Ziraat Katılım Bankası Döviz Alımı ve Satışı Ne Zaman Yapılır?

07.11.2020
387
A+
A-
Ziraat Katılım Bankası Döviz Alımı ve Satışı Ne Zaman Yapılır?

Ziraat Katılım Bankası döviz alım ve satım işlemlerini hafta içi mesai saatleri içerisinde kabul etmektedir. Ziraat Katılım Bankası döviz alımı ve satışı saatleri hafta içi 09:00- 17:45 arasında belirlenmiştir.

Ziraat Katılım Bankası Döviz Alımı ve Satışı Ne Zaman Yapılır?

Ziraat Katılım Bankası’nı şubelerinden yapılan döviz alım ve satım işlemlerinin başlangıç saati sabah 09:00’dur. Bitiş saati ise saat 17:45 olarak belirlenmiştir.

İnternet üzerinden yapılan döviz alış satış işlemleri için müşteriler 09:00-13:28 saatleri arasında talepte bulunduysa, ertesi gün döviz işlemleri gerçekleşmiş olacaktır. 13:00-17:45 saatleri arasında talepte bulunulması durumunda ise 2 gün sonra döviz alım ve satım işlemleri gerçekleşmiş olur.

Ziraat Katılım Bankası Döviz Alımı ve Satışı Ücretleri Saatle Değişir Mi?

Ziraat Katılım Bankası döviz alım ve satım ücretleri ile ilgili detaylar aşağıda sırasıyla açıklanmıştır:

 • Müşteriler alış ve satış işlemleri için saat 09:00-13:28 saatleri arasında talepte bulundukları zaman ertesi günkü döviz satış fiyatına göre ücretlendirme yapılır.
 • 13:30-17:45 saatleri arasında döviz işlemlerinin yapılması ile ilgili istekte bulunulması durumunda ise 2 gün sonraki güncel döviz değerine göre ücret ödenir.

Ziraat Katılım Bankası Finansman İşlemleri Ne Zaman Gerçekleşir?

Aşağıda Katılım Bankası finansman işlemlerinin ne zaman yapılabileceği ile ilgili detaylar ye alır:

 • Döviz fon geri alış işlemi için başvurular saat 09:00-13:28 saatleri arasında yapıldığı zaman işlemin sonuçlanması 3 gün sonra gerçekleşir.
 • Döviz fon geri alış işleminin yapılması için talepler saat 13:30-17:45 arasında verildiği zaman gerçekleşme zamanı 4 gün sonrasını bulmaktadır.
 • Döviz fon satış talebinde saat 09:00-13:28 saatleri arasında bulunulduğunda ise satış işlemleri 1 gün sonra tamamlanacaktır.
 • Döviz fon satış işleminin yapılması için beyanda saat 13:30-17:45 saatleri arasında bulunulduğunda işlemlerin sonuca kavuşması için 2 gün beklenilmesi gerekir. 2 gün sonra döviz fon satış işlemi gerçeklemiş olur.
İlginizi Çekebilir:  Ziraat Katılım Nasıl Bir Banka?

Ziraat Katılım Bankası Döviz Alış Satış Mobil Uygulamadan Ne Zaman Yapılır?

Ziraat Katılım Bankası’nın mobil uygulaması üzerinden döviz alım ve satım işlemleri yapılabilir. İşlemlerin yapılması için aşağıda verilen adımların tek tek uygulanması gerekir:

 • Ziraat Katılım Bankası’nın mobil uygulamasını kullanmak için öncelikle bankanın en yakın şubesine giderek bankanın müşterisi olmak için talepte bulunmak gerekir.
 • Daha sonra bankanın 0 850 250 50 00 numaralı müşteri hizmetleri hattını arayarak mobil bankacılık ya da internet bankacılık için şifre temin edilmesi gerekir.
 • Mobil uygulama cep telefonlarına ücretsiz olarak indirildikten sonra müşteri numarası ya da T.C. kimlik numarası ile mobil bankacılık şifresi girilerek uygulama üzerinden döviz alım ve satım işlemleri yapılmalıdır.
 • Mobil bankacılık üzerinden yapılan döviz işlemleri için ekstra ücret ödenmesine gerek yoktur.
 • Ziraat Katılım Bankası’nın mobil uygulaması üzerinde yer alan “Canlı Yardım” kısmından müşteri temsilcisi ile bağlantı 7 gün 24 saat boyunca gerçekleşebilir.
 • Ziraat Katılım Bankası’nın mobil bankacılık uygulaması üzerinden yapılan döviz alış satış işlemleri her zaman güvenilirdir.

Ziraat Katılım Bankası Döviz Alış Satış Zamanla Nasıl Değişir?

Ziraat Katılım Bankası döviz alım ve satış için belirlenen değerlerin değişmesinde etkili olan durumları şu şekilde verebiliriz:

İlginizi Çekebilir:  Ziraat Katılım Bankası İstanbul Şubeleri Telefon Numaraları, Adres Bilgileri, Şube KodlarıZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.