamaktadır.

Vakıf Katılım Müşteri İletişim Merkezi (Resmi Sayfa)

Vakıf Katılım Müşteri No Vakıf Katılım Banka Şubesi

Vakıf Katılım müşteri numarası için Vakıf Katılım banka şubesine şahsen gidilerek de başvuruda bulunulabilir. Vakıf Katılım bankasında görev yapan kişi başvuru sahibinin TC kimlik numarasının yazılı olduğu resmi bir kimlik belgesi görmek ister.

Kimlik belgesi ibraz edemeyen müşteri ile müşteri numarası bilgisi paylaşılmaz. Bu nedenle   müşteri numarası öğrenilebilmesi için bankaya gidilirken kimlik belgesi de (nüfus cüzdanı, pasaport ya da sürücü belgesi olabilir)  götürülmelidir.

Vakıf Katılım Müşteri No Vakıf Katılım İnternet Şubesi

Vakıf Katılım müşteri numarasını öğrenmek için Vakıf Katılım internet bankacılığını kullanmak da uygun ve güvenilir bir yoldur. Vakıf Katılım internet şubesine girmek için izlenmesi gereken basamaklar şunlardır:

 • Öncelikle Vakıf Katılım resmi web sitesine girilir.
 • Daha sonra bu web sayfası üzerinden bireysel internet şubesine ait sayfa açılır.
 • İnternet şubesi giriş sayfasına giriş yapan banka müşterisi kendisine ait TC Kimlik numarasını ve internet şubesi şifresini istenen kutucuklara yazmalıdır.
 • Daha sonra banka müşterisi hesabına giriş yaptığında, ekranda açılan sayfada müşteri no.so görüntülenir.
İlginizi Çekebilir:  Vakıf Katılım Bankası Antalya Şubeleri Telefon Numaraları, Adres Bilgileri, Şube Kodları

Bunun yanı sıra müşteri numarası öğrenmek için resmi web sitesi üzerinden izlenebilecek bir başka yolda şudur:

 • Vakıf Katılım resmi web sitesine giriş yapıldıktan sonra sayfanın alt kısmında bulunan iletişim menüsüne tıklanır.
 • Bu menü altında bulunan ‘’Müşteri İletişim Formu’’ yazısına tıklanır.
 • Ekranda açılan sayfada görünen ‘’Müşteri İletişim Formu’’ doldurularak bankaya yollanır ve müşteri numarası istenir.

Vakıf Katılım internet şubesi kullanılarak hemen hemen bütün bankacılık işlemleri Vakıf Katılım banka şubesine kadar gidilmesine gerek kalmadan yapılabilir. Vakıf Katılım internet şubesinin açtırılabilmesi için ilk kullanımdan önce Vakıf Katılım banka şubesine uğranması gereklidir.

Vakıf Katılım Müşteri No Vakıf Katılım Mobil Şube

Vakıf Katılım Mobil şube üzerinden de müşteri numarası öğrenilebilir. Android telefonlara mobil şube yüklemesi yapmak için kullanılabilecek link adresi  https://play.google.com/store/apps/details?id=com.vakifkatilim.mobil&hl=tr ‘dir.

IOS telefonlara mobil şube yüklemesi yapmak için kullanılabilecek link adresi https://itunes.apple.com/tr/app/vak-f-kat-l-m-mobil-sube/id1144383102?l=tr&mt=8’ dir.

Vakıf Katılım mobil şube üzerinden yapılan tüm işlemler ücretsizdir. Vakıf Katılım mobil şube sayesinde kullanıcılar her istedikleri yerden bankacılık işlemlerini yürütebilirler.

Vakıf Katılım Mobil Şube Güvenlik

Vakıf Katılım mobil şubesi kullanırken güvenlik aşısından dikkat edilmesi gereken konular şunlardır:

 • Mobil şubenin ilk kullanımında belirlenen işlem limiti, müşterinin standart internet şubesi limiti kadardır. Güvenlik açısından ilk kullanımdan sonra mobil şube için tanımlanan limit Vakıf Katılım banka şubesinden ya da Müşteri İletişim Merkezi üzerinden azaltılabilir.
 • Vakıf Katılım mobil şube bilgilerinin kesinlikle başkalarının eline geçmemesi için gerekli tedbirler alınmalıdır.
 • Mobil şube ve/veya internet şubesi şifresi oluşturulurken kullanıcı kendi doğum tarihi, evlilik tarihi vb. tahmin edilebilir rakamları seçmemelidir. Şifre belirlenirken birbirinin takip eden rakamlar kullanılmamalı, aynı şifre içinde aynı rakam en fazla 3 kere kullanılabilir.
 • Vakıf Katılım tarafından kullanıcıya yollanan e-postalarda bilgilendirmeler yapabilir. Fakat kesinlikle bu yolla ya da telefon bankacılığı yolu ile kullanıcıya ait şifre PIN kodu vb. bilgileri talep edilmez. Böyle bir istek bildiren e-posta ya da telefon ile karşılaşıldığında kesinlikle karşı tarafa bilgi verilmemelidir. Konu hakkında iletişim bilgileri üzerinden bankaya bilgi verilmesinde güvenlik açısından yarar vardır.
 • Mobil şube internet şubesi ya da ATM şifresi gibi önemli bilgiler cüzdana, telefona ya da bilgisayar gibi kolay ulaşılabilecek yerlere not edilmemelidir.
 • Cep telefonuna kolay ulaşılamaması için tuş kilidi ve/veya telefon açılış şifresi kullanılması gereklidir.
 • Vakıf Katılım mobil şube açık kaldığı durumda 300 saniye boyunda herhangi bir işlem yapılmadığı takdirde kendiliğinden kapanır ve tekrar giriş yapılması gerekir. Güvenlik nedeni ile mobil şube yazılımı bu şekilde programlanmıştır.
İlginizi Çekebilir:  Vakıf Katılım İşlem Saatleri

Vakıf Katılım mobil şube kullanımında, internet şubesi kullanımında ya da bunların dışında olabilecek herhangi bir problem ile karşılaşıldığı durumlarda halinde telefon bankacılığı numaraları 444 4 477 ya da 0 850 202 1 202 aranarak yardım alınabilir.

Telefon bankacılığının yanı sıra Vakıf Katılım resmi web sitesi üzerinde bulunan Müşteri İletişim Formu üzerine istenen destek hakkında talep oluşturulur ve banka görevlilerine yollanır.

Vakıf Katılım müşteri No. sorgulaması amacı ile banka tarafından bildirilen bütün yasal ve   geçerli yöntemler bunlardır.ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.