Vakıf Katılım Bankası SMS ile Kredi Başvurusu Nasıl Yapılır?

20.09.2020
585
A+
A-
Vakıf Katılım Bankası SMS ile Kredi Başvurusu Nasıl Yapılır?

Kamu bankası Vakıf Katılım kredilerine başvuru için SMS kanalı kullanılmamaktadır. Vakıf Katılım Bankası kredilerine başvuru için şu anki sistemde SMS kanalı bulunmamaktadır. Bu sebeple kredi başvurusu yapmak için mobil şube, şube ve internet bankacılığı kanalları kullanılmaktadır. 3 farklı kanal aracılığı ile gerçekleştirilen bu kredi başvurularında bankanın müşterisi olmayan kişilerin net gelirini belgeleyerek başvuru yapması gerekmektedir.

Vakıf Katılım Bankası Şubelerinden Kredi Başvurusu Nasıl Yapılır?

Vakıf Katılım Bankası’ndan kredi çekmek isteyen vatandaşlar şubeleri tercih ederek başvurularını gerçekleştirebilmektedir. Şubeler üzerinden Vakıf Katılım müşterisi olmayan vatandaşlar da kredi çekebilmektedir. Şubelerden kredi çekmek için öncelikle gelir belgesi ve kimlik kartının sıra geldikten sonra gişe görevlisine verilmesi gerekmektedir. Daha sonra talep edilen kredinin bilgisi de verilerek gişe görevlisi kredi başvurusunu oluşturmaktadır. Kişinin cep telefonuna gönderilen kredi başvuru onayına göre kredi kişinin hesabına aktarılmaktadır. Kredi başvurularında gelir belgesinin yanı sıra kişinin kredi notu da esas alınarak onay verilmektedir.

Vakıf Katılım Mobil Şubeden Kredi Başvurusu Nasıl Yapılır?

Vakıf Katılım mobil şube uygulaması üzerinden kredi çekilebilmesi için öncelikle uygulamanın Android ya da IOS cihaza indirilmesi gerekmektedir. İndirilen uygulamada internet bankacılığı şifresi ve müşteri numarası bilgisi ile giriş yapılmalıdır. Giriş yapıldıktan sonra “başvurular” kısmında kredi seçilerek başvuru adımları takip edilmelidir. Mobil şubede kredi başvurusu sırasında kişisel bilgi formu doldurularak onay verilmelidir. Kredi ve kişi bilgilerinin değerlendirilmesi Vakıf Katılım tarafından gerçekleştiğinde SMS ile onay mesajı gelmektedir. Onay mesajının gelmesi durumunda kredi anında Vakıf Katılım hesabına yatmaktadır. Hesaptan da direkt olarak kullandırılmaya başlanmaktadır.

Vakıf Katılım İnternet Şubeden Kredi Başvurusu Nasıl Yapılır?

Katılım bankası internet şubesinden başvuru işlemleri için öncelikle Vakıf Katılım müşterisi olunması gerekmektedir. Vakıf Katılım müşterileri şubeden aldığı internet bankacılığı şifresi ile resmi web sitesi üzerinden giriş yaptıktan sonra başvuru için aşağıdaki adımları izlemelidir:

  • Açılan ekranda “İşlemler” menüsüne gidilmelidir.
  • İşlemler menüsünden “kredi başvuru işlemleri” sekmesi açılmalıdır.
  • Açılan kredi işlemleri sekmesinde form görüntülenmektedir. Forma almak istenilen kredi, tutar ve vade bilgileri eksiksiz olarak girilmelidir.
  • İstenilen tutar ve vade süresi yazılarak kişiye özel kredi de hazırlanmaktadır. Daha önce bankaya beyan edilmemişse aylık gelir bilgisi açılan ekranda girilmelidir.
  • Kredi başvurusu için sorulan sorulara eksiksiz cevap verildikten sonra cep telefonu bilgisi verilmelidir.
  • Cep telefonuna yapılan başvuruya dair değerlendirmenin sonucu SMS olarak gönderilmektedir. Değerlendirme sonucu maksimum 5 dakika içerisinde cep telefonuna gönderilmektedir.
  • Gelen SMS yanıtı olumlu olursa, sistem hesabın bulunduğu banka şubesine davet edecektir. Şubede de gerekli belgeler eksiksiz toplanarak kredi kullandırılmaktadır.
İlginizi Çekebilir:  Vakıf Katılım POS Cihazı Başvurusu Nasıl Yapılır?

Vakıf Katılım Bankası’ndan Hangi Krediler Kullanılabilmektedir?

Vakıf Katılım üzerinden kredi çekmek isteyen vatandaşlar bankanın müşterisi olsun ya da olmasın şubeler üzerinden başvuru işlemi gerçekleştirebilmektedir. Bankanın müşterileri ise mobil şube ve internet şube aracılığıyla da kredi başvurusu yapabilmektedir. Herkesin Vakıf Katılım Bankası üzerinden başvuru yapabileceği krediler ise aşağıdaki gibidir:ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.