Ziraat Katılım Bankası İnternet Alışverişi Açma 2021

13.07.2020
2.655
A+
A-
Ziraat Katılım Bankası İnternet Alışverişi Açma 2021

Ziraat Katılım Bankası’ndan alınan banka veya kredi kartı internet alışverişlerine kapalı bir şekilde gönderilir. Ziraat Katılım Bankası internet alışverişi açma için bankanın mobil veya internet şubesine şifre ve müşteri numarası ile giriş yapılarak sırasıyla “Kartlarım- Kredi Kartlarım- Kredi Kartı Ayarlarım- İnternet Yoluyla Alışveriş” sekmelerinin takip edilmesi gerekir.

Ziraat Katılım Bankası Filika Finansman Kart

Ziraat Katılım Bankası, müşterilerine finansman işlemlerini online olarak gerçekleştirebileceği Filika Finansman Kart imkanını sunmuştur. Bu karta sahip olmak için Ziraat Katılım Bankası’nın 0850 220 50 00 numaralı çağrı merkezinin aranması gerekir. Bunun dışında bankanın en yakın şubesine gelir belgesi ve T.C. kimlik belgesi ile gidilerek başvuru işlemleri yapılabilir. Filika Finansman Kart için yıllık üyelik ücreti bulunmaz.

Ziraat Katılım Bankamatik Kartı İle İnternet Alışverişi

Ziraat Katılım Bankası ile alınan bankamatik kartıyla yurt içi ve yurt dışı ücretsiz online internet alışverişi yapılabilir. Ayrıca kart sayesinde bankanın mobil uygulaması üzerinden MTV ve tüm fatura ödemeleri online olarak yapılabilir. Ziraat Bankası Katılım ATM’leri aracılığı ile para çekme, para yatırma, döviz alım ve satım işlemleri de gerçekleşebilir.

Ziraat Bankamatik kartını almak için bankanın müşterisi olduğunuz takdirde hesap bilgileri ve T.C. kimlik belgesi ile beraber bankanın en yakın şubesine giderek başvuru işlemlerini tamamlayabilirsiniz.

Ziraat Katılım Bankası’nın müşterisi olmayanlar karta sahip olmak için “Anında Hesap Aç” uygulaması ile bankanın müşterisi olmalıdır.

Ziraat Katılım Bankası Online Bağış Ödemeleri

Ziraat Katılım Bankası ile online bağış ödeme adımları şu şekildedir:

  • Cep telefonlarına Ziraat Katılım Mobil uygulaması indirilmelidir.
  • Uygulama indirildikten sonra “akıllı menü” ekranında yer alan “QR İşlemleri” sekmesine gelinmelidir.
  • Müşteri numaranızı ve mobil uygulama şifrenizi girin.
  • Ekranda yer alan kutucuğa QR kodunu okutmanız gereklidir.
  • QR kodunun okunması için kamera izni verilmelidir.
  • En son olarak bağış ödemesi için “onay” kısmına basılmalıdır.
İlginizi Çekebilir:  Ziraat Katılım Bankası Mobil Şube Giriş Nasıl Yapılır?

Ziraat Katılım Bankası İle Online Bakiye Öğrenme

Ziraat Katılım Bankası ile internet üzerinden bakiye öğrenmek için kullanılacak kanallar iki tanedir. Bunlar şöyledir:

  • Ziraat Katılım Bankası’nın “https://www.ziraatkatilim.com.tr” resmi internet adresine giriş yapılmalıdır. Siteye erişim için cep telefonunuza gelen tek kullanımlık şifreyi o anda girmelisiniz. Ekranda yer alan “Hesabım” sekmesi üzerinden bakiye sorgulama yapılabilir.
  • Ziraat Katılım Bankası’nın mobil uygulamasının cep telefonlarına indirilmesi ile de bakiye sorgulanabilir. Bankanın mobil uygulaması “App Store” veya “Google Play” ile yüklenmelidir. Ekranda bir defa şifrenizi girip daha sonra “Beni Hatırla” demeniz gerekir. Bu sayede her seferinde müşteri numaranızı ve mobil şifrenizi girmeye gerek kalmayacaktır. Uygulamaya girdikten sonra “Hesap Özetim” sekmesi üzerinden kalan kullanımlarınızı sorgulayabilirsiniz.

Ziraat Katılım Bankası Online İşlemler Güvenli Mi?

Ziraat Katılım Bankası online yapılan işlemler için müşterilerin güvenliklerini sağlamada kimlik doğrulama özelliğini kullanır. Bu özellik ile mobil veya internet bankacılığına giriş esnasında ekranda yer alan kutucuğa müşteri numaranızı, şifrenizi ve o an cep telefonlarınıza gelen SMS doğrulama kodunu yazarak bilgilerinizi güvence altına almış olursunuz.

İnternet veya mobil bankacılık üzerinden yapılan her işlem için SMS olarak bilgilendirme mesajı alacaksınız. Bu sayede bir başkasının işlem yapması durumunda anında yapılan işlemleri öğrenmiş olacaksınız.

Her giriş yaptığınız zaman ekranın sağ alt ve üst köşelerinde kilit işareti bulunur. Bu işaret sayfanızın korunma altına alındığını gösterir.

Oturumunuzu verilen sürede kapatmadığınız zaman sistem otomatik olarak oturumunuzu kendiliğinden kapatarak açık kalmasının önüne geçer.ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.