Ziraat Katılım Bankası Gümüş Hesabı Var Mı? Nasıl Açılır?

25.02.2021
1.279
A+
A-
Ziraat Katılım Bankası Gümüş Hesabı Var Mı? Nasıl Açılır?

Ziraat Katılım Bankası gümüş hesabı bulunmamaktadır. Bu nedenle gümüş hesabı açmak yerine altın katılma hesabı açarak birikimlerinizi değerlendirmeye başlayabilirsiniz. Gümüş de altın da kıymetli madenler arasında yer alır. Yatırım yapmak, geleceğe güvenle bakmanızı sağlar. Uzman kişiler tarafından yönetilen portföyler sayesinde ne yaptığınızı bilirsiniz. Altın katılma hesabı açmanız halinde hem altının değer kazanmasından hem de belirlemiş olduğunuz vadelerde açmış olduğunuz katılım hesabından kar payı elde edebileceğiniz faizsiz getiri sağlamanız mümkün olmaktadır. Katılım Bankası esaslarına göre birikimlerinizi güvenli bir şekilde değerlendirmeye hemen başlayabilirsiniz. Bu yatırımlarda faiz olmaz.

Neden Ziraat Katılım Bankası Altın Hesabı Açmalıyım?

Ziraat Katılım Bankası altın hesabı açmanız tassarruflarınızı altın olarak değerlendirme fırsatı sunmaktadır. Bankanın şubelerini ziyaret ederek altın katılma hesabının sunmuş olduğu cazip kar payı oranlarından hemen faydalanmaya başlayabilirsiniz. Altın hesabı gümüş hesabında olduğu gibi belli bir gramla açılmaktadır. Üstelik altınlarınızın ne çalınma ne de kayıp olma riski olur. Çünkü altınlarınız bankada güvendedir. Altınlarınız güven içindeyken bir yandan kar payı elde etme imkanınız olur. Yasal zorunluluk nedeniyle, karın brüt kazancı üzerinden gelir vergisi kesintisi uygulanmaktadır.

Ziraat Katılım Bankası Altın Hesabı Kaç Gramla Açılır?

Ziraat Katılım Bankası altın hesabı açma başlangıç gramı 50 gram olarak belirlenmiştir. Bu miktarın altında altın hesabı açmak mümkün değildir. Gram altın katılma hesaplarını farklı vade süreleriyle açabilirsiniz. 3 ay, 6 ay ya da 1 sene olarak farklı vadelerle hesabınızı açabilirsiniz. Altın kazancının yanı sıra bir de güvence ve kar payı kazancı eklenmektedir. Yani birikimlerinizi değerlendirirken oldukça karda olursunuz. Altınlarınızı değerinde grama çeviren banka sizlere saklama garanti ve güvencesini de sunar. Bu güvenceyi kendi başınıza yakalamak zor olabilir. Ancak Ziraat Katılım Bankasıyla çok kolay!

Ziraat Katılım Bankası Altın Hesabı Hangi Kanallardan Açılır?

Ziraat Katılım Bankası altın hesabı açılabilecek kanallar şu şekilde sıralanabilir:

  • Katılım Bankası mobil uygulaması,
  • Banka internet şubesi,
  • 0 850 220 50 00 numaralı müşteri iletişim merkezi,
  • Banka fiziksel şubeleri üzerinden hesap açılışını gerçekleştirebilirsiniz.
İlginizi Çekebilir:  Ziraat Katılım Faizsiz İhtiyaç Finansmanı

Banka mobil uygulamasını Google Play ve App Store üzerinden tamamen ücretsiz olarak indirdikten sonra kullanmaya başlayabilirsiniz. Müşteri hizmetlerini aramanız ve altın hesabı açmak istediğinizi söylemeniz halinde banka temsilcileri sizlere gerekli bilgileri vererek hesap açılış işleminizi tamamlayacaklardır. Banka fiziksel şubelerinin size en yakın olanın nerede olduğunu öğrenmek için banka resmi internet sitesinde iletişim kısmını ziyaret edebilirsiniz.

Ziraat Katılım Bankası Altın Hesabı Stopaj Oranları Nelerdir?

Ziraat Katılım Bankası altın hesabı stopaj oranları açılış bakiyesine göre değişiklik göstermektedir. 50 gram altın için 3 aylık, 6 aylık ve 1 senelik dönemlerde yüzde 15 oranında stopaj alınmaktadır. Aynı şekilde 50 gram üzeri için de aynı oranlar söz konusudur. Dilerseniz gümüş hesabı faaliyetlerinde olduğu gibi sigorta hizmetinden faydalanabilirsiniz. Katılma hesapları gerçek kişi olmaları koşulu ile 150 bin TL’ye kadar olan kısmı için Tasarruf Mevduat Sigorta Fonu güvencesi altında olur. Yani aslında birikimleriniz için size bir nevi devlet güvencesi verilmektedir. Aşağıda yer alan mevduat sigortaya tabi olmayacaktır:ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.