Ziraat Katılım Bankası Sim Bloke Kaldırma Nasıl Yapılır?

20.05.2020
1.759
A+
A-
Ziraat Katılım Bankası Sim Bloke Kaldırma Nasıl Yapılır?

Ziraat Katılım Bankası SIM bloke kaldırma işlemleri, son zamanlarda Ziraat Bankası müşterilerinin en fazla başvurduğu yöntemlerden bir tanesidir. Bankacılık işlemlerini tamamen durduran, kişilerin herhangi bir şekilde ATM üzerinden ya da internet bankacılığı üzerinden banka işlemlerini yapmalarını engelleyen sim kart blokeleri yüzünden pek çok vatandaş mağdur olmuştur. Bu sebepten dolayı banka, özellikle sim kart blokesi yaşayan vatandaşlarını bu mağduriyetlerden kurtarmak için oldukça kolay çözüm önerileri sunar. Buna göre  Ziraat Bankası sim blokesi durumu ile karşılaşan kişiler aşağıda kendileri için hazırlanmış başlıkları inceleyerek SIM kart blokesini nasıl kaldırabileceklerini öğrenebilirler.

Ziraat Katılım Bankası Sim Bloke Kaldırma İşlemleri Nasıl Yapılır?

Ziraat Katılım Bankası sim kart blokesi kaldırma işlemleri, özellikle 4,5 G internete geçildikten sonra pek çok vatandaşın en fazla araştırdığı konulardan bir tanesi olmuştur. Ülkemizdeki internet sağlayıcılarının ve operatörlerin kendilerini geliştirmeleri üzerine dört buçuk G’ye geçen vatandaşlar böylesi bir durumda SIM kartlarını da değiştirmek zorunda kalmışlardır. Ancak bankanın sisteminde kayıtlı olan sim kartlarının ve numaraların ani değişimlerinden kaynaklanan sim kartı blokeleri sebebiyle pek çok vatandaş bankacılık işlemlerini yerine getiremez durumu gelmiştir. Bunun en büyük sebebi, bankanın bankacılık işlemlerini yaptıkları sırada müşterilerine gönderdikleri doğrulama kodudur. Doğrulama kodunu düzgün ve yanlışsız bir şekilde girmeyen kişilerin bankacılık işlemleri hiçbir şekilde gerçekleştirilemez. Özellikle internet bankacılığında çok fazla sıkıntı yaratan bu durumun ortadan kaldırılması için yapılması gereken birkaç farklı ve oldukça kolay çözüm önerisi bulunmaktadır. Buna göre, Ziraat Bankası sim kartı blokesini kaldırmak isteyen kişilerin yapmaları gereken işlemler aşağıda verilmiştir. Bu işlemler şunlardır;

  • Size en yakın Ziraat Bankası şubesine giderek sim kart blokesi kaldırma,
  • Ziraat Bankası ATM’si üzerinden sim kart blokesi kaldırma,
  • Ziraat Bankası müşteri hizmetleri üzerinden sim kart blokesi kaldırma,
İlginizi Çekebilir:  Ziraat Katılım Bankası Hesaba Para Yatırma Nasıl Yapılır?

Yukarıda verilen işlemler bankanın müşterilerini mağdur etmemek üzere sunmuş olduğu önemli çözüm yollarıdır. Özellikle müşterilerinin hesaplarını korumak amacıyla sim kartlarının blokesini sağlayan banka, aslında bu yolla vatandaşların sim kartlarının çalınması ya da telefonlarının bir başkasının eline geçmesi halinde oluşabilecek sıkıntıların önlenmesi amacıyla SIM kartları bloke etmektedir. Bu sebepten ötürü hesap sahipleri istedikleri takdirde sim kart blokelerini banka üzerinden rahatlıkla kaldırabilirler.

Ziraat Bankası ATM’si Üzerinden Sim Blokesi Kaldırma İşlemleri Nasıl Yapılır? 

Ziraat Bankası ATM’si üzerinden sim kart blokesi kaldırma işlemleri, oldukça kolay ve hızlı bir şekilde yapılan işlemlerdir. Karşınıza çıkan ilk ATM üzerinden rahatlıkla gerçekleştirebileceğiniz bu işlemler sadece Ziraat Bankası ATM’lerinden yapılmaktadır. Ortak ATM maalesef bu gibi durumlarda geçerli değildir. Ziraat Katılım Bankası ATM’sine kartınızı yerleştirdiğinizde  karşımıza gelen ana ekranından sim kart blokesi kaldırma işlemlerini yapabilirsiniz. Ancak burada dikkat edilmesi gereken en önemli nokta ATM üzerinden bloke kaldırma işlemlerini yapan kişilerin cep telefonlarını mutlaka yanında bulundurmaları gerektiğidir. ATM üzerinden sim kart blokesi kaldırıldığı sırada banka blokenin kalkması için cep telefonunuza doğrulama kodu gönderecektir. Doğrulama kodunu eksiksiz ve hatasız bir şekilde banka ATM’sine giren kişiler SIM kart blokelerini etkisiz hale getirebilirler.

Ziraat Bankası Şubesine Giderek Sim Kart Blokesi Kaldırma Nasıl Yapılır?

Ziraat Bankası şubesine giderek sim kart blokesi kaldırma işlemleri, ATM’ye ve müşteri hizmetlerine göre bir nebze daha zor olan yollardan bir tanesidir. Ancak size en yakın Ziraat Bankası şubesine giderek TC kimlik numaranızla şube üzerinden sim kart bloke işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz. Ancak banka şubesine gidecek olan kişilerin de yine ATM üzerinden işlem yapan kişiler gibi cep telefonlarını yanında bulundurmaları mutlaka gerekmektedir. Cep telefonu yanında olmayan kişilerin doğrulama kodlarını alamayacakları için sim kart blokelerini kaldırmaları banka şubesinden de mümkün olmamaktadır.

İlginizi Çekebilir:  Ziraat Katılım Bankası Konya Şubeleri Telefon Numaraları, Adres Bilgileri, Şube Kodları

Ziraat Bankası Müşteri Hizmetleri Üzerinden Sim Kart Blokesi Kaldırma İşlemleri Nasıl Yapılır?

Ziraat Bankası müşteri hizmetlerinden sim kart blokesi kaldırma işlemleri yapmak için, kişilerin yapmaları gereken en önemli işlem bankaya tanımlı oldukları numaraları üzerinden bankanın müşteri hizmetlerini aramalarıdır. Bu bağlamda banka kişilerin numaralarını otomatik olarak tanımlayıp sim kart blokelerini de herhangi bir işleme tabi tutmadan rahatlıkla kaldıracaktır.ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.