Ziraat Katılım Bankası Şikayet Hattı Telefon Numarası Nedir?

13.07.2021
112
A+
A-
Ziraat Katılım Bankası Şikayet Hattı Telefon Numarası Nedir?

Ziraat katılım şikayet hattı üzerinden talep ve önerilerinizi bankaya gönderebilirsiniz. Bunun için farklı iletişim yöntemlerinden birini seçebilirsiniz. Ziraat Katılım Bankası şikayet hattı olarak 0850 220 50 00 numaralı müşteri iletişim merkezini kullanabilirsiniz. Aynı zamanda internet adresi üzerindeki iletişim formunu doldurarak bankaya iletebilirsiniz. Ziraat Katılım Bankası hakkında öneri, şikayet, teşekkür, talep ve itirazlarınız için size kısa sürede geri dönüş yapılır. Bunların dışında kartınızla ilgili kayıp/ çalıntı veya şüpheli işlemleri de müşteri iletişim merkezine bildirebilirsiniz. 7 gün 24 saat bildirimlerinizi bankaya ulaştırabilirsiniz.

Ziraat Katılım Katılma Hesabı Nedir?

Ziraat Katılma hesabı sanayi, ticaret ve hizmet sektörlerinin faizsiz bankacılık anlayışıyla değerlendirildiği bir hesap türü olarak karşımıza çıkar. Gelir Ziraat katılım ve hesap sahibi olan kişi arasında paylaşılır. TL, USD,EUR ve XAU cinsinden açtığınız katılma hesaplarıyla faizsiz fon kullandırma yönteminden yararlanabilirsiniz. Katılma hesapları 1 ay, 3 ay, 6 ay, 1 yıl veya 1 yıldan uzun vadeli şekilde açılabilir. Vadenizin biteceği zamana kadar geçerli olan her kar ve zarara katılma oranları hesap cüzdanınıza kaydedilir. Vadeniz bittiği zaman hesabınızdaki anapara ve kar payını birlikte kullanma avantajınız vardır. Bu hesaptaki brüt kazancınızdan gelir vergisi kesilir.

Ziraat Katılım Hesabına Nasıl Para Yatırılır?

Katılım hesabına para yatırmak için müşterilere sunulmuş farklı yöntemler vardır. Ziraat Katılım Bankası şikayet hattı ve müşteri hizmetlerinde olduğu gibi para yatırma işlemlerinde güvenli ve kaliteli hizmet alırsınız. Ziraat Katılım hesabınıza para yatırmak için şu yöntemler bulunur:

  • Size en yakın Ziraat Katlım Bankası şubesine gidebilirsiniz. Şubede gişe görevlisine gerekli kimlik bilgilerini verdikten sonra parayı nakit olarak ileterek hesaba yatırabilirsiniz.
  • ATM’den para yatırmak için önce kartınızı yerleştirmelisiniz. Şifrenizi girdikten sonra kendi hesabına para yatır yazılı butonu seçerek adımları takip etmelisiniz. Parayı yerleştirip onay butonuna bastığınız işlem tamamlanmış olur.
İlginizi Çekebilir:  Ziraat Katılım Bankası Mobil Şube İndir İşlemi Nereden Yapılır?

Bunların dışında başkasını Ziraat Katılım hesabına para yatırmak için aynı yöntemleri kullanabilirsiniz. Para yatıracağınız banka hesabının bilgileri girmeniz gerekir.

Ziraat Bankası Katılım Hesabı Nasıl Açılır?

Ziraat Katılım hesabı açmak kullanıcıların kolayca yapabileceği bir işlemdir. Şubeye gitmenize gerek kalmadan katılım hesabınızı açabilirsiniz. Bunun için şu adımları takip edebilirsiniz:

  • Katılım Mobil uygulamasını telefonunuza indirin.
  • Uygulama ekranı üzerindeki Anında Hesap Aç kısmına tıklayın.
  • Size yöneltilen sorularda doğru kişisel bilgilerinizle girin.
  • Yeni T.C. kimlik kartınızın fotoğrafını çekmeli aynı zamanda arkasındaki MRZ kısmını okutmalısınız.
  • Telefonunuzda bulunan NFC özelliği etkin hale getirerek kimlik bilgilerinizi okutursunuz ancak cep telefonunuzda NFC özelliği yoksa da başvuruya devam edebilirsiniz. Bu özellik yerine görüntülü konuşma aşamasında başka bir banka hesabından EFT veya Fast göndermeniz talep edilir.
  • Görüntülü konuşma aşamasını tamamladığınızda hesabınız kullanılmaya hazır olur.

Ziraat Katılım İnternet Bankacılığı Nasıl Açılır?

Ziraat katılım internet bankacılığı açmak için öncelikle bankanın resmi internet sitesine girilir. Ziraat Katılım Bankası’nda bir hesabınız varsa site ana ekranından internet şubesini seçmelisiniz. Ardından bireysel ya da kurumsal hesap tercihini yaparak ‘Şifre Al’ butonuna tıklarsınız. Adımları takip ederek şifrenizle internet şubesine giriş yapabilirsiniz. İnternet bankacılığı hakkındaki sorunlarınızı Ziraat Katılım Bankası şikayet hattı üzerinden yapacağınız görüşmeden müşteri temsilcisine aktarabilirsiniz. Beni hatırla özelliği açarsanız tanımadığınız tek şifreyle size gelen mobil bildirim üzerinden internet şubesine girebilirsiniz. Cep telefonunuz, bilgisayarınızla internet şubesinden 7 gün ve 24 saat bankacılık işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz. İnternet şubesinden ödeme, döviz alım- satım, havale/ EFT gibi birçok işlemi yapma imkanınız vardır.

İlginizi Çekebilir:  Ziraat Katılım Altın Hesabı BaşvurusuZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.