Waves Coin Nedir? Nereden, Nasıl Alınır?

05.07.2021
299
A+
A-
Waves Coin Nedir? Nereden, Nasıl Alınır?

Waves coin, diğer kripto paralar gibi ticaret yapmak, belli bir değeri depo etmeyi sağlamak için ortaya çıkarılan bir kripto para birimidir. Waves’in yapısı Bitcoin’de de olduğu gibi açık kaynak kodludur. Ayrıca yapılan her bir transferi görmenizi sağlayan bir yapıya sahiptir. Waves coin, Waves ağının sürdürülmesi ve çalışmasında önemli bir rol oynar. WAVES, özel token’lar oluşturmak ve işlem ücretleri ödemek için kullanılır. Ayrıca WAVES token’larının arzı sınırlıdır. Zamanın tümünde sadece 100 milyon WAVES bulunacaktır.

Waves Nasıl Çalışır?

Waves çalışma şekli diğer kripto paralar gibi Blockchain alt yapısını kullanır. Diğer kripto paralardan ayrılan birkaç özelliği sebebiyle Blockchain’e kesin olarak ihtiyaç duymamaktadır. Waves coin, Bitcoin ağında bulunan node’lar üzerinden değil de node’ları birleştiren bir algoritma yapısına sahiptir. Diğer bir açıklaması ise ağda bulunan full node’lar ile çalışmak yerine lightwieght ve full node’ları birleştiriyor diyebiliriz. Bu sayede ise işlem geçmişine ihtiyacı kalmıyor. Kısaca basit veri kullanarak ağda gerçekleşen işlemleri yerine getiriyor.

Waves Coin Nasıl Alınır?

Waves coin almak için kripto para borsalarından elde edilebilir. Kullaılan kripto para borsasının güvenilir olduğuna dikkat edilmelidir. Waves, bugün dünyada en çok işlem gören kripto paralardan biri konumunda. 260 milyon dolarlık piyasa değeriyle en büyük ilk 60 kripto paradan biri olan Waves, dünyanın en popüler borsalarında listeleniyor. Binance, Kraken, Huobi, OKEx, Bittrex bunlardan birkaçı. Waves’i Paribu’dan Türk Lirası ile de almak mümkündür. Waves’i bu platformlardan değil de Waves’in kendi platformu üzerinde bulunan merkezi olmayan borsa Waves Exchange’den de alınabilir. Waves’in işlem hacmi oldukça büyük. Detaylı bilgileri aşağıda görebileceğiniz bir tabloda sunacağız, ancak size birkaç bilgi verelim. Waves’in 17 Eylül 2021 tarihi itibari ile fiyatı 18.33 TRY ve son 24 saatteki ticaret hacmi 308.936.256 TL.

Waves Coin Madenciliği

Waves coin madenciliği için, kripto paraların madenciliği oldukça popüler bir iş haline geldi. Ancak Waves Coin; Bitcoin, Ethereum ya da diğer kripto paralar gibi madenciliği yapılan bir yapıya sahip değil. Bitcoin’de arz 21 milyon iken şimdiye kadar bu miktarın 18 milyondan fazlası madencilik ile çıkarıldı. Bununla birlikte Waves coin arzı 100 milyondur ve 100 milyon Waves Coin’in hepsi de piyasada bulunmaktadır.

İlginizi Çekebilir:  SGK Emekli İkramiyesi Hesaplama Nasıl Yapılır?

Waves Nedir?

Waves, Rusya merkezli olarak ortaya çıkan bir Blockchain blok zincir platformu olan Waves, merkezi olmayan uygulamalar (dapp) geliştirme ve çalıştırma sürecini kolay ve erişilebilir hale getirmeyi hedefleyen Web 3.0 uygulamaları ve merkeziyetsiz çözümler ağıdır. Platformun misyonu, merkezi sistemlerden merkezi olmayan sistemlere geçişi hızlandırmayı ve bireyin kendi parası, varlıkları, kişisel verileri ve mahremiyeti üzerinde tam kontrol sahibi olmasını amaçlayan bir ekosistem oluşturmaktır. 2016 yılında piyasaya sürülen Waves, o zamandan bugüne birkaç blok zincir tabanlı çözüm yayınladı. Waves’in teknolojisi, blok zincir sistemlerinin özelliklerinden yararlanmak isteyen geliştiriciler ve şirketlerin ihtiyaçlarını karşılamak için tasarlandı. Alanındaki ilk projelerden biri olan Waves, erken dönem blockchain platform ve ürünlerinin geliştirilmesi için faaliyete geçti. Waves, akıllı sözleşme modellerini ve DApp geliştirmeyi destekleyerek hız ve kullanım kolaylığı ile rakiplere karşı avantaj elde edilmesini sağladı.

Dolaşımda Ne Kadar Waves Coin Bulunur?

Dolaşımda bulunan Waves Tokeni Tokenler, platformdaki tüm işlemlerden sorumludurlar. Waves tokenleri, ağı ve platformdaki tüm varlıkları güvence altında tutar. Varlıkları aktarmak istediğinizde ya da para birimindeki çeşitli varlıkları cüzdana çekmek istendiğinde aynı tokenler kullanılmaktadır. Waves coin, ölçekleme sorunlarını engellemek için ise iki katmanlı bir mimari kullanır.ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.