Ziraat Katılım Bankası Şube ve ATM Sayısı

19.07.2020
1.000
A+
A-
Ziraat Katılım Bankası Şube ve ATM Sayısı

Ziraat Katılım Bankası şube sayısı olarak Türkiye’deki en yaygın bankalardan biridir. Şu an toplamda 682 şubesi olan Ziraat Katılım Bankası, ATM bakımından da en yaygın bankalardan biridir. 6 bin adedin üstünde ATM sayısı olan Ziraat Katılım Bankası şube ve ATM üzerinden her türlü bankacılık işleminin de yapılabilmesine olanak sağlamaktadır. Para çekme, yatırma, kredi kartı borç ödeme, limit bilgilerini görüntüleme, otomatik ödeme talimatı verme gibi her türlü işlem şubeler dışında ATM’lerde de yapılmaktadır.

Ziraat Katılım Bankası Şubelerinde Hangi Hizmetler Verilmektedir?

Ziraat Katılım Bankası şube hizmetleri bankada yapabileceğiniz tüm işlemlerin yapılabilmesini sağlar. ATM’lerde gerçekleştirilemeyen işlemler rahatlıkla Ziraat Katılım şubelerinden gerçekleştirilebilmektedir. Bankanın en kapsamlı hizmetleri şubelerde sunulmaktadır ve bankacılık şube hizmetleri aşağıdaki gibidir:

 • Bireysel cari hesap ve katılım hesabı başvuruları
 • Her türlü nakdi ve gayrinakdi kredi başvurusu
 • Banka kartı ve kredi kartı işlemleri
 • Spor döviz, katılım fonları gibi işlemler
 • Döviz işlemleri
 • Havale, EFT, nakit yönetimi işlemleri
 • Sigorta ve bireysel emeklilik planlamaları
 • Dış ticaret hizmetleri
 • Üye iş yeri ve POS hizmetleri
 • Finansal kiralama hizmetleri
 • Maaş yatırma ve çekme işlemleri
 • Fatura ve SGK prim ödemeleri

Ziraat Katılım Bankası ATM’den Para Çekme İşlemleri Nasıl Yapılır?

ATM’den para çekme işlemleri için Ziraat Katılım Bankası’nın ATM’sinde kart kullanılacaksa şifre ile karta giriş yapılmalıdır. ATM’de çıkan ekran üzerinden para çekme sekmesine gidilerek 20 TL ile 2 bin TL arasındaki tutarlar direkt olarak çekilebilmektedir. Farklı tutarlarda nakit çekmek isteyenler tutar girerek diledikleri miktarı çekebilmektedir. Ziraat Katılım Bankası şube ve ATM kanalları üzerinden kart ile para çekme işlemleri kamu bankalarından da ücretsiz olarak yapılabilmektedir.

Ziraat Katılım Bankası ATM’lerinden QR ve Referans Kodu ile Nasıl Para Çekilir?

Ziraat Bankası ATM’sinden kartsız para çekebilmek için öncelikle Ziraat Mobil’in cep telefonuna indirilmesi gerekmektedir. Şube ve ATM kanallarının yanı sıra Ziraat Katılım Bankası’nda hesabı olan ve internet bankacılığı kullanan müşteriler QR kod ve referans kodu ile kartsız bir şekilde para çekebilmektedir. Yapılması gereken ise kartsız işlemler menüsünden referans kodu ya da QR kodu tercih etmektir. Mobil uygulama üzerindeki  para çekme sekmesinden QR kod ya da referans seçeneklerinden biri tercih edilmelidir. Daha sonra tutar girilerek QR kod tercihinde açılan kameraya ATM’deki kod okutulmalı ya da referans kodu yazılmalıdır. Böylelikle kartsız olarak para çekme işlemi tamamlanmaktadır.

İlginizi Çekebilir:  Ziraat Katılım Bankası POS Destek Hattı Numarası Nedir?

Ziraat Katılım Bankası Şubeleri Hangi Saatlerde Çalışır?

Ziraat Katılım Bankası’nın çalışma saatleri hafta içi sabah 09:00 ile 17:30 arasıdır. Sadece hafta içi günlerde hizmet veren Ziraat Katılım Bankası şube ve ATM kanalları aracılığı ile her türlü bankacılık işlemi yapılabilmektedir. Ziraat Katılım Bankası’nın şubelerdeki öğle arası saatleri de 12:30 ile 13:30 arasıdır. Bu saatlerde şubelerde hizmet verilmemektedir. ATM’den yapılan cep telefonuna para gönderme ya da hesaplar arası para gönderme işlemleri dışında para gönderme işlemleri mesai saatinde gerçekleştirilmektedir. Mesai saatleri dışında yapılan işlemler ilk iş gününün mesai saatinde gerçekleştirilir.ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.