Ziraat Katılım Bankası Kimin?

02.12.2019
2.270
A+
A-
Ziraat Katılım Bankası Kimin?

Ziraat Katılım Bankası 675.000.000 TL olan sermayesinin tamamı T.C Hazinesi tarafından karşılanarak kurulmuştur. Bu sebeple Ziraat Katılım sermayesi kamusal olan ilk katılım bankası olma özelliği de taşımaktadır. Ziraat Katılım sermayesinin hazine tarafından karşılanmış olması Ziraat Katılım Bankası’nı devlete ait bir banka haline getirmektedir. Bu sebeple Ziraat Katılım Bankası tamimiyle ülke menfaatlerine hizmet eden bir bankadır. Ziraat Katılım’ın katılım bankası olarak hizmet vermekte olması da toplum menfaatlerini öncelik haline getirdiğini göstermektedir. Burada katılım bankacılığının diğer bankacılık hizmetlerinden hangi noktalarda ayrıldığı üzerinde durulması gerekmektedir.

Katılım Bankacılığı Nedir?

Katılım Bankacılığı temel olarak bankacılıktan faiz unsurunun çıkarılması esasına dayanan bir bankacılık türüdür. Katılım Bankacılığı Dünya üzerinde İslami şartlara uygun bankacılığın yarattığı ihtiyaçtan doğmuştur. Modern anlamda İslami kurallara uygun olarak kurulan ilk banka Mit Ghamr Tasarruf Bankası’dır. 1963 yılında Mısır’da kurulan banka bu alanda öncü olmuştur. İslami şartlara uygun olmayı amaçlamak katılım bankacılığının diğer bankalardan ayrılmasını sağlamıştır. Katılım bankaları diğer bankaların işletmekte oldukları paralardan aldıkları faizi müşterilerinden almayarak bankacılık hizmetinde önemli bir değişim yaratmaktadır. Bunun dışında katılım bankacılığının da vermiş oldukları hizmetlerden kazanç sağladıkları yollar mevcuttur. Katılım bankacılığında gerçekleştirilen faaliyetlerin sonuçlarına katılma söz konusudur. Katılım bankaları da tıpkı diğer bankalar gibi çeşitli hizmetler sunmaktadır. Bunlardan bazılarını kredi verme, kredi kartı verme, fatura tahsilatı yapma, havale ve transfer işlemleri yapma vb. şeklinde saymamız mümkün.

Ziraat Katılım Bankası’nın Kuruluşu

Ziraat Katılım müşterilerine çeşitli kanallar vasıtasıyla hizmet sunabilmek için 12.05.2015 tarihinde kurulmuştur. Ziraat Katılım Bankası’nın katılım bankası olarak kurulmuş olması ilerlemesinin önünde engel olmasının aksine toplumun ihtiyaçlarına uygun olması sebebiyle kısa zamanda büyük bir ilerleme kaydetmesini sağlamıştır. Kurulduktan kısa süre sonra önemli başarılara imza atan Ziraat Katılım 2018 yılı itibariyle sermayesini 1.750.000.000 TL’ye yükseltmiştir. Buradan da anlaşılacağı üzere Ziraat Katılım sunduğu hizmetlerle müşteri memnuniyetini sağlayarak kuruluşundan bugüne büyük oranda büyüme gerçekleştirmiştir. Ziraat Katılım Bankası’nın ülkenin hemen her yerinde hizmet vermekte olan çok sayıda şubesi bulunmaktadır. Ziraat Katılım Bankası’nın her şubesi müşterilerine aynı kalitede hizmet vermeyi amaç edinmektedir. Ziraat Katılım Bankası’ndan hizmet almak isteyen herkese ulaşmak ve müşterilerinin almış oldukları hizmetlerden memnuniyet duymasını sağlamak Ziraat Katılım Bankası’nın önceliğidir. Ziraat Katılım Bankası bankacılık hizmetlerine ihtiyaç duyan her ihtiyaç sahibinin yanında olabilmek için çeşitli kanallardan kaliteli hizmetler vermektedir.

Ziraat Katılım (Resmi Sayfa)
İlginizi Çekebilir:  Ziraat Katılım İnternet Bankacılığı Şifre Alma İşlemleri

Ziraat Katılım Bankası’nın Hizmet Sağladığı Kanallar

Gelişen teknoloji ve insanların zamandan tasarruf etme ihtiyacı sebebiyle bankacılık hizmetleri günümüzde yalnızca şubeye gidilerek alınan hizmetler olmaktan çıkmıştır. Bankacılık hizmetlerinin insanlara farklı kanallarla ulaşıyor olması aynı zamanda verilen hizmetlerin gelişmesinin de önünü açmıştır. İlerlemeyi amaçlayan her banka bu gelişimlere adapte olarak hizmet vermektedir.  Ziraat Katılım Bankası da günümüzde bankaların hizmet sunarken yararlanmakta olduğu çeşitli hizmet kanallarını bünyesinde barındırmaktadır. Bu sayede daha fazla insana ulaşabilmekte ve daha fazla ihtiyaca yönelik hizmet verebilmektedir. Müşterilerinin işlemlerini çeşitli kanallar vasıtasıyla gerçekleştirebilmesini sağlaması Ziraat Katılım Bankası’nı rakipleri arasında ileri taşıyan özelliklerindendir. Hizmet sunmuş olduğu her kanal sayesinde daha fazla insana ulaşmayı başaran Ziraat Katılım ilerlemesini sağlamış olduğu hizmetlerin çok sayıda insana ulaşmasına borçludur. Mobil bankacılık, internet bankacılığı, şubeler, ATM ve çağrı merkezi Ziraat Katılım Bankası’nın müşterilerine sunmuş olduğu hizmetlerden faydalanabilmeleri için sağlamış olduğu kanallardır. Ziraat Katılım Bankası müşterilerinin kullanımına sunmuş olduğu tüm kanallar vasıtasıyla aynı kalitede hizmeti sağlamayı ve müşterilerinin almış oldukları hizmetlerden memnuniyet duymalarını amaçlamakta bunun için çalışmaktadır. Bu sayede Ziraat Katılım Bankası bankacılık hizmetlerine ulaşımı kolaylaştırmanın yanında bu hizmetleri güvenli bir şekilde almayı müşterilerine vaad etmektedir.

Ziraat Katılım Bankası’nda Mobil Bankacılık

Mobil bankacılık, bankacılık hizmetlerini parmak ucumuza taşımayı başaran bankacılığı günümüzün ihtiyaçlarına uydurmayı başaran en önemli gelişimlerden biridir. Mobil bankacılık bankacılık hizmetlerinin akıllı telefonlar vasıtasıyla alınmasını olanaklı hale getiren bir uygulamadır. Bu uygulama sayesinde bankalar müşterilerine kolaylıkla ulaşabilmekte ihtiyaçlarını karşılayabilmektedir. Ziraat Katılım Bankası da Katılım Mobil uygulaması sayesinde bu kolaylığı tüm müşterilerine sunmaktadır. Ziraat Katılım Bankası’nın mobil bankacılık hizmetini müşterilerine ulaştıran katılım mobil Ziraat Katılım Bankası müşterilerinin yapmak istedikleri işlemleri zaman kaybı yaşamadan yapmasını sağlamaktadır. Müşterilerinin memnuniyetine odaklı çalışan Ziraat Katılım Bankası mobil bankacılığı kullanan müşterilerinin güvenliği için de çalışmaktadır. Ziraat Katılım Bankası müşterilerinin mobil bankacılığı gönül rahatlığıyla kullanabilmesi için güvenliğe son derece önem vermektedir. Ziraat Katılım Bankası müşterilerinin yaşayabileceği her türlü sorunda çözüm üretebilmek adına 7/24 canlı yardım desteği sunmaktadır. Ziraat Katılım Bankası müşterileri Katılım Mobil üzerinden yapmış oldukları işlemler için hiçbir ücret ödememektedir.

İlginizi Çekebilir:  Ziraat Katılım Bankası Kredi Kartı Limit Sorgulama Nasıl Yapılır?

Ziraat Katılım Bankası’nda İnternet Bankacılığı

İnternet bankacılığı bankacılık hizmetlerini internetten almayı sağlamaktadır. İnternet bankacılığı sayesinde bankacılık hizmetleri şubeye gitmeye gerek kalmaksızın alınabilir hale gelmiştir. İnternet bankacılığı Türkiye’de de 10 yılı aşkın süredir kullanılmaktadır. İnternet bankacılığı zamanla geliştirilerek şubeden alınabilecek hizmetleri tamamen bünyesinde barındırır duruma gelmiştir. Ziraat Katılım Bankası’nda da bu kolaylıktan faydalanmak mümkündür. Ziraat Katılım  İnternet Şubesi sayesinde Ziraat Katılım Bankası’nın sağlamış olduğu tüm hizmetlere internet üzerinden güvenle ulaşmak mümkündür. Ziraat Katılım Bankası internet şubesi üzerinden gerçekleştirilen işlemleri şubeye kıyasla daha düşük ücretlerle ücretlendirmiştir. Bu sebeple internet bankacılığı daha hızlı olmasının yanı sıra daha ekonomik bir yol olma özelliği de taşımaktadır.

Ziraat Katılım Bankası’nda ATM

ATM’ler bankacılık hizmetlerini sadece banka şubeleri üzerinden verilebilen hizmetler olmaktan çıkarmıştır. Ziraat Katılım Bankası müşterilerine ATM’ler üzerinden 7/24 hizmet alabilme olanağı sunmaktadır.

Ziraat Katılım Bankası’nda Müşteri İletişim Merkezi

Müşteri İletişim Merkezleri müşterilerin hizmet alabilmek veya almış oldukları hizmetlerle alakalı yaşamış oldukları sorunlara çözüm bulabilmek için başvurabilecekleri çağrı merkezi sistemidir. Ziraat Katılım Bankası müşterileri Ziraat Katılım Müşteri İletişim Merkezi numarasını arayarak 7 gün 24 saat buradan sunulan hizmetlerden faydalanabilmektedir. Ziraat Katılım Bankası Müşteri İletişim Merkezi üzerinden alınabilecek hizmetler ise kart veya internet bankacılığı şifresi almak, güncel kura ilişkin bilgi almak, müşteri temsilcilerine ulaşarak almış olunan herhangi bir bankacılık hizmetinden doğan soruna çözüm talebi oluşturmaktır. Ziraat Katılım Müşteri İletişim Merkezinden hizmet alınabilmesinin ön şartı işe Ziraat Katılım Bankası’nda özel cari hesap sahibi olunmasıdır. Özel cari hesap sahibi olmayan müşterilerin bu hizmet kanalından faydalanması söz konusu değildir.

Ziraat Katılım Dijital Bankacılıkta Güvenlik

Ziraat Katılım Bankası müşterilerinin güvenliğine son derece önem vermektedir. Ziraat Katılım Bankası müşterilerinin dijital bankacılık hizmetlerini kullanırken hiçbir mağduriyet yaşamamaları için çeşitli güvenlik adımları oluşturmuştur. Bu güvenlik adımları sayesinde müşterilerinin güvenlik ihlalleri sebebiyle uğrayabilecekleri zararların önüne geçmeyi amaçlamaktadır. Burada önemli olan ise müşterilerin dijital bankacılık hizmetlerini kullanırken söz konusu güvenlik adımlarına, uyarılara ve gizliliğe gereken önemi vermeleridir. Aksi takdirde bankacılık işlemlerini dijital platformlar üzerinden gerçekleştirdikleri sırada kişisel bilgilerinin çalınması ve bunun sonucunda zarara uğramaları gibi olumsuz sonuçlar doğabilmektedir. Ziraat Katılım Bankası internet bankası ve mobil bankacılık üzerinden gerçekleştirilen işlemler için sms yoluyla doğrulama kodu göndererek yapılan işlemlerin güvenle gerçekleştirilmesini sağlamayı amaçlamaktadır.

İlginizi Çekebilir:  Ziraat Katılım Bankası İnternet Alışverişi Açma 2021ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.