Ziraat Katılım Bankası SMS ile Kredi Başvurusu, Şartları ve Limitleri

26.09.2020
436
A+
A-
Ziraat Katılım Bankası SMS ile Kredi Başvurusu, Şartları ve Limitleri

Ziraat Katılım kredi başvuru işlemleri bankanın dijital kanallar, şube ve ATM kanallarının yanı sıra SMS bankacılığı ile de yapılmaktadır. Ziraat Katılım Bankası SMS ile kredi başvurusu için öncelikle krediye ait bilgilerin ve krediye başvuran kişinin kısaca bilgilerini 4747’ye SMS göndermesi gerekmektedir. Bu bilgiler krediye göre değişiklik göstermektedir. Ziraat Katılım Bankası kredi başvurusu için SMS bankacılığının kullanılması durumunda kredi için ön onay verilmektedir. Ön onay alındıktan sonra gerekli belgeler ile şubelerin ziyaret edilmesi ya da belgelerin posta aracılığı ile şubeye tesliminin sağlanması gerekmektedir.

SMS ile Hangi Ziraat Katılım Bankası Kredilerine Başvurulur?

Ziraat Katılım kredilerine başvuru için SMS kanalının kullanıldığı krediler ve başvuru bilgileri aşağıdaki gibidir:

  • Tüketici Kredisi Başvurusu: Sistemde kayıtlı cep telefonundan TUKETICI yazıp birer boşluk bırakarak TC kimlik numarası, kredi tutarı, vade ve aylık net gelir bilgisi yazılarak 4747’ye SMS gönderilmelidir.
  • Taşıt Kredisi: Sistemde kayıtlı cep telefonundan TASIT yazıp birer boşluk bırarak TC kimlik numarası, kredi tutarı, vade, aylık net gelir bilgisi ve taşıtın bedeli yazılarak 4747’ye SMS gönderilmelidir.
  • Konut Kredisi: Sistemde kayıtlı cep telefonundan KONUT yazıp birer boşluk bırakarak TC kimlik numarası, kredi tutarı, vade, aylık net gelir bilgisi ve taşıtın bedeli yazılarak 4747’ye SMS gönderilmelidir.

Ziraat ATM’lerinden Kredi Başvurusu Nasıl Yapılır?

Ziraat Katılım ATM’lerinden kredi başvurusu yapmak için kartlı ve kartsız işlemler tercih edilebilmektedir. ATM’ler üzerinden kartlı ve kartsız olarak kredi başvurusu yapılırken cep telefonuna gelen kod ile onay mesajı yönlendirmesi yapılmaktadır. ATM’den kredi başvuru işlemi kartlı olarak yapıldığında “başvurular” sekmesine gidilip ekranda talep edilen kredinin seçilmesi gerekmektedir. Başvuruda son adımda kredi ile ilgili kişisel bilgi formunun doldurulup onaylanması ile başvuru tamamlanmaktadır. İşlem sonrası kredinin onaylanıp onaylanmadığı bilgisi SMS ile iletilmektedir.

ATM’den kartsız kredi başvuru işlemi için “kartsız işlemler” menüsünden “başvurular” sekmesi seçilmelidir. Seçilen krediye başvuru sürecinde kimlik kartı ve cep telefonu bilgisi istenmektedir. İstenen bilgilerden sonra kredi için uygunluk sorgulaması yapılarak sonuç SMS aracılığıyla iletilmektedir.

İlginizi Çekebilir:  Ziraat Katılım Bankası İletişim Bilgileri Nelerdir?

Ziraat Katılım Bankası Mobil Şube ile Kredi Başvurusu Nasıl Yapılır?

Ziraat Katılım mobil şube uygulaması üzerinden tamamıyla temassız olarak kredi başvuru işlemleri yapılabilmektedir. Mobil şube aracılığıyla kredi başvurusu yapabilmek için Ziraat Katılım müşterisi olunup, internet bankacılığı kullanılıyor olması gerekmektedir. Ziraat Katılım müşterilerinin mobil şube uygulamasını sistemde kayıtlı cep telefonlarına indirerek şifre ile giriş yapmaları gerekmektedir. Daha sonra “başvurular” kısmından kredi başvuru işlemlerini takip ederek başvurularını tamamlayabilirler.

Sistem kayıtlı olan müşterilerin gelir bilgisi gibi bilgilerinin banka tarafından bilinmesi sebebiyle belge teslimine gerek kalmadan kredi başvurusu mobil şube aracılığıyla yapılabilmektedir. Onaylanan kredi direkt Ziraat hesabına aktarılarak anında kullanılabilmektedir.

Ziraat Katılım Şubelerinden Kredi Başvurusu Nasıl Yapılır?

Ziraat Katılım şubelerinden kredi başvuru işlemleri için öncelikle gişeden sıra alınması gerekmektedir. Kredi başvurusu için sıra geldiğinde gişe görevlisine kimlik kartı ve gelir belgesi ile hangi krediye başvuru yapılacağı bilgisi verilmelidir. Gişe görevlisi cep telefonu bilgisini de alarak gerçekleştirdiği başvuru işleminin sonucuna göre krediyi hesaba aktarır ya da elden teslim eder. Böylelikle şubeden kredi başvuru işlemi tamamlanmaktadır.ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.