Vakıf Katılım Personel Alımı

21.10.2021
2.912
A+
A-
Vakıf Katılım Personel Alımı

Vakıf Katılım personel işe alım işlemleri hem genel müdürlük hem de şubeler için uygun ve açık pozisyon olduğu her zaman yapılmaktadır. Vakıf Katılım Bankası, 2015 yılından beri hizmet veren bir katılım bankasıdır ve şu son 4 senede Türkiye’nin birçok şehrinde şubeler açmıştır. Şube sayısını arttırmayı hedefleyen Vakıf Katılım personel alımı ve ‘Geleceğe Katılım’ programları yapmaktadır. Hem iş gücünü arttırmak hem de katılım bankacılığı sektöründe yerini belirlemek adına Vakıf Katılım Bankası personellerini iyi eğitir, terfi sistemi ile kendi yöneticilerini kendi yetiştirerek kalkınmasına katkı sağlar.

Vakıf Katılım Bankası Personeli Olmak

Vakıf Katılım personeli olmak, birçok fırsatı da beraberinde getirmektedir. Katılım Bankacılığı prensiplerine uygun olarak hizmet veren bu bankada hem iş hem de ücretlendirme işlemleri tamamen adil ve şeffaf bir şekilde yapılmaktadır. Adil ücretlendirmenin yanı sıra çalışanlara yan haklar ve ek ücretler de sunulmaktadır. Çalışanlarının motivasyonunu düşünen ve onlara iyi bir iş ortamı sunmak isteten Vakıf Katılım, iş dışı etkinliklerle de çalışanlarına moral vermektedir.

Vakıf Katılım Bankası’nda çalışılmaya başlanılan pozisyon başlangıç pozisyonunuzdur. Bu banka tüm personellerinin ilerlemesine ve daha üst pozisyonlara erişmesine her zaman katkı sağlar ve onları yöneticiliğe kadar çıkarmayı hedefler.

Vakıf Katılım Bankası’nda Kariyer Yönetimi

Vakıf Katılım kariyer yönetimi yukarıda da bahsedildiği üzere çalışanlarını her zaman eğitmeye ve yöneticileri kendi bünyesinde yetiştirmeye odaklı bir kariyer yönetimidir. Bütün personellerin kariyerlerindeki gelişimler geldikleri ilk günden beri banka tarafından gözlemlenir, eğitimler verilir ve zamanı geldiğinde yükselmeleri sağlanır. Bu bankada başlayabileceğiniz ve yükselebileceğiniz unvan sıralaması şu şekildedir:

 • Merkezi Operasyon Görevlisi / Gişe Görevlisi
 • Yetkili Yardımcısı
 • Yetkili
 • Yönetici Yardımcısı
 • Yönetici
 • Müdür
İlginizi Çekebilir:  Vakıf Katılım Hesap Açma Başvurusu

Tüm çalışanların önü her zaman açıktır ve yükselmeleri her zaman desteklenir. Personel eğer tüm yetkinliklere sahipse ve hazır görülüyorsa bir üst unvana terfi edecektir.

Vakıf Katılım Açık Pozisyonlar (Resmi Sayfa)

Vakıf Katılım Bankası’nda Personel Alımı ve İş Başvurusu

Vakıf Katılım iş başvurusu yapmak ve personel alımlarını incelemek isterseniz ziyaret etmeniz gereken internet sitesi www.kariyer.vakifkatilim.com.tr adresidir. Vakıf Katılım Bankası tüm Genel Müdürlük ve şubelerinde açık olan pozisyonları ve başvurulabilecek uygun iş ilanlarını bu site üzerinden yayınlamaktadır. Bu internet sitesine geldiğiniz zaman ‘Açık Pozisyonlar’ seçeneğine tıklayarak güncel olan tüm iş ilanlarını görebilirsiniz.

Başvuru yapmak isterseniz de bu sitede bir hesabınız olması gerekir. Eğer Vakıf Katılım’ın kariyer portaline üye değilseniz hemen sağ üstte bulunan ‘Özgeçmiş Bırak’ seçeneğine tıklamanız gerekmektedir. Burada sizlerden birkaç kişisel bilgi ve kariyer bilgileri istenecektir. Burada Vakıf Katılım’a özel bir Özgeçmiş hazırlamış olursunuz. İş başvurusu yapacağınız zaman da burada hazırladığınız özgeçmiş ile başvurularınızı gerçekleştirirsiniz.

Vakıf Katılım İş Başvurusu Siteleri

Vakıf Katılım’a iş başvurusu yapabileceğiniz ve açık pozisyonları görebileceğiniz birçok kariyer sitesi de bulunmaktadır. Bu sitelerden birincisi www.kariyer.net sitesidir. Bu sitede de Vakıf Katılım Bankası’nın tüm açık pozisyonlarını inceleyebilir ve iş başvurusu yapabilirsiniz. Ayrıca birçok farklı sitede de Vakıf Katılım’ın iş ilanları görülmektedir. Bu siteler sizi direkt olarak www.kariyer.vakifkatilim.com.tr adresine yönlendirilecektir. Burada özgeçmiş oluşturarak başvurunuzu yapabilirsiniz.

Vakıf Katılım’a Personel Alım Koşulları

Vakıf Katılım işe alım koşulları, bu işi başvuru yapacak olan kişilerin sahip olması gereken özelliklerdir. Vakıf Katılım personel alımı için aşağıdaki başvuru şartlarına uyulmasını bekler.

 • Üniversitelerin ilgili bölümlerinden mezun olmak,
 • Katılım bankacılığı ya da bankacılık alanında tecrübe sahibi olmak,
 • İletişim yeteneği gelişmiş olmak ve insanlarla iyi iletişim kurabilmek,
 • Analitik düşünebilmek,
 • Katılım bankacılığı prensiplerini benimsemiş olmak,
 • Erkek adayların askerlik görevlerini yapmış olması, muaf olması ya da en az 2 yıl tecilli olması,
 • Tecrübesiz adaylar için en fazla erkeklerde 30, kadınlarda 28 yaşında olmak,
İlginizi Çekebilir:  Vakıf Katılım Bankası Şifremi Unuttum, Ne Yapmalıyım?

Vakıf Katılım Bankası’nın İşe Alım Süreci

Vakıf Katılım işe alım süreci, öncelikle iş başvurusuyla başlamaktadır. Açık olan bir pozisyon için ya da genel başvuru için yaptığınız başvurularda öncelikle özgeçmişiniz incelenir ve uygun olunursa görüşmeye çağırılır. Özellikle tecrübesiz adaylar için uygulanacak olan bazı sınavlar bulunmaktadır. İhtiyaç durumuna göre banka önce işe alım sınavı talep edilir. Özgeçmişi uygun bulunan ve işe alım sınavı başarıyla sonuçlanan adaylar mülakata çağırılır. Mülakatlar tamamen tarafsız işe alım ekipleri tarafından yapılır. Mülakatlarda ayrıca ilgili birimin müdürü ve İnsan Kaynakları birimi de bulunmaktadır. Eğer adayın mülakatı başarılı geçtiyse uygun olduğu düşünülen pozisyon için iş teklifi yapılmaktadır.

Vakıf Katılım Bankası’nda Ücret Uygulaması

Vakıf Katılım ücret uygulaması, katılım bankacılığı prensiplerine uygun olarak tamamen adil ve şeffaf bir şekilde yapılmaktadır. Personellere verilecek olan ücretler tecrübeye, yetkinliklere ve unvana göre belirlenmektedir. Vakıf Katılım Bankası, çalışanlarına ücretlendirme yaparken onların ihtiyaçlarını karşılamayı ve onları motive etmeyi hedefler. Rekabet etmeye de imkân sağlayarak onların daha fazla çalışmalarını, kendilerini geliştirerek unvanlarını arttırmalarını sağlar. Maaşlar, her ay son iş günü personellerin hesaplarına yatar.

Vakıf Katılım Bankası Personelleri Yan Hakları

Vakıf Katılım yan hakları, verilen maaşların yanı sıra personellere tanınan haklardır. Bu yan haklar yılın çeşitli zamanlarında verilen ikramiyeler, günlük yemek bedelleri, yol ücretleri gibi yan ücretler de ödenir. Ayrıca:

 • Bütün çalışanlara Özel Sigortası yapılmaktadır.
 • Yabancı dil bilen personellere Dil Tazminatı ödenir.
 • Evlenecek olan personellere evlilik yardımı, doğum yapacak ya da eşi doğum yapacak olan personellere de doğum yardımları yapılmaktadır.
 • BES, SPL ve Mali Müşavirlik için sertifika ve sınav yardımları da yapılır.
 • Ayrıca kaza tazminatı, diş yardımı ve eğitici ücreti gibi yardım imkânları ve yan haklar da bulunmaktadır.
İlginizi Çekebilir:  Vakıf Katılım Güncel Kar Payı Oranları Ne Kadar?

Vakıf Katılım’dan Personellere Eğitim ve Gelişim Faaliyetleri

Vakıf Katılım eğitim ve gelişim faaliyetleri, bankanın çalışanlarının ilerlemesini e gelişmesini sağlamak amacıyla gösterdiği faaliyetlerdir. Vakıf Katılım Bankası, her daim personellerinin hem mesleki anlamda hem de kişisel anlamda gelişimlerine önem verir ve destekler. Bunun için de tüm çalışanların yetkinliklerine göre, yeteneklerine, ilgi alanlarına göre ve çalıştıkları, çalışmak istedikleri alanlara göre eğitim fırsatları sunar. Bu eğitim fırsatları, E-Eğitim, V-Eğitim, sınıf içi eğitim gibi eğitim modellerinin yanı sıra etkinlikler, konferanslar ve seminerlerle de gerçekleşmektedir. Çalışanların katılacağı eğitim ve etkinliklerde alacakları sertifikalar onlara hem hayatlarında hem de iş hayatlarında katkı saplayacaktır. Ayrıca bu eğitimler personellerin iş hayatlarında ilerlemelerine ve terfi etmelerine de yardımcı olacaktır.

Vakıf Katılım Bankası’ndan ‘Geleceğe Katılım’ Programı

Vakıf Katılım Geleceğe Katılım adını verdiği bir ‘Y’ kuşağı odaklı staj programı sunmaktadır. Yeni nesli destekleyen ve katılım bankacılığı alanında öğrencilik zamanlarında yetiştirmeye başlamak isteyen Vakıf Katılım, üniversite öğrencilerine bu program ile istihdam sağlar ve bir sosyal sorumluluk projesi sunar. Bu program, ileride bankacılık ve katılım bankacılığı alanında çalışmak isteyen öğrencileri yetiştirme programıdır.

Vakıf Katılım personel alımı yaparken tecrübe ve yetkinliklere önem verir ve kişinin katılım bankacılığı alanında deneyimli ve bilgi sahibi olmasını ister. ‘Geleceğe Katılım’ programı sayesinde öğrenciler daha okurken katılım bankacılığı prensiplerini öğrenir ve kendilerini bu alanda yetiştirirler. Bu sayede mezun olduktan sonra direkt bu bankada çalışabilme hakkı kazanırlar.ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.