Ziraat Katılım Bankası Banka Kartı Başvurusu Nasıl Yapılır?

11.07.2020
897
A+
A-
Ziraat Katılım Bankası Banka Kartı Başvurusu Nasıl Yapılır?

Ziraat Katılım Bankası kart başvurusu yapmak için hesap ve kimlik bilgileriniz ile birlikte size en yakın banka şubesini ziyaret edebilirsiniz. Bankaya kart başvurusu yapmak yalnızca bir iki dakika alır. Banka kartı sayesinde bankanın ATM’lerini kullanarak farklı hesaplarınızda işlem yapabilirsiniz. Gerçekleştirebileceğiniz bazı işlemler arasında IBAN sorgulama, kur bilgilerini öğrenme, MTV ve fatura ödemelerini gerçekleştirme, döviz alım satımlarını yapma yer almaktadır. Banka kartınızı kullanarak hem yurt içinde hem de yurt dışında alışveriş yapabilirsiniz. Bunun için kart üzerinde bulunan logonun yer aldığı üye iş yerlerini bulmanız gerekir. Yaygın üye iş yerleri ağı sayesinde alışveriş yapacak mağaza bulmakta asla zorlanmayacaksınız. Bitmedi! Yurt dışında Mastercard ve Maestro logosu bulunan bütün Atm’lerden limitler dahilinde para çekebileceksiniz.

Ziraat Katılım Bankası Müşterisi Olmayanlar için Banka Kartı Başvurusu Nasıl Yapılır?

Ziraat Katılım Bankası müşterisi olmayanların kart başvurusu yapması için hesap açmaları yeterli olmaktadır. Anında hesap aç özelliği ile kişilerin banka müşterisi olması oldukça kolaydır. Hesap açmanız ve bankaya kart başvurusunu iletmeniz halinde mümkün olan en kısa süre içinde karınız adresinize teslim edilecektir. Adresinize teslim edilen kartınızı anında kullanmaya başlayarak kartın avantajlı özelliklerinden faydalanabilirsiniz. Artık yanınızda akit para taşımak zorunda değilsiniz! Banka kartı kullanarak paranızı güvenceye alabilirsiniz. Hem de kart ile birlikte sunulan sayısız özellikten de faydalanırsınız!

Ziraat Katılım Bankası Banka Kartı Başvurusu Yapmak için Anında Hesap Nasıl Açılır?

Ziraat Katılım Bankası anında hesap açmak isteyen kişilerin hesap açılması için başvuru yapmaları yeterli olur. Başvuru yaparak bankanın sunmuş olduğu pek çok ürün ve hizmetten faydalanmanız mümkün hale gelir. İlk olarak başvuru formunu doldurun. Başvuru formundaki bilgilerin eksiksiz ve doğru olduğundan emin olduktan sonra bu formu bankaya gönderin. En kısa süre içinde müşteri iletişim merkezi sizinle iletişime geçcektir. Daha sonra hesap açılışının gerçekleşmesi için hesabınız oluşturulur. Bunun için belgelerinizin bankaya teslim edilmesi gerekir. Size en yakın banka şubesini ziyaret edebilirsiniz. Bu süreçten geçtikten sonra siz de bankanın ürün ve hizmetlerinden faydalanmaya başlarsınız.

Ziraat Katılım Bankası TL Katılma Hesabı Nedir?

Ziraat Katılım Bankası TL katılma hesabı ile tasarruflarınız emin ellerde olacak. Ziraat Katılım güvencesinde olan tasarruflarınız aynı anda kardan da faydalanacak. Hesap açmak için limitin en az 250 TL olması gerekir. Katılma hesabınızın vadesini isterseniz 1 sene isterseniz de 1 seneden daha uzun olarak belirleyebilirsiniz. 1, 3 ve 6 ay olmak üzere daha kısa vadeler de bulunmaktadır. Karınızın brüt kazancı üzerinden gelir vergisi kesintisi yapılacaktır. Bu kesinti yasal zorunluluk gereğince uygulanmaktadır. TL katılma hesabınızı vade bitiminde hem ana para hem de kar payı ile birlikte değerlendirmiş olursunuz.

İlginizi Çekebilir:  Ziraat Katılım Bankası Sim Bloke Kaldırma Nasıl Yapılır?

Ziraat Katılım Bankası Çeyiz Hesabı ile Çifte Mutluluk Yaşayın

Ziraat Katılım Bankası çeyiz hesabı ile evlenmeden önce kazanç sağlamanız mümkündür. Çeyiz hesabında en az 3 sene birikim yaparsınız. 27 yaşını doldurmadan önce evlenmeniz halinde toplam birikiminizin üzerinden yüzde 25 devlet katkısı elde edersiniz. Bu hesaba düzenli ödeme yapılması gerekir. Çekim hakkı dönem için 2 defadır. Aylık ödemeler ayda en az 190 TL olabilir. Bu hesap için kart başvurusu  yapmaya gerek yoktur. 18 yaşından büyük olan herkes tarafından açılabilir. Düzenli ödeme yapmayan kişiler devlet katkısını kaçırmış olurlar. Siz de çeyiz hesabı ile çifte mutluluk yaşayabilirsiniz.ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.