Ziraat Katılım Faiz Oranları

03.10.2021
1.082
A+
A-
Ziraat Katılım Faiz Oranları

Ziraat Katılım Bankası faiz oranları kullanmadan finansman desteği alabileceğiniz ve bankacılık işlemlerinden yararlanabileceğiniz bir bankadır. İslam Bankacılığı prensiplerine uygun olarak, bu bankada herhangi bir faiz uygulamasıyla karşılaşmazsınız. Ziraat Katılım faiz yerine kâr oranlarıyla hizmet vererek müşterilerine helal kredi, helal bankacılık hizmetleri sunmaktadır. Bu bankada yüzde sıfır faizle ve yüksek kâr oranlarıyla finansman desteği alır, bireysel katılma hesapları açar ve tasarruf sağlarsınız. Tüm bu kâr oranları, katılma hesaplarının vade sonunda biriken fonlarla elde edilmektedir ve herhangi bir haram kazanç yoktur. Kişilerin yatırımları sonrasında birikir.

Ziraat Katılım Faiz Oranları ve Faizsiz Bankacılık

Ziraat Katılım faizsiz bankacılık hizmetleri veren bir bankadır. Bu bankadan faizsiz olarak açabileceğiniz hesaplara ‘Katılma Hesabı’ adı verilmektedir. Kâra ve zarara katılma hesapları olarak açılan bu hesaplarda, Ziraat Katılım Bankası müşterilerinden hesaplar aracılığıyla fon toplar, bu fonları finansmanlarda kullanılmak üzere paylaştırır ve vade sonlarında elde edilen kârları katılma hesabı sahiplerine dağıtır. Tamamen müşteri odaklı ve helal bir ticari sistemdir. Ziraat Katılım Bankası, fon toplama ve fon kullandırma yöntemleriyle bankacılık işlemlerini gerçekleştirir ve tamamen faizsizdir.

Ziraat Katilim Hesaplama İslemi

Ziraat Katılım Hesaplama Aracı

Faiz gelirinden uzak durmak isteyen vatandaşlar özellikle Müslüman ülkelerinde bu bankacılık yöntemlerinden yararlanmaktadır. Elde edilen tüm kâr ve zarar müşteri ve banka arasındadır. Finansman işlemlerinde Ziraat Katılım müşteriye direkt olarak para vermez, bunun yerine kiralama, Leasing, finansmana konu olan ürünü müşteri adına satın alma gibi işlemler yapar. Bu da müşterinin eline faiz gibi hiçbir haram kazancın geçmemesini sağlar. Ziraat Katılım Bankası tüm bu bankacılık işlemlerini helal olarak görülen kâr paylarıyla yapmaktadır.

Ziraat Katılım Bankası Kâr Paylaşım Oranları

Kâr paylaşım oranları, Ziraat Katılım Bankası’nın katılma hesapları için verdiği güncel kâr oranlarıdır. Vade sonlarında elde edilen kârlar toplanır ve katılma hesapları sahiplerine paylaştırılır.

 • Kâr paylaşım oranları sürekli güncel olarak belirtilmektedir. X tarihinde vadesi biten tüm hesaplardan sonra kâr oranları toparlanır ve tablo haline getirilir.
 • Hiçbir zaman kâr oranları ve kâr paylaşım oranları garanti edilerek internet sitelerinde sunulmamaktadır, çünkü aktif olarak vade bitimine göre değişiklik gösterir.
 • Bu tablolarda verilen oranlar örnek teşkil etmesi açısından gösterge olarak verilmektedir. Asıl kâr paylaşım oranları hesabı açacağınız ya da finansmanı kullanacağınız zaman banka tarafından size sunulur.
 • Katılma hesapları için başta müşteriye sunulan miktarlar vade sonuna kadar geçerlidir.
 • Ziraat Katılım Bankası’nda kâr paylaşım oranları Türk Lirası, Dolar, Euro ve Altın cinslerinde ayrı tablolar halinde sunulmaktadır.
 • Bu bankada yararlanabileceğiniz vadeler 1 aylık, 3 aylık, 6 aylık, 1 yıllık ve 1 yıldan uzun vadelerdir. Her vadede ayrı paylaşım oranları sunulmaktadır.
İlginizi Çekebilir:  2021 Ziraat Katılım Bankası Esnaf Destek Paketleri

Ziraat Katılım Bankası Faiz Oranları ve Kâr Payı Hesaplaması

Ziraat Katılım kâr payı hesaplama işlemleri, katılma hesabı açmak isteyen ve finansmanlardan yararlanmak isteyen kişilerin kâr oranlarını görmesi ve fikir edinmesi için yapacağı hesaplama işlemleridir. Ziraat Katılım Bankası’nın internet sitesi üzerinde bulunan hesaplama araçlarından hem finansman hem de kâr payı hesaplaması yapılabilmektedir. Kâr payı hesaplaması yapabilmek için öncelikle bilinmesi gerekir ki bu oranlar, hesaplamayı yaptığınız gün için geçerli olan oranlardır ve ileri tarihlere ait bir taahhüttü yoktur.

 • Öncelikle hesaplama yapacağınız katılma hesabı türünü seçmeniz gerekir.
 • Daha sonra hesaplama yapmak istediğiniz para türünü, ana para miktarını ve vade sayısını seçmelisiniz.
 • Sizden istenilen tüm bilgileri girdikten sonra hesaplamayı yapabilir ve net gelir, brüt gelir, net oran ve brüt oranları görebilirsiniz.

Ziraat Katılım’dan Türk Lirası Katılma Hesabı

Ziraat Katılım TL Katılma Hesabı, faizsiz fon kullandırma yöntemleriyle elde edilen kârları kullanabileceğiniz bir katılma hesabıdır. Bu hesap yalnızca Türk Lirası para cinsiyle açılmaktadır.

 • 1 aylık, 3 aylık, 6 aylık ve 1 yıllık vadelerle bu hesabı açtırabilirsiniz. Kâr payları, seçtiğiniz vadenin bitiminde yani dönem sonunda hesabınıza aktarılacaktır.
 • Ziraat Katılım faiz kullanmadan yatırım hesabı açabileceğiniz Türk Lirası Katılma Hesabı’nı 1 yıldan daha uzun süreli ve esnek vadelerle de açabilmektedir. Vade dönemi uzadıkça elde edilecek olan kâr payı da daha fazla olacaktır.
 • TL Katılma Hesabı açabilmek için size en yakın Ziraat Katılım Bankası şubesine gidebilir ve minimum 250 TL yatırarak hesabınızı açabilirsiniz.
 • Vade bittiğinde katılma hesabınızda ana para ve kâr payını beraber değerlendirebilirsiniz.
 • Hesabı açtığınız zaman geçerli olan kâr payı hesap cüzdanına kaydedilir ve herhangi bir artış/azalış sizi etkilemez.

Ziraat Katılım’dan Yabancı Para Katılma Hesabı

Yabancı Para Katılma Hesabı Dolar ve Euro cinsi para birimlerinde birikim ve tasarruf yapabileceğiniz katılma hesaplarıdır. Bu hesaplar da 1, 3, 6 aylık ve 1 yıllık vadelerle açılabilmektedir. Daha uzun süreli vade ve daha yüksek kâr payı oranlarından yararlanmak isterseniz esnek vade seçeneklerinden de yararlanabilirsiniz.

 • Yabancı Para Katılma Hesabı açabilmek için en az 250 Dolar ya da Euro yatırım yapmanız gerekir.
 • Nüfus cüzdanınız ile birlikte size en yakın Ziraat Katılım Bankası’na giderek katılma hesabınızı açtırabilirsiniz.
 • Bu hesabı yalnızca Dolar ve Euro para birimlerinde kullanabilirsiniz.
 • Yasal zorunluluk sebebiyle elde edilen kârın brüt kazancından Gelir Vergisi kesilir.
İlginizi Çekebilir:  Ziraat Katılım Faizsiz İhtiyaç Kredisi
Ziraat Katılım Hesaplama Aracı (Resmi Sayfa)

Ara Dönem Kâr Payı Ödemeli Katılma Hesabı

Ziraat Katılım katılma hesapları arasında Ara Dönem Kâr Payı Ödemeli Katılma Hesabı da bulunmaktadır. Bu hesap, yapacağınız birikimlerden daha yüksek kâr payları kazanacağınız ve daha az vergi ödeyeceğiniz hesaplardır. Vade sayısının uzun tutulması elde edilecek kâr oranını da yükseltecektir.

 • Bu katılma hesaplarını 372 gün vadeli olarak açabilirsiniz. Ayrıca kâr payı ödemeleri sizin tercihinize bağlı olarak 1 aylık, 3 aylık, 6 aylık ya da 1 yıllık vadelerle yapılabilir.
 • Ara Dönem Kâr Payı Ödemeli Katılma Hesabı, Türk Lirası, Dolar, Euro para cinslerinde yatırım yapabileceğiniz bir hesaptır.
 • Bu hesaptan yararlanabilmek için açılış bakiyesinin en az 10.000 TL, USD ya da EUR olması gerekmektedir.
 • Ara dönemde elde edilen kâr payları direkt olarak cari hesaba aktarılmaktadır.
 • Bu hesap stopaj oranı düşük bir hesaptır.

Ziraat Katılım’dan Altın Katılma Hesabı

Altın Katılma Hesabı, Ziraat Katılım Bankası’nın yatırımlarını altın üzerine yapmak isteyen kişilere sunduğu bir katılma hesabıdır. Bankada yalnızca para birimlerine değil, altın gibi kıymetli madenlere de uygun kâr payı oranları bulunmaktadır. Bu sayede hem altınları çalınma gibi risklerden bankada koruyabilir hem de bu altınlar üzerinden kâr elde edebilirsiniz. Bu katılma hesabından yararlanmak isterseniz size en yakın Ziraat Katılım Bankası’na nüfus cüzdanınızla gitmeniz yeterlidir. Bu hesap için minimum açılış bakiyesi 50 gram Altın olarak belirlenmiştir.

Ziraat Katılım Konut Hesabı

Konut Hesabı, Ziraat Katılım Bankası’nın ileriye dönük ev sahibi olma hayalleri kuran kişilere sunduğu bir katılma hesabı türüdür. Ziraat Katılım faiz istemeden ev sahibi olmak isteyen kişilere birikimleri ve tasarrufları için destek olmaktadır. Ziraat Katılım Bankası’nın yanı sıra bu katılma hesaplarında devletten de %25 destek alırsınız. Minimum 3 yıl boyunca yatırım yaptığınız takdirde %25 devlet katkısından ve bankanın sağladığı kâr paylarında yararlanırsınız. Bu sayede helal bir şekilde hayalini kurduğunuz ev için birikim yapmış olursunuz. Bu hesaptan yararlanacak kişiler en az 18 yaşında ve Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmalıdır.

İlginizi Çekebilir:  Ziraat Katılım Bankası Antalya Şubeleri Telefon Numaraları, Adres Bilgileri, Şube KodlarıZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.