2021 Ziraat Katılım Bankası Para Transferi Ücreti Ne Kadar?

30.01.2021
438
A+
A-
2021 Ziraat Katılım Bankası Para Transferi Ücreti Ne Kadar?

Ziraat Katılım bankası transfer ücretleri, diğer tüm bankalar için ortak bir şekilde belirlenen alt limit üzerinden ücretlendirilmektedir. Devlet tarafından ortak bir şekilde belirlenen bu ücretler asgari olmakla beraber, bankalar tarafından başka hizmet bedelleriyle arttırılarak sunulabilir. Ziraat Katılım Bankası para transferi yöntemleri şunlardır:

 • Havale,
 • EFT,
 • Düzenli ödeme talimatıyla para transferi.

Ziraat Katılım EFT Ücretleri

Ziraat Katılım EFT ücretleri, EFT işleminin gerçekleştirildiği kanala göre değişiklin göstermektedir. EFT ücretleri, şu şekildedir:

 • Şube üzerinden gerçekleştirilen EFT işlemlerinde, 100o liraya kadar yapılan transferlerde 5 lira, 1000 lira ve 50 bin lira arasında yapılan transferlerde 10 lira, 50 bin lira ve üzerinde yapılan transferlerde 100 lira işlem ücreti alınır.
 • ATM üzerinden yapılan EFT işlemlerinde, 1000 liraya kadar olan transferler için 2 lira, 1000 lira ve 50 bin lira arasında yapılan işlemler için 5 lira, 50 bin lira ve üzerinde yapılan transferler için ise 100 lira ücret talep edilir.
 • Düzenli ödeme talimatı ile yapılan EFT işlemlerinde, 1000 liraya kadar olan transferler için 1 lira, 1000 lira ve 50 bin lira arasında yapılan transferler için 2 lira, 50 bin lira ve üzerinde yapılan transferler için ise 25 lira ücret ödenir.
 • Bankadan yapılan EFT ücretleri için çağrı merkezi, mobil uygulama ya da internet bankacılığı kullanıldığında herhangi bir işlem ücreti talep edilmemektedir.

Ziraat Katılım Havale Ücretleri

Ziraat Katılım havale ücretleri, BDDK sınırlarına göre belirlenmiştir. Havale yoluyla Ziraat Katılım Bankası para transferi ücretleri şu şekildedir:

 • Şubeden yapılan havale işleminde, 1000 liraya kadar olan para transferlerinde 2,5 lira, 1000 lira ve 50 bin lira arasında yapılan para transferlerinde 5 lira, 50 bin lira ve üzerinde yapılan para transferlerinde ise 50 lira ücret talep edilir.
 • AMT üzerinden yapılan havale işlemlerinde, 1000 liraya kadar yapılan işlemlerde 1 lira, 1000 lira ve 50 bin lira arasında yapılan işlemlerde 2,5 lira, 50 bin lira ve üzerinde yapılan işlemlerde 25 lira işlem ücreti alınır.
 • Düzenli ödeme talimatıyla yapılan havale işlemlerinde, 1000 liranın altında olan işlemler için 50 kuruş, 1000 lira ve 50 bin lira arasında yapılan işlemler için 1 lira, 50 bin lira ve üzerinde yapılan işlemler için 12,5 lira işlem ücreti alınır.
 • Mobil uygulama, internet bankacılığı ve çağrı merkezi kullanılarak yapılan işlemlerden herhangi bir işlem talep edilmez.
İlginizi Çekebilir:  Ziraat Katılım Bankası Borsa Hesabı Var Mı? Nasıl Açılır?

Ziraat Katılım EFT Saatleri

Ziraat Katılım EFT işlemi, havale işleminde olduğu gibi, 7 gün 24 saat boyunca gerçekleştirilen bir işlem değildir. EFT işlemi, 08.00 ve 17.00 saatleri arasında gerçekleştirilmektedir. EFT saatleri dışında yapılan transfer işlemleri, bir sonraki gün, EFT işlem saatleri başladığında gerçekleştirilmektedir. Yarım gün tatil olan bayram ya da resmi izin günlerinde, EFT işlemleri 08.00 ve 11.00 arasında gerçekleştirilmektedir. Ziraat Katılım bankasından yapılan EFT işlemleri, işleme açık olan gün ve saatler içinde gerçekleştiriliyorsa, paranın gönderilen hesaba aktarılması 5 iş günü içinde gerçekleştirilir.

Ziraat Katılım EFT İptali

Ziraat Katılım EFT iptali için, işlem onaylanmadan önce iptal talebinde bulunulursa, para transferi işlemi hemen iptal edilir. EFT işleminin iptal edilmesi için, bankanın müşteri hizmetleri numarası kullanılabilmektedir. EFT işlemi, EFT saatleri dışında yapıldıysa ve işlemin gerçekleştirilmesi ertesi güne kaldıysa, işlem gerçekleştirilmeden, ertesi gün 08.00’da açılan işlem saatine kadar, EFT işleminin iptal edilmesi herhangi bir başvuru yapılmadan gerçekleştirilir.ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.