Xem Coin Nedir? Nereden, Nasıl Alınır?

06.07.2021
372
A+
A-
Xem Coin Nedir? Nereden, Nasıl Alınır?

Xem coin, Ethereum’a benzeyen, ancak Go, C++ ve Rust gibi programlama dilleriyle oluşturulmuş ETH’nin aksine popüler bir bilgisayar programlama dili olan Java ile yazılmış çift katmanlı bir blockchaindir. Xem coin madenciliği yapılmamaktadır. XEM, PoS ya da PoW algoritması kullanmaz. Bunların yerine POI denilen bir algoritma kullanmaktadır.

Xem Coin Avantajları Nelerdir?

Xem coin olumlu özellikleri, harvesting yani hasat yöntemi kullandığı için Bitcoin gibi PoW algoritması kullanan diğer kripto paralara göre enerji harcaması bakımından çok daha avantajlıdır. Teknik olarak, NEM API uyumludur, bu nedenle herhangi bir küresel uygulamanın NEM platformuna bağlanmasına ve kullanılmasına izin verir. NEM, Namespace kavramını blockchain sektörüne getirmiştir. Ad alanları, internetteki alan adları gibi işlev görür. NEM blok zincirinde kendi alan adlarınızı oluşturabilir ve yönetebilirsiniz. NEM’in temel amaçlarından birisi de büyük işletmelere odaklanmasıdır. Bu da NEM’i önümüzdeki süreçte blockchain çarkındaki önemli dişlilerden biri haline getirebilir.

Xem Coin Dezavantajları Nelerdir?

Xem coin olumsuz özellikleri, düzenli güncellemelerin eksiğidir. Ekibinin anonim olması ve topluluğuyla konuşan güçlü bir pazarlama koluna sahip olmaması nedeniyle, NEM’in yol haritasında nerede olduğu, gelecek için ne planladığı ve arkasındaki güvendiği kişilerin kim olduğu yeteri kadar bilinmemektedir. Bazı benzersiz niteliklere sahip olmasına rağmen NEM’de Ethereum gibi akıllı sözleşmeler platformudur. Bu nedenle, farklılıklarının rakiplerinden daha iyi performans gösterecek kadar etkili olacağının garantisi yoktur.

Xem Coin Bitcoin’den Farkı Nedir?

Xem coinin farkı, her ne kadar iki varlıkta dağıtılmış defter teknolojisini kullansa da, NEM iki stratejik noktada Bitcoin’den ayrılır. Bunlardan ilki ve belki de en önemlisi blok oluşturma noktasındadır. Bitcoin blok oluşturmak için pahalı ekipmanlara ihtiyacı olan mining sistemi kullanırken, Xem, türkçeye hasat olarak çevrilen ve hesabında 10.000 XEM bulunan her kullanıcının katılabildiği harvesting sistemini kullanır. İkinci ana fark ise algoritma düzeyindedir. NEM blockchain ağında, “İş İspatı” yerine Türkçe’ye “Önem İspatı” olarak çevirebileceğimiz proof-of-importance (POI) metodunu kullanmaktadır. Bitcoin ise Proof of Work (POW) algoritmasından yararlanır. Özel blok zincirini kullanmak şirketler için daha akla yatkındır.

İlginizi Çekebilir:  Emekli Maaşları Ne Kadar?

Xem Coin Nasıl Satın Alınır?

Xem coin satın almak için öncelikle bir NEM cüzdanı edinilmelidir. NEM adresinizi bulunarak, NEM takas edebilmek için bir borsaya üye olunmalıdır. Borsaya Bitcoin ya da fiat para yükleyerek XEM ile takas edilir. Satın alınan NEM’leri daha önceden oluşturulan cüzdana çekilir.

NEM Hasadı Nasıl Yapılır?

Nem hasadı, başka farazi paraların tersine madencilik yerine harvesting yani hasat adlı bir özellik barındırır. Herhangi bir uygulamaya lüzum kalmadan hasat yapabilirsiniz. Fakat hasat yapabilmeniz için asgari 10 bin Xem coin sahip olma zorunluluğu vardır. Hasadın, madenciliğe göre en büyük üstünlüğü daha düşük enerji harcanmasıdır. Bu dahi normal olarak daha düşük prosedür ücreti demektir.

Xem İçin Güvenlik Nasıldır?

Xem güvenlik için hususi ehemmiyet veren iki katmanlı bir mimariye sahiptir. Bu iki tabaka server ve istemci altyapı sunucusu nms ve topluluk nms istemcisi yönünden oluşturulmuştur. Ncc’ler, bütün blockchain’i indirmeden işlemler uygulamak ve kaydetmek için nıs’e güvenilir bir şekilde bağlanır ve daha iyi bir kullanıcı tecrübesi sağlar. Xem coin teknolojisi, test driven development (tdd) metodolojisi altında geliştirildi. Bu yöntem bilimi, verimsizlikleri ve lüzumsuz kodları önlemek için, eskiden kaydedilmiş gereklilikleri karşılamak üzere odaklamakta ve kodların her birinin bu gerekliliklerden yahut testlerden rastgele birini karşılamak üzere oluşturulmasını sağlamaktadır.ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.