Vakıf Katılım Umre Hac Kredisi

16.09.2021
925
A+
A-
Vakıf Katılım Umre Hac Kredisi

Vakıf Katılım hac umre kredisi, Vakıf Katılım Bankası’nın faizsiz olarak sunduğu bir bireysel ihtiyaç finansmanıdır. Bireysel İhtiyaç Finansmanı kategorisinde bulunan Umre ve Hac Finansmanı, kutsal topraklarda ibadetini gerçekleştirmek isteyen kişilere sunulan bir maddi destektir. Vakıf Katılım umre hac kredisi sayesinde hem bu kutsal görevinizi yerine getirebilir hem de faizsiz kredi imkânıyla ödemelerinizi rahatça yapabilirsiniz.

Vakıf Katılım Hac ve Umre Finansmanı

Hac ve umre finansmanı Vakıf Katılım Bankası’nın kâr oranlarıyla sunduğu bir finansman hizmetidir. Bu da demek oluyor ki İslami Bankacılıkta önemli olan helal kredi, yani faizsiz kredi imkânı bu bankada da sunulmaktadır. Kredi yerine kâr payı oranlarıyla çalışılmaktadır. Vakıf Katılım Bankası’nın tüketici finansmanları 36 ay vade ile sunulmaktadır. Yani hac ve umre için çekeceğiniz krediler için 36 ayda ödeme seçeneğiniz bulunur. Ödeme planları ise şubede sizinle beraber yapılır ve bütçenize göre esnek ödeme planları oluşturulur. Bu sayede ödemelerinizi kendinize göre rahatça ayarlayabilir, sizin seçtiğiniz tarih ve koşullarda ödeme yaparsınız. 36 ay vadeli alabileceğiniz maksimum tüketici finansmanı ücreti 10.000 TL’dir. Daha yüksek meblağda kredi ve finansman ihtiyaçlarınız için direkt olarak şubeyle iletişime geçmeniz gerekmektedir.

Vakif Katilim Finansman Turleri

Vakıf Katılım Umre Hac Finansmanı

Diğer katılım bankalarında eğer hac ve umre finansmanı alacaksanız, yalnızca Diyanet İşleri Bakanlığı ya da bakanlıkla anlaşmalı olan kurumlar için kredi alma şartınız vardır. Bu bankalar buradan getireceğiniz fatura tutarları kadar kredi verirler. Vakıf Katılım Bankası öyle değildir. Bu krediler tüketici finansmanı olarak verildiği için tüm harcamalar için sizin ve bankanın belirleyeceği tutarlarda kredi çekebilirsiniz. Yine 36 ay vade imkânınız olacaktır ve kredi tutarını kendi ihtiyacınıza göre belirlersiniz.

Vakıf Katılım Hac Umre Kredilerinden Kimler Yararlanabilir?

Vakıf Katılım hac umre kredileri, büyük sınırlamaları olan krediler değildir. Tüketici kredisi almaya hak kazanan herkes bu kredilerden yararlanabilir. Bankanın baktığı belli koşullar bulunmaktadır. Bu koşullara uyan kişiler de kredileri rahatça kullanır. Bu koşullardan bazıları şunlardır:

 • Vakıf Katılım Bankası’ndan kredi çekecek olan kişi mutlaka 18 yaşından büyük olmalıdır. Daha küçük kişi için yalnızca ailesi kredi başvurusu yapabilir.
 • Yalnızca Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları bu bankanın kredi imkânlarından yararlanabilir. Çift vatandaşlığı olan kişilere kredi seçeneği sunulmaz.
 • Kara listede adı olan kişilere finansman desteği zor verilmektedir. Bu yüzden kredi notu kredi alabilecek düzeyde olan kişilere finansman desteği sunulabilir.
 • Düzenli geliri olan kişiler kredilerden yararlanabilir.
 • Bankanın ihtiyaç duyması anında kefil gösterebilecek kişiler bu destekten yararlanabilir.
İlginizi Çekebilir:  Vakıf Katılım Online Kredi Başvurusu

Umre Hac Kredisi Başvuru Koşulları

Vakıf Katılım umre hac kredisi koşulları, krediye başvurmak için bankanın istediği koşullardır. Bu şartlara ve koşullara uymanız durumunda bankadan kolayca umre ve hac finansmanı alabilirsiniz.

 • Umre ve hac kredisine başvurabilmek için kredi durumunuzun iyi olması gerekir. Kredi siciliniz finansman için önemlidir. Çok riskli ve riskli olan notlara finansman imkânı sunulmamaktadır.
 • Kredi başvurusu yapabilmek için 18 yaşının üstünde olmanız gerekmektedir.
 • Gelir belgeniz kredi çekebilmek için önemlidir. Hangi meslekten olursanız olun, bankaya mesleğinize uygun olan gelir belgelerinizi göstermeniz gerekir.
 • Bazı durumlarda banka sizi yetersiz gördüğü takdirde kefil talebinde bulunacaktır. Kefil olacak kişilerden de gelir belgesi istenir. Kefil olacak kişi evli ise eşinden yazılı beyan talep edilir.
 • Banka sizden kredi başvurusundan önce başvuru formu doldurmanızı isteyecektir. Burada istenen tüm bilgileri eksiksiz ve doğru bir şekilde yazmalısınız.

Vakıf Katılım Hac ve Umre Başvuru Belgeleri

Hac ve umre kredisi için gerekli belgeler, başvuru sırasında Vakıf Katılım Bankası personellerine vereceğiniz belgelerdir. Bu belgelerin hepsinin eksiksiz olarak teslim etmesi gerekir. Eğer eksik belge varsa bankanın verdiği zaman mühleti içerisinde tamamlanmalıdır.

 • Kredi çekecek kişinin Nüfus Cüzdanı, Pasaportu ya da Ehliyeti aslı ve fotokopisi
 • Eğer varsa hac ve umre masraflarının faturaları
 • Gelir Belgeleri (mesleklere göre değişmekle birlikte: SGK Dökümü, Maaş Bordrosu, İmza Sirküleri, Tapu Fotokopisi, İkametgâh Belgesi…)
 • Varsa ek gelir belgeleri
 • İkametgâh Belgesi
 • Eğer istenirse kefilin gelir belgeleri

Vakıf Katılım Umre ve Hac Kredisi Başvurusu

Vakıf katılım hac umre kredi başvurusu, Tüketici Finansmanı başlığı altında yapacağınız başvurulardır. Kâr payı oranları ile alabileceğiniz 36 ay vadeli bu finansmanlar için tüm bankacılık şubelerinden yararlanabilirsiniz. Diğer bankalarda bulunan şubede hac ve umre kredisi başvurusu bu bankada yoktur.

 • Mobil Bankacılık
 • İnternet Bankacılığı
 • Müşteri Hizmetleri
 • SMS
 • Vakıf Katılım Bankası Şubeleri
İlginizi Çekebilir:  Vakıf Katılım Bankası IBAN Sorgulama Nasıl Yapılır?

Kredi ve finansman başvurusu yapabileceğiniz Vakıf Katılım şubeleridir. Bunların hepsinde kolayca hac ve umre finansmanı için başvuru yapabilirsiniz. Eğer Vakıf Katılım müşterisiyseniz hemen bilgileriniz ile internet üzerinden giriş yapabilir ve başvuru yapabilirsiniz.

Vakıf Katılım Hac Umre Finansmanı Hesaplama

Vakıf Katılım umre hac kredisi hesaplama işlemleri, bireysel olarak internet üzerinden yapabileceğiniz kredilerdir. Bu hesaplamaları Bireysel bölümünde Finansman Türleri sekmesine gelerek Finansman Hesaplama bölümünden yapabilirsiniz. Burada öncelikle finansman türünü seçmeniz gerekmektedir. Burada ‘Tüketici Finansmanı’ seçeneğini seçmeniz gerekmektedir. Daha sonra ise almak istediğiniz finansman tutarını seçersiniz. Finansman tutarından sonraki adım ise kullanmak istediğiniz taksit sayısıdır. Tüm bilgileri girdikten sonra hesaplamasını yapabilirsiniz. Burada size ödeme planınız gösterilir. Toplamda bankaya geri ödeyeceğiniz tutarı ve aylık ödeyeceğiniz tutarları burada görebilirsiniz. Ayrıca kredi tahsis ürünü gibi tüm masraflar çekeceğiniz kredi tutarına göre belirlenir. Vakıf Katılım Bankası, krediyi çekecek kişiye Hayat Sigortası yapmayı da tercih eder. Bu Hayat Sigortası ücreti de kişinin yaşına, cinsiyetine göre değişiklik gösterir. Detaylı hesaplama işlemleri Vakıf Katılım Bankası şubelerinde personeller tarafından yapılacaktır.

Vakıf Katılım Umre Hac Finansmanı (Resmi Sayfa)

Vakıf Katılım Bankası Diyanet Ödemeleri

Vakıf Katılım diyanet ödemeleri işlemlerini de gerçekleştirebileceğiniz bir bankadır. Burada hac ödemeleri ve umre ödemeleri ayrı ayrı kategorilerde yapılmaktadır.

 • Umre Ödemeleri, Diyanet İşleri Bakanlığı’nın yaptığı Umre organizasyonları için geçerli ödemelerdir. Ayrıca Diyanet İşleri Bakanlığı ile anlaşmalı olan seyahat acenteleri için de bu ödemelerden yararlanabilirsiniz. Umre ibadeti amacıyla yapacağınız ziyaretlerin konaklama, tur gibi tüm ödemelerini Vakıf Katılım şubelerinde yapabilirsiniz.
 • Hac Ödemeleri, hac ödemelerinizi ve tüm hac masraflarınızı karşılayacağınız ödemelerdir. Hac ibadeti için kesin kayıt işlemi yapacak hacı adayları tüm ödemelerini Vakıf Katılım Bankası şubelerine gelerek yapabilirler. Ayrıca sadece şubelerden değil, internet şubesi üzerinden de başvurularınızı yapabilirsiniz.
İlginizi Çekebilir:  Vakıf Katılım Altın Alış Satış İşlemi

Vakıf Katılım Tüketici Finansmanları

Vakıf katılım tüketici finansmanları, bireysel olarak kullanabileceğiniz ihtiyaç kredileridir. Vakıf katılım umre hac kredisi ayrı olarak sunulan bir ihtiyaç finansmanı değildir. Tüketici Finansmanı başlığı altından bu kredilere başvurmanız gerekmektedir. Tüketici finansmanları, kişinin her türlü ihtiyacı için kullanabileceği kredilerdir. Kişisel ihtiyaçlar, acil nakit ihtiyaçları, evlilik, hac umre ve alışveriş gibi kişilerin tüketim için ihtiyaç duyduğu finansmanları Vakıf Katılım Bankası destekler. Bu kredilere şubelerden, internetten ve mobil bankacılığı gibi tüm başvuru platformlarından ulaşabilirsiniz. Maksimum 36 ay vadeli olarak sizlere tüketici finansmanı sunulur ve bu kredi türü için 10.000 TL limit bulunur. Bankanın şartlarına uygunsanız ve banka uygun görürse daha yüksek tutarlı kredi için de bu bankada başvuru yapabilirsiniz.ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.