Ziraat Katılım Bankası Altın Hesabı Getirisi Nasıl Hesaplanır?

28.10.2020
587
A+
A-
Ziraat Katılım Bankası Altın Hesabı Getirisi Nasıl Hesaplanır?

Ziraat Katılım bankası altın hesabı getirisi ile müşteriler faiz olmadan kazanç sağlayabilir. Ziraat Katılım Bankası altın hesabı getirisi aynı zamanda paranın güvenli olarak saklanmasına da yardımcı olur.

Ziraat Katılım Bankası Altın Hesabı Hangi Hizmetleri Sunar?

Ziraat Katılım Bankası müşterilerinin altın hesapları ile sağladıkları avantajlar şu şekilde aşağıda yer alır:

  • Altınların ve nakit paranın kaybolması engellenir.
  • Hırsızlık olaylarına karşı önlem alınır.
  • Gram altınlar ile uzun vadeli yatırımlar yapılabilir.
  • Kar elde edilir.

Ziraat Katılım Bankası Altın Hesabı Nasıl Açılır?

Ziraat Katılım Bankası müşterilerinin hesap açabileceği kanallar şunlardır:

  • Mobil uygulama ile hem bireysel hem de kurumsal müşteriler işlemlerini yapabilmek için uygulamayı cep telefonlarına indirmelidir. Ardından şifre ile giriş yapılarak altın hesabı işlemleri yapılabilir.
  • İnternet Bankacılığı ile işlemlerin halledilmesi için tarayıcılardan “ziraatkatilim.com.tr” internet adresine girilir. Daha sonra şifre ile giriş yapılıp “altın hesabı” sekmesine girilir. İşlemler için 7/24 talimat verilebilmektedir.
  • Bankanın müşteri hizmetleri numarası 0850 220 50 00’dır. Günün her saatinde erişim sağlanarak hesaplar ile ilgili işlemler yapılabilir ya da altın hesabı konusunda bilgi alınabilir.
  • İşlemlerini online olarak yapmak istemeyenler banka şubelerini de tercih edebilir. En yakın banka şubesine gidilerek tüm bireysel ve kurumsal işlemler yapılabilir. Banka sabah 09:00 ile akşam 17:00 arasında hizmet vermektedir. Şubelerin kapalı olduğu günler resmi tatiller ve hafta sonlarıdır.

Altın hesabı açmak için T.C. kimlik numarasına ihtiyaç duyulur. Bu sebepten dolayı şubelere gitmeden önce kimliklerin de hazır olması gerekir.

İlginizi Çekebilir:  Ziraat Katılım Ticari Krediler Nelerdir?

Ziraat Katılım Bankası Altın Hesabı Nasıl Yapılır?

Ziraat Katılım Bankası altın hesapları gram altın üzerinden yapılır. Ne kadar gram altın yatırıldıysa onun üzerinden hem brüt hem de net kar oranı yüzde cinsinden hesaplanır.  Daha sonra belirlenen rakam tekrar altın cinsinden bulunur ve müşterilerin hesabına eklenir. Ne kadar altın yatırılacağına ve bankada hangi vade ile kalacağına müşteriler karar verir.

Ziraat Katılım Bankası Altın Hesabı Ne Sağlar?

Ziraat Katılım Bankası müşterilerine altın hesabı imkanı ile 12 aya kadar vade imkanı tanır. İlk hesap açma işleminde en az 50 gram altın istenir. Daha sonra karar verilen vade kadar kar verir. Müşteriler istediklerinde altınlarını bozdurabilme imkanına sahiptir. Altın alma ve satma işlemlerinde ek olarak masraf ücreti alınmaz.

Ziraat Katılım Bankası Altın Günleri Ne Zaman?

Ziraat Katılım Bankası’na altın götürmek için belirlenen günler her ay takvim şeklinde bankanın sitesinden yayınlanır. Bunun için “https://www.ziraatkatilim.com.tr/bireysel/hesaplar/altin-hesaplar/altin-toplama-gunleri” adresine girilmelidir. Altın günlerinde tüm altınlar götürülüp yatırım olarak değerlendirilebilir. Verilen altınlar hesaplama işleminin ardından 24 ayar altına çevrilir.

Banka aynı zamanda altından yapılmış ziynet eşyalarını da kabul etmektedir.  Müşteriler hem kendi güvenlikleri hem de ziynet eşyalarını güvence altına almak için altın günlerinde saf altına çevirerek bankada saklayabilir. Altınlar toplandıktan sonra 1 hafta beklemenin ardından işlem yapılabilir. Banka toplamda 150.000 TL’ye kadar sigorta fonu ile koruma altında tutar.

Ziraat Katılım Bankası Altın Hesabı Kapatılabilir Mi?

Ziraat Katılım müşterileri altın hesaplarını dilediklerinde kapatabilir. Hesap kapama ile ilgili tüm işlemler internet bankacılığı ile hızlıca yapılabilir. Online olarak tercih etmeyenler şubelere giderek de destek alabilir.  Ayrıca bankanın mobil uygulaması üzerinden de hesap kapama işlemleri yapılabilir. Müşteriler hesaplarını kapattıklarında herhangi bir şekilde zarar etmezler. Konu ve Ziraat Katılım Bankası altın hesabı getirisi ile ilgili daha detaylı bilgiye 0850 220 50 00 numaradan ulaşılabilir.

İlginizi Çekebilir:  Ziraat Katılım Bankası Şube ve ATM SayısıZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.