Ziraat Katılım Bankası İnsan Kaynakları İş Başvurusu Nasıl Yapılır?

19.08.2020
500
A+
A-
Ziraat Katılım Bankası İnsan Kaynakları İş Başvurusu Nasıl Yapılır?

Ziraat Katılım Bankası insan kaynakları personel alımları için öncelikle açık pozisyon olup olmadığı kontrol edilmelidir.     Genel müdürlükler ve sürekli sayısı artan şubelerde açılan iş pozisyonları Ziraat’in kariyer portalı olan kariyer.ziraatkatilim.com.tr adresi üzerinden duyurulmaktadır. Ziraat Katılım Bankası iş başvurusu yapmak isteyen adayların bu portal üzerinden insan kaynakları ya da diğer pozisyonlar için özgeçmiş bırakması gerekmektedir. Pozisyona göre özgeçmiş bilgileri, pozisyonun gerektirdiği sınav ve mülakat sonuçlarına göre iş başvurusunun değerlendirmesi yapılmaktadır.

Ziraat Katılım Bankası İşe Alım Süreci Nasıl İlerlemektedir?

Katılım Bankası işe alım sürecinde öncelikle yapılan iş başvurusunun İnsan Kaynakları tarafından değerlendirilmesi gerekmektedir. Değerlendirilen başvurularda özellikle tecrübesiz adaylar için birçok farklı pozisyona yazılı sınav kriteri konulmuştur. Pozisyona göre uygulanan yazılı sınavların değerlendirmeleri duyurular bölümünden öğrenilmektedir. Yazılı sınavlardan geçerli notu alan adaylar için mülakat süreci başlatılmaktadır. Mülakat detay ve sonuçları da yine duyurular bölümünde yayınlanmaktadır.

Sınav sürecinin tamamını olumlu sonuçlandıran adaylara iş teklifi yapılmaktadır. İş teklifinin de olumlu değerlendirilmesiyle adayların işe alımı gerçekleştirilir. İşe alınma süreci olumsuz gerçekleşen adaylara ise Ziraat Katılım Bankası e-posta ile durum bildirimi yapmaktadır.

Ziraat Katılım Bankası’nda Personellerde Aranan Kriterler Nelerdir?

Ziraat Bankası personellerinde aranan özellikler pozisyona göre değişiklik göstermektedir. Ancak en genel hatlarıyla Ziraat Katılım Bankası iş başvurusu yapan adaylarda aranan özellikler aşağıdaki gibidir:

  • Başvuru yapacak adayların üniversitelerin örgün eğitim veren fakültelerinin ilgili bölümlerinden mezun olması gerekmektedir.
  • İletişim kaabiliyeti iyi, ikna kaabiliyeti yüksek ve insan ilişkilerinde başarılı olan adaylar aranmaktadır.
  • Bankacılık ve katılım bankacılığı konusunda tecribesi bulunan adaylar öncelikli olarak değerlendirilmektedir.
  • Başvuru yapacak adaylardan başarı odaklı ve analitik düşünebilmeleri istenmektedir.
  • Erkek adayların başvuru tarihi itibarıyla askerlik görevlerini tamamlamış olmaları, 2 yıl tecilli olması ya da muaf olması gerekmektedir.
  • Tecrübesi olmayan kadın adaylar için en fazla 28, erkek adaylar için en fazla 30 yaşında olması istenmektedir.
İlginizi Çekebilir:  Ziraat Katılım Bankası Hangi Ülkenin Bankası?

Ziraat Katılım Bankası Personel Maaşlarını Neye Göre Belirlemektedir?

Ziraat Katılım personellerinin maaşları katılım bankacılığı prensiplerine uygun bir şekilde verilmektedir. Personellere verilen maaşlar; çalışanın unvanına, tecrübesine, bulunduğu pozisyone göre verilmektedir. Ziraat Katılım Bankası’nda verilen maaşlar unvan ücreti, pozisyon ücreti ve verilen ek ücretlerden oluşmaktadır. Bankada çalışılan süre, tecrübe ve performans arttıkça alınan maaş ödemesi de artmaktadır.

Ziraat Katılım Bankası’nda yapılan ek ödemeler ise ikramiyeler, dil bilgisi olan personele tazminat, performans primi ve görev yeri tazminatıdır. Bu ek ödemelerin tümü maaşla birlikte her aya yansıtılarak hesaba yatırılmaktadır.

Ziraat Katılım Bankası Personellerine Sağlanan Yan Haklar Nelerdir?

Ziraat Bankası personelleri sosyal yan haklar desteğinden faydalanabilmektedir. Personel alımı gerçekleştirdikten sunulan bu haklar ile ücretlendirmelere yansıtılmaktadır. Ziraat Katılım Bankası iş başvurusu yapan adayların faydalanabileceği sosyal haklar aşağıdaki gibidir:ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.