Ziraat Katılım Bankası Satılık Gayrimenkul Başvurusu Nasıl Yapılır?

10.02.2021
724
A+
A-
Ziraat Katılım Bankası Satılık Gayrimenkul Başvurusu Nasıl Yapılır?

Ziraat Katılım bankası satılık gayrimenkullere başvuru yapma işlemi şube ve internet uygulaması üzerinden yapılır. Bizzat şubeye giderek te banka yetkilerinden satılık gayrimenkul işlemleri hakkında bilgi alabilir teminat ve ihale işlemlerinizi ivedilikle gerçekleştirebilirsiniz. Satılık gayrimenkullerinin yer aldığı konut resimlerinin hemen altında şube telefonları yer almaktadır. Sıfır faizli konut satın alma avantajı sağlayan banka, 120 ay vade imkânı ve düşük kâr payı oranları ile tahsis edilen konutlar için bankayı ziyaret edebilirsiniz. Peşinatsız Ziraat Katılım Bankası satılık gayrimenkul başvurusu aracılığıyla konut edinebilir, başka konutlarının ipotek ettirerek yeni konut hizmetinden peşinatsız bir şekilde faydalanabilirsiniz.

Ziraat Katılım Bankası Satılık Gayrimenkullere Başvuru Sürecinde Hangi Yollardan Kredi Alabilirsiniz?

Ziraat Katılım bankası satılık gayrimenkullere başvuru sürecinde kredi alma yolları şunlardır:

  • Peşinatsız
  • Kefilsiz
  • Faizsiz

Ziraat Katılım bankası satılık gayrimenkullere başvuru sürecinde teminat göstermeden sahip olacağınız taşınmaz ve gayrimenkulleri detaylıca incelemeniz gerekir. Bankanın size sunduğu kampanyalı fırsatlardan haberdar oldukça taşınmazın konumu, çevresel şartları ve sosyal yapısı ile ilgili bilgi sahibi olmalısınız. İhale sürecinde gerekli belge ve ödemleri yapmadan önce konut ve gayrimenkul değerlerini derinlemesine analiz etmelisiniz. Bankanın size sunduğu fırsatlardan yararlanmak için kredi desteği alsanız dahi kredibilite değerlerinizin gayrimenkul alımı için yeterli düzeyde olması gerekir. Bankanı size sunduğu bütün promosyon ve sıfır faizli konut alma ayrıcalıklarından banka teknik destek üzerinden faydalanabilirsiniz.

Ziraat Katılım Bankası Satılık Gayrimenkullere Başvuru Sürecinde Konut Satın Alma Şartları Hangileridir?

Ziraat katılım bankası satılık gayrimenkullere başvuru sürecinde Konut satın alma şartları şunlardır:

  • 18 yaşından büyük olmak
  • TC vatandaşı olmak
  • Düzenli bir gelire sahip olmak
  • En az 3 ay SGK’lı olarak çalışıyor olmak, toplamda en az 12 ay olmak üzere SGK prim ödemesi yapmak
  • Kredi notunun yüksek olması
  • Uzun yıllar sürecek olan bir ödeme programında yer alacağınız için kara listede yer almayacak ölçüde referans edinmeniz son derece önem taşımaktadır.
İlginizi Çekebilir:  Ziraat Katılım Emekli Kredisi

Banka tarafından satışa sunulan tüm gayrimenkuller, kullandırılan konut kredilerinin tahsis ücreti alınmamakta olup,  gayrimenkul ve taşınmazlar ekspertiz ücretinden muaf tutulmaktadır. Ziraat Katılım bankası satılık gayrimenkul başvurusu sürecinde KDV mükellef olmadığı için gayrimenkul satışlarında KDV yer almamaktadır.

Ziraat Katılım Bankası Satılık Gayrimenkullere Başvuru Sürecinde İcralık Konut Alımında Hangi Evraklar Talep Edilir?

Ziraat Bankası satılık gayrimenkullere başvuru sürecinde icralık konut alımında talep edilen evraklar; ilk olarak gelir belgesi ve maaş bilgilerinin yer aldığı resmi kayıtlardır. Devlet şifresi ile yapılan işlemler bazı bankalar tarafından gelir beyanı olarak kabul edilmektedir. SGK dokümanın çıktısını alarak kira gelirleri, varsa eşinizin gelirleri ve mal varlıklarınızın her biri gelir belgesi bilgi beyanı niteliği taşımaktadır. Geli belgesiyle birlikte kredi notunuz yeterli seviyede ise, nüfus cüzdanınızla birlikte konut kredisi almaya hak kazanabilirsiniz. Evinizin,  gayrimenkul ve taşınmazların bankanın satılık gayrimenkullerinde ilanlar içinde öne çıkmasını istiyorsanız bütçenize göre taksitlendirme yapmalısınız.

Ziraat Katılım Bankası Satılık Gayrimenkullere Başvururken Nelere Dikkat Etmelisiniz?

Ziraat Katılım Bankası satılık gayrimenkullere başvururken dikkat etmeniz gereken konular gelir ve mal varlığı beyanı, kredi notu bilgilendirilmesi ve primlerinize göre gayrimenkul satın alma işlemleridir. 180 ay vadeye kadar kredi kullanabileceğiniz gayrimenkuller için o an ki konut kredisi imkânlarından yararlanabilirsiniz. Sıfır faizli taşınmazları teminat bedeli, satış değeri ve kullanım alanlarını analiz ederek bütçenize göre satış işlemlerine onay verebilirsiniz. İhale sürecinde satışa sunulan gayrimenkul ve taşınmazların cinsi, konumlandırıldığı yer bilgisi ve tarihleri banka tarafından gösterilen ilanlar kapsamında gösterilmektedir.

Değerleme kurulları tarafından bankanın satılık gayrimenkulleri üzerinde araştırmalar yaparak rapor sürecini takip etmelisiniz. Ziraat Katılım bankası satılık gayrimenkul başvurusu için taşınmazların tamamı banka tarafından değerleme raporları bünyesinde işleme alınmaktadır. Her bir ilanın altında banka şubesi ve telefon numarasına yer verilmektedir. Kısa sürede bankanın gayrimenkul satışları hakkında bilgi sahibi olmak için teknik iletişim hizmetlerinden faydalanabilirsiniz. Bankanın teknik destek ve iletişim hattıyla 7/24 saat iletişime geçerek, gayrimenkul alım başvurusu için şube yetkili birimlerini ziyaret edebilirsiniz.

İlginizi Çekebilir:  Ziraat Katılım Şubeleri Nerede?ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.