Ziraat Katılım Bankası Borsa Hesabı Var Mı? Nasıl Açılır?

24.02.2021
738
A+
A-
Ziraat Katılım Bankası Borsa Hesabı Var Mı? Nasıl Açılır?

Ziraat Katılım Bankası borsa hesabı açarak siz de Türkiye’nin büyük şirketlerine ortak olabilirsiniz. Ziraat ayrıcalıkları ve Ziraat güvencesinden borsa hesabı ile yararlanmaya başlayabilirsiniz. Ziraat Yatırım nezdinde açılan yatırım hesabının Merkezi Kayıt Kuruluşu’nda aktive edilmesinden hemen sonra işlem yapmaya başlayabilirsiniz. İşlem yapmak istediğiniz kanalı tercih ettikten sonra, kanaldan hisse senedi ve VIOP alım satım emirlerini vermek mümkündür. Müşteri hisse senetleri Merkezi Kayıt Kuruluşu nezdinde kendi ad ve yatırım hesap no altında saklanmış olduğundan tamamen güvenlidir. Birikimlerinizi borsa ile değerlendirerek sağlıklı yatırımlar yapmaya başlayın, geleceğe güvenle bakın!

Ziraat Katılım Bankası Borsa İşlemlerini Hangi Kanallardan Gerçekleştirebilirim?

Ziraat Katılım Bankası borsa işlemlerinin gerçekleştirilebileceği kanallar şu şekilde sıralanabilir:

 • Aracılık hizmetleri servisleri,
 • Ziraat Yatırım E Şube,
 • Ziraat Bankası internet şubesi,
 • Ziraat Trader,
 • Z Pro,
 • Mobil hizmetler,
 • 0 850 22 22 979 numarası üzerinden işlem yapabilirsiniz.

Eğer daha yeni borsa hesabı sahibi olduysanız ve piyasa gelişmelerini nasıl takip edebileceğinizi bilmiyorsanız yapmanız gereken şey Ziraat trader kullanmaktadır. Bu uygulama sayesinde piyasaları etkileyen her türlü gelişmeleri anında öğrenmeniz mümkün olur. Şirket yorumlarını inceler, mekan ve zaman sınırlamasına tabi tutulmadan her yerde ve her zaman piyasayı izledikten sonra buna uygun işlem yapabilirsiniz.

Ziraat Katılım Bankası Borsa Hesabı Özellikleri Nelerdir?

Ziraat Katılım Bankası borsa hesabı özellikleri şu şekilde sıralanabilir:

 • Hisse senetleri MKK nezdinde kendi ad ve yatırım hesap no altında saklanmaktadır.
 • Hisse senetleri piyasasında işlem birimi lot olarak belirlenmiştir.
 • 1 lot hisse senedi bir adettir.
 • BİST işlemler hafta içinde her gün tek seans ile gerçekleşmektedir.
 • İşlemler için açılış saati 09:40’dır. İşlemler sürekli olarak 09:55’e kadar yapılabilir.
 • Kapanış arası 10:00 ile 18:00 dır.
 • Hisse senedi getirileri önceden belli olmaz. Piyasa durumuna ve şirketin performansına göre getiri belli olur.
 • Hisse senetleri likit bir sermaye piyasası araçlarıdır.
İlginizi Çekebilir:  Ziraat Katılım Bankası Şikayet Hattı Telefon Numarası Nedir?

Ziraat Katılım Bankası Borsa İşlemleri Ne Kadar Zaman Alır?

Ziraat Katılım Bankası borsa işlemlerinin süresi alım ya da satım işlemlerinin gerçekleşmesinden hemen sonra 2 iş günüdür. Bu süre zarfında para blokeli olur. Ancak repo ve fonla paranın değerlendirilmesi mümkündür. Hisse senedine yatırım yapmanız halinde senedini aldığınız şirkete ortak olursunuz. Ortağı olduğunu şirketin kar payı ödemelerine ve sermaye aktarıma katılma hakkını elinizde tutarsınız. Hisse senedi likit sermaye piyasası özelliklerini taşımaktadır. İşlem saatleri dışında işlem yapmak mümkün değildir. 18:00 ile 18:10 saatleri arasında kapanış, emir toplama, fiyat belirleme ve son işlemler yapılmaktadır. Sabah saat 09:40 ile 09:55’e kadar sürekli işlemlerinizi yapmaya devam edebilirsiniz.

Ziraat Katılım Bankası Borsa Hesabı Nereden Açılır?

Ziraat Katılım Bankası borsa hesabı açma yeri banka şubeleridir. Size en yakın banka şubesini öğrendikten sonra kimlik belgeniz ile birlikte borsa hesabı açılması için başvuru yapabilirsiniz. Borsa hesabı ile tasarruflarınızı katılım bankacılığı prensipleri doğrultusunda değerlendirmeye başlayabilirsiniz. Ticari, hizmet sektörler, sanayi sektörlerinde değerlendirmek mümkündür. Kar zarar ortaklığı çerçevesinde paylaşılan bu hesap türü, farklı para birimleri ile işlem yapılmasını mümkün kılmaktadır. İşlem yapılabilecek olan para birimleri arasında şunlar yer alır:ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.