Ziraat Katılım Çalışma Saatleri

07.10.2021
1.109
A+
A-
Ziraat Katılım Çalışma Saatleri

Ziraat Katılım çalışma saatleri 2019 yılında Ziraat Bankası müşterileri tarafından merak edilen konulardan biridir. Ziraat Katılım kamu sermayeli katılım bankalarından biridir. Kamu sermayesinin anlamı, yatırım finansmanının devlet tarafından yapılmasıdır. Ziraat Katılım, sermayesi devlete ait olan bir katılım bankasıdır.

Ziraat Katılım, Türkiye çapında 74 şube ve 900’ü aşkın çalışanı ile hizmet vermektedir. Katılım bankası kavramı, son dönemde oldukça yaygınlaşan İslami bankacılık hizmetlerinden biridir. İslami bankacılık kapsamında faizsizlik prensibi ve kar- zarar endeksine dayalı bir sistem kurulmuştur.

Bankacılık Denetleme ve Düzenleme Kurulu izni ile kurulan Ziraat Katılım, kar ve zarar katılma şartlarına göre ortak bir fon toplamaktadır. Yazımızın devamında Ziraat Katılım çalışma saatleri ve diğer hizmetleri hakkında bütün detayları bulabilirsiniz.

Ziraat Katılım Çalışma Saatleri Nelerdir?

Ziraat Katılım çalışma saatleri tüm bankalarda olduğu gibi Ziraat Katılımda da aynı şekilde uygulanmaktadır. Çalışma saatleri belirlenirken piyasaların açılma ve kapanma durumu göz önüne alınmıştır. Borsa İstanbul’un işlem saatleri süresince Ziraat Katılım müşterilerine hizmet vermektedir. Ziraat Katılım çalışma saatleri:

 • Pazartesi 09.00-17.30,
 • Salı 09.00-17.30,
 • Çarşamba 09.00-17.30,
 • Perşembe 09.00-17.30
 • Cuma 09.00-17.30 saatleri arasında hizmet vermektedir.

Cumartesi ve Pazar günleri Ziraat Katılım şubeleri kapalıdır. Şubelere giderek bireysel olarak işlem yapma şansı bulunmamaktadır. Hafta sonu yapılacak olan işlemler için Ziraat Katılım mobil bankacılık ve internet bankacığı hizmetleri kullanılabilir. Bu işlemleri 7/24 sınırsız olarak yapabilirsiniz.

Ziraat Katılım Öğle Arası Hangi Saatler Arasındadır?

Ziraat Katılım öğle arası saatleri tüketicilere doğru olarak verilmelidir. Şube önünde bekleme sıkça karşılaşılan bir durumdur. Bunun nedeni; Ziraat Katılım müşterilerinin, banka personelinin öğle arası saatlerini bilmemesidir. Ziraat Katılım personellerinin öğle arası saatleri:

 • Pazartesi 12.30-13.30,
 • Salı 12.30-13.30,
 • Çarşamba 12.30-13.30,
 • Perşembe 12.30-13.30,
 • Cuma 12.30-13.30 saatleri arasındadır.
İlginizi Çekebilir:  Ziraat Katılım Bankası POS Şikayet Hattı Numarası Nedir?

Belirtilen saatler arasında personel öğle tatilinde olacağı için Ziraat Katılım şubeleri kapalı olacaktır. Bu saatler arasından gelen müşteriler hiçbir şekilde banka işlemi yapamamaktadır. Sadece Ziraat Katılım ATM’lerinden işlem yapılabilir. Bu saatler arasından bankaya gelmemeye dikkat edilmelidir. Aksi takdirde banka önünde beklemek zorunda kalabilirsiniz.

Ziraat Katılım Bayramlarda Açık Mı?

Ziraat Katılım dini ve resmi bayramlar içerisinde bulunan günlerde hizmet vermemektedir. Kurban ve Ramazan Bayramı kapsamındaki günlerde Ziraat Katılım şubeleri kapalıdır.

Milli bayramlar kapsamındaki günlerde de Ziraat Katılım şubeleri hizmetler vermemektedir. Hizmet verilmesinin sebebi, devlet tarafından bayramların resmi tatil ilan edilmiş olmasıdır. Bazı bayramlar, devlet tarafından hafta sonları birleştirildiğinde 9 gün gibi uzun süreleri bulmaktadır. Devlet tarafından resmi tatil edilen her gün sadece Ziraat Katılım değil bütün bankalar ve resmi kurumlar kapalıdır.

İnternet bankacılığı ve mobil bankacılık üzerinden bayram günlerinde bile işlem yapabilirsiniz. Ziraat Katılım, mobil ve internet bankacılık uygulamaları girildiğinde şubeye fiziki olarak gitmeye kalmadan bütün işlemler kolaylıkla yapılmaktadır.

Ziraat Katılım Genel Müdürlük Çalışma Saatleri?

Ziraat Katılım genel müdürlük çalışma saatleri şube çalışma saatleri ile aynıdır. Ziraat Katılım girişte de belirtildiği gibi bir kamu bankasıdır ve kamu adına hizmet vermektedir. Tüm resmi kurumlarda olduğu gibi Ziraat Katılım Genel Müdürlüğü de yaz saati ve kış saati uygulaması uygulamaktadır.

Genel müdürlük, kış saati fark etmeksizin mesaiye 09.00 da başlamaktadır. Yaz saati kapsamında iken öğle tatili 12.30’da başlamaktadır. 13.30’a kadar öğle tatili yapıldıktan sonra 17.30’da iş çıkışı yapılır.

Kış saati kapsamında iken öğle tatili 12.00’da başlamaktadır. 13.00’a kadar öğle tatili yapıldıktan sonra saat 17.00’da iş çıkışı yapılmaktadır.

Bu uygulama, sadece Ziraat Katılım için değil bütün devlet kurumlarında geçerli olan bir uygulamadır ve her sene mutlaka uygulanmaktadır.

İlginizi Çekebilir:  Ziraat Katılım Bankası Swift Kodu Nedir?
Ziraat Katılım Hizmet Saatleri (Resmi Sayfası)

Ziraat Katılım Müşteri Hizmetleri Var Mı?

Ziraat Katılım müşteri hizmetleri var mı sorusu, tüketiciler tarafından sıkça sorulmaktadır. İster kamu isterse de özel yatırım bankası fark etmeksizin bütün bankaların müşteri hizmetler vardır.

Ziraat Katılım müşteri hizmetleri 7 gün 24 saat sizlere hizmet vermektedir. Katılım bankacılığı hakkında merak edilen tüm konular ya da Ziraat Katılım müşterilerinin yaşadıkları tüm problemler hakkında Ziraat Katılım müşteri hizmetlerini arayabilirsiniz.

Ziraat Katılım müşteri hizmetleri arandığında hizmet sağlayıcı hatlar tarafından herhangi bir ücret talep edilmemektedir. Ziraat Katılım, bir kamu bankası olduğu için müşterilerden ya da olası müşterilerden hiçbir ücret talep etmez. Bu nedenle, her türlü durum için Ziraat Katılım müşteri hizmetlerini rahatlıkla arayabilirsiniz.

Ziraat Katılım Müşteri Hizmetleri Telefon Numarası Kaçtır?

Ziraat Katılım müşteri hizmetleri telefon numarası müşteriler tarafından merak edilen bir diğer konudur. Üst başlıkta da belirtildiği gibi kamu katılım bankalarından biri olan Ziraat Katılım, müşteri hizmetleri sayesinden günün her saati müşterilerine hizmet vermektedir.

0850 220 50 00 telefon numarası, Ziraat Katılım müşteri hizmetlerinin kurumsal telefon numarasıdır. Ziraat Katılım müşteri olun ya da olmayın günün her saati bu numaradan müşteri hizmetlerine ulaşabilirsiniz.

Ziraat Katılım müşterisiyseniz, operatördeki yönlendirmeleri takip ederek rahatlıkla işlem yapabilirsiniz. İşlem sırasında müşterilerden banka hesap numarası, anne kızlık soyadı gibi bilgiler talep edilmektedir. Bu bilgilerin doğru ve eksiksiz olarak verilmesine dikkat edilmelidir.

0850 220 50 00 numarasını arayarak bütün ihtiyaçlarınızı anında giderebilirsiniz.

Ziraat Katılım Şubelerinden Yapılan İşlemler Nelerdir?

Ziraat Katılım şubelerinde yapılan işlemler bir bankada yapılan bütün işlemler aynıdır. Toplumda katılım bankaları hakkında yanlış bir kanı vardır. Bunun nedeni, katılım bankacılığı kavramının ülkemizde yeni bir hizmet olmasıdır.

İlginizi Çekebilir:  Ziraat Katılım Bankası İstanbul Şubeleri Telefon Numaraları, Adres Bilgileri, Şube Kodları

Ziraat Katılım, Ziraat Bankası ile aynı hizmetleri vermektedir. Girişte de belirtildiği gibi içerik olarak banka kavramından biraz farklıdır fakat işlem olarak bir bankada yapılabilen bütün işlemler yapılabilir. Ziraat Katılım şubelerinden yapılabilen işlemler:

 • Ziraat Katılım hesabı açılabilir.
 • Kredi başvuruları yapılabilir.
 • Katılım sigortacılığı hizmetinden yararlanılabilir.
 • Bireysel emeklilik sistemine dahil olunabilir.
 • Döviz, alım ve satım işlemleri yapılabilir.
 • Kredi kartı borçları ödenebilir.
 • Katılım hesapları sayesinde faizsiz fon kullanılabilir.
 • Kiralık kasa kullanılabilir.
 • Bütün kurum ve kuruluşlar için fatura ödemesi yapılabilir ya da otomatik ödeme talimatı verilebilir.
 • Finansman desteklerinden yararlanılabilir.
 • Kredi ödemeleri gerçekleştirilebilir.
 • Bankadan her konu hakkında bilgi alınabilir.

Görüldüğü üzere Ziraat Katılım bankalarında bir bankada yapılabilen bütün işlemleri yapmak mümkündür. İşlem yapmak için size en yakın Ziraat Katılım şubesine gidebilirsiniz.

Ziraat Katılım İnternet Bankacılığı Nedir?

Ziraat Katılım internet bankacılığı hem mobil olarak hem de online olarak yapılabilmektedir. Ziraat Katılım kurulduğu günden bu yana teknolojik alt yapıya büyük önem vermektedir ve bunun doğal sonucu olarak internet bankacılığı hizmetini devreye sokmuştur.

Müşteri numarası ve bankacılık şifresini doğru bilen tüm müşteriler Ziraat Katılım internet bankacılığı hizmetinden yararlanabilir. İnternet bankacılığı kapsamında şubede yapılabilecek bütün işlemleri rahatlıkla yapabilirsiniz.

Müşteri numarasını unuttuğunuz takdirde T.C kimlik numarasını kullanarak da giriş yapabilirsiniz. Müşterilerin genellikle müşteri numarasını unuttuğunun farkında olan Ziraat Katılım, T.C kimlik numarası girişi ile müşterilerine büyük bir kolaylık sunmuştur.ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.