Ziraat Katılım Bankası Operatöre Direkt Bağlanma Yolları Nelerdir? (Müşteri Hizmetleri)

03.11.2020
495
A+
A-
Ziraat Katılım Bankası Operatöre Direkt Bağlanma Yolları Nelerdir? (Müşteri Hizmetleri)

Ziraat Katılım müşterileri 0850 220 50 00 numaralı hat üzerinden operatöre direkt olarak bağlanabilir.  Ziraat Katılım Bankası operatöre direkt bağlanma ile bankacılık işlemlerinin tamamı yapılabilir.

Ziraat Katılım Bankası Operatöre Ne Zaman Bağlanılır?

Ziraat Katılım müşteri hizmetlerine bağlanmak isteyenler ortalama olarak 5 dakika içerisinde işlemlerini yapabilir. Müşteri temsilcisine bağlanma süresi bankanın yoğunluğuna bağlı olarak değişir.

Ziraat Katılım Bankası Operatör İle Yapılan İşlemler Nelerdir?

Ziraat Katılım Bankası ile bankacılık işlemlerini telefonla yapmak isteyenler banka şubelerine gitmeye gerek kalmadan işlemlerini yapabilir. Telefon ile yapılan işlemler şöyledir:

 • EFT ve havale işlemleri yapılabilir. Müşteriler kendi hesaplarından başka Ziraat Katılım hesabına dilediği zaman para gönderebilir. Transfer işlemi yapıldıktan sonra dakikalar içinde para hesaba geçer. Bununla birlikte EFT işlemleri mesai saatleri içinde gerçekleştiğinde aynı şekilde banka hesabına aktarılır. Hafta sonları ya da mesai saatleri geçtikten sonra EFT işlemi yapılan para gönderimlerinde iş gününde aktarım yapılır. Ülke dışındaki bir banka hesabına para gönderme işlemleri ile ilgili bilgiler de telefon bankacılığı ile elde edilebilir.
 • Hesap hareketlerini öğrenmek ve hesap dökümünü e-mail olarak almak isteyenler talimat vermelidir. Aylık olarak ekstrelerin kağıt olarak gelmesi yerine dijital ortamda gönderilmesi için de talimatlar telefon bankacılığı ile verilmektedir. Müşteriler aynı zamanda varsa kredi kartı ekstrelerini de mail adresi ile görüntüleyebilir.
 • Kredi kartı borçlarını ödemek isteyenlerin ATM’lere ya da banka şubelerine gitmesine gerek kalmaz. Müşteri hizmetleri ile iletişime geçilerek ödeme işlemleri gerçekleştirilir. Ayrıca fatura ödemelerini de otomatik olarak yapmak isteyenler talimat verdiklerinde her ay hesaptan borç düşülür ve faturalar zamanında ödenir.
 • Altın, döviz, vb. gibi kurların değerleri ile ilgili bilgiler alınır. Döviz hesabı ile ilgili diğer işlemler de daha kısa sürede yapılabilir.
 • Kredi başvurusunda bulunulur. Bankanın vermiş olduğu krediler hakkında ödeme koşulları ve kredi başvuru şartları ile ilgili bilgiler de verilir.
 • Kartların kaybolması ya da çalınması halinde müracaatlar telefon bankacılığı ile yapılmaktadır. Müşteriler kartlarını o an iptal ettirerek olası çalınma durumda gerekli önlemleri almış olur.
 • Kart başvurusunda bulunmak isteyenler sisteme adreslerini kaydettirerek kartlarını istedikleri adrese teslim ettirebilir.
 • Müşteri numarası ya da kart şifresi ile ilgili işlemler yapılır. Daha önce şifresini bilmeyenler yeni şifre alarak tüm kanallara giriş sağlayabilir. Bunun dışında şifresini unutanlar da şifrelerini değiştirebilir.
 • Bankanın düzenlemiş olduğu indirimler ve kampanya koşulları ile ilgili bilgiler alınabilir. Dilenildiği takdirde bu kampanyalara başvuruda bulunmak mümkündür.
İlginizi Çekebilir:  Ziraat Katılım Faizsiz İhtiyaç Kredisi

Ziraat Katılım Bankası Operatör İle Hangi Ödemeler Yapılabilir?

Ziraat Katılım üzerinden yapılan ödemelerin başında fatura tahsilatları gelir. Müşterilerin ödeme yapabileceği fatura türlerinden bazıları şunlardır:

 • Elektrik
 • Su
 • Doğalgaz
 • Telefon

Faturaların ödemesi yapılırken sistem abone numarası ister. Bu sebepten dolayı ödeme sırasında gerekli olan bilgilerin yer aldığı faturaların da yanlarında bulunması gerekir. Fatura tahsilatları telefon bankacılığı ile yapılabildiği gibi internet ve mobil bankacılık üzerinden de yapılabilir. Uygulama ile yapılan ödemelerde bilgiler istenilirse kaydedilip sonraki ayda kolaylıkla ödeme sağlanabilir.

Ziraat Katılım Bankası Operatör İle Bayramlarda Görüşülür Mü?

Ziraat Katılım Bankası müşteri hizmetleri hem resmi hem de dini bayramlarda açıktır. Müşteriler EFT işlemi dışında havale işlemlerini bayramlarda da yapabilir. Ayrıca diğer tüm bankacılık işlemleri de operatöre bağlanarak ya da sesli yanıt sisteminden kesintisiz bir şekilde gerçekleştirilmektedir. Telefon bankacılığı ile yapılan tüm işlemler için ekstra bir ücretin ödenmesine gerek yoktur.ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.