Ziraat Katılım Faizsiz Araç Finansmanı

12.09.2021
714
A+
A-
Ziraat Katılım Faizsiz Araç Finansmanı

2019 faizsiz araç finansmanı fırsatı Ziraat Katılım tarafından sunulup, 10 bin tl’den 120 bin tl üzeri rakamlara kadar finansman desteği sağlanmaktadır. Araç finansman limitleri, alınacak aracın fiyatına göre belirlenip, bu fiyat üzerinden uygun vade seçenekleri sunulmaktadır. Araç finansman tutarı 120 bin ty’ye kadar en çok 60 ay vade ile sunulmaktadır. 120 bin tl ve üstü talepler için en yüksek vade süresi ise 48 ay olarak belirlenmiştir. Ziraat Katılım faizsiz araç finansmanı vade oranları kısa ve uzun süreli olarak seçilebilmektedir. Araç finansman başvurusu şubeler yoluyla yapılmaktadır. Başvuru için gerekli evraklar ve başvuru sırasında izlenecek yol yazı içerisinden öğrenilebilmektedir.

Ziraat Katılım Faizsiz Araç Finansmanı Hangi Tutarlarda Kullanılabilir?

Ziraat Katılım faizsiz araç finansmanı limiti 5 bin tl gibi düşük rakamlardan başlanıp, 120 bin tl ve üzeri rakamlara kadar kullanılabilmektedir. Araç finansman limitleri üzerinden uygulanabilecek en düşük vade süresi 1 ay, en yüksek vade süresi ise 60 ay olarak belirlenmiştir. Ziraat Katılım faizsiz araç finansmanı limitleri ise şu şekilde sıralanmaktadır:

 • 10 bin tl araç finansman kullanımı için maksimum 60 ay vade seçeneği sunulmaktadır. 60 ay vade seçeneği ile aylık geri ödemeler 269 tl olarak yapılmaktadır.
 • 50 bin tl araç finansman kullanımı için maksimum 60 ay vade sunulmaktadır. 60 ay vade ile aylık ödemeler 1.349 tl olarak hesaplanmaktadır.
 • 120 bin tl araç finansman talebi için maksimum 48 ay vade uygulanmaktadır. Aylık ödemeler 3.759 tl olarak talep edilmektedir.
İlginizi Çekebilir:  Ziraat Katılım Bankası İnsan Kaynakları İş Başvurusu Nasıl Yapılır?

Araç finansman başvurusunda izlenecek yollar ve gerekli evraklar son iki başlık içerisinden öğrenilebilmektedir.

Ziraat Bankasi Faizsiz Tasit Finansmani

Ziraat Bankası Taşıt Finansmanı Başvurusu

Ziraat Katılım Faizsiz Araç Finansmanı Geri Ödeme Süresi

Ziraat Katılım faizsiz araç finansmanı vadesi en az 1 ay, en çok 60 ay süre ile uygulanmaktadır. Uzun vade seçenekleri, yüksek oranda kullanılan finansman tutarlarının geri ödemelerini uygun hale getirmek amacı ile oluşturulmaktadır. Finansman limiti 120 bin tl ve üstü ise en fazla 48 ay vade uygulanmaktadır. Ziraat Katılım faizsiz ara. Finansmanı vade uygulamaları şu şekilde sıralanmaktadır:

 • 70 bin tl araç finansmanı için en az 1 ay, en çok 60 ay vade süresi tanınmaktadır. 60 ay vade seçeneği ile aylık ödemeler 2.163 tl olarak talep edilmektedir.
 • 150 bin tl araç finansmanı için en az 1 ay en çok 48 ay vade uygulanmaktadır. 48 ay vade kullanımı aylık ödemelerde 4.648 tl ödeme olanağı sağlamaktadır.
 • 200 bin tl araç finansmanı için en az 1 ay, en çok 48 ay vade süresi tanınmaktadır. 48 ay vade olanağı ile aylık ödemeler 6.148 tl olarak talep edilmektedir.

Araç finansmanı başvuruları Ziraat Katılım şubelerinden yapılmaktadır. Başvuru için izlenecek yol ve istenilen evraklar son iki başlık içerisinde yer almaktadır.

Ziraat Katılım Faizsiz Araç Finansman Aylık Ödeme Tutarı

Ziraat Katılım faizsiz araç finansmanı taksit miktarı vade olanaklarına göre belirlenmektedir. Uzun vadeli ödeme seçeneği kullanımında aylık taksitler düşük, kısa vadeli ödeme seçeneklerinde aylık ödeme tutarı daha yüksektir. Aylık taksitler, toplam finansman limiti ve vade süresine bağlı olarak hesaplanmaktadır. Ziraat Katılım faizsiz araç finansmanı aylık ödemeleri en yüksek vade olanağı kullanılarak şu şekilde sıralanmaktadır:

 • 200 bin tl araç finansmanı için 48 ay vade kullanılarak aylık 6.254 tl ödeme yapılmaktadır.
 • 50 bin tl araç finansman limiti üzerinden 60 ay vade ile aylık 1.613 tl ödeme yapılmaktadır.
 • 100 bin tl araç finansmanı üzerinden 48 ay vade ile aylık 3.110 tl ödeme yapılmaktadır.
İlginizi Çekebilir:  Ziraat Katılım Personel Alımı

Ziraat Katılım faizsiz araç finansman başvuru talepleri şubelerce gerçekleştirilmektedir. Başvuru için izlenecek yol ve gerekli evraklar yazının son iki paragrafında yer almaktadır.

Ziraat Katılım Faizsiz Araç Finansmanı Hesaplama Yolu Nedir?

Ziraat Katılım faizsiz araç finansmanı için hesaplama yöntemi internet üzerinden erişim sağlanan, hesaplama aracı ile uygulanmaktadır. Hesaplama aracı, alınacak aracın fiyatı üzerinden hesaplanabilecek aylık geri ödemelerin görüntülenmesini sağlamaktadır. Hesaplama aracı kullanımı için izlenecek adımlar şu şekilde sıralanmaktadır:

 • İnternet arama motoruna ‘’Ziraat Katılım resmi web sitesi’’ yazılıp siteye giriş yapılmalıdır.
 • Site içerisinden ‘’ faizsiz araç finansmanı hesaplama’’ sekmesi tıklanıp, hesaplama tablosuna giriş yapılmalıdır.
 • Tablo üzerine araç finansmanı için kullanılmak istenen tutar ve vade girilmelidir.
 • ‘’Hesapla’’ kutucuğuna tıklanıp, aylık ödeme taksitleri görüntülenmektedir.

Hesaplama gerçekleştirdiğiniz araç finansman tutarı için başvurular şubelerden yapılmaktadır. Başvuru sırasında izlenmesi gereken yol ve gerekli evraklar yazı içerisinde bulunan son iki başlık altından öğrenilmektedir.

Ziraat Bankası Taşıt Finansmanı (Resmi Sayfa)

Ziraat Katılım Faizsiz Araç Finansmanı Kullanımı İçin Gerekli Koşullar Nelerdir?

Ziraat Katılım faizsiz araç finansmanı için şartlar belirlenirken, 120 bin tl ve 120 bin tl üzeri araç finansmanları üzerinden farklı vade koşulları ile yararlanılabileceği konu alınmaktadır. 120 bin tl tutarına kadar finansman alacak kişiler en çok 60 ay vade olanağından faydalanabilir. 120 bin tl üzeri araç tutarları için ise en çok 48 ay vade seçebilme şartı koyulmaktadır. Sağlanması gereken diğer koşullar ise şu şekilde sıralanmaktadır:

 • Kişinin gelir belgesi gösterebiliyor olması gerekmektedir.
 • Başvurular yalnızca Ziraat Katılım şubelerine yapılmalıdır.
 • Evraklar tam ve eksizsiz telim edilmelidir.
 • Müşteri temsilcisi yoluyla doldurulan başvuru formu gerçek bilgileri içermelidir.

Bu şartlar altında finansman talebinde bulunulabilmektedir. Başvuru şubelere yapılmaktadır. Başvuru için izlenecek yol ve istenilen evraklar alt başlıklar içerisinden öğrenilebilmektedir:

İlginizi Çekebilir:  Ziraat Katılım POS Cihazı Başvurusu Nasıl Yapılır?

Ziraat Katılım Bankası Araç Finansmanı Başvurusu Nasıl Yapılır?

Ziraat Katılım Bankası araç finansmanı müracaatı şubeler aracılığı ile yapılmaktadır. Başvuru için şube müşteri temsilcileri ile araç finansmanı başvuru formu doldurulmalıdır. Başvuru sırasında izlenecek aşamalar şu şekilde sıralanmaktadır:

 • Ziraat Katılım şubelerinde bulunan müşteri temsilcileri yardımı ile araç finansmanı başvuru formu doldurulmaktadır.
 • Forma ek olarak talep edilen evraklar, şube ziyareti sırasında kişinin yanında hazır halde bulunmalıdır.
 • Evraklar kişinin finansman kullanımını karşılayabileceğini kanıtlaması açısından önem taşımaktadır. Formun doldurulması ve evrakların forma eklenmesi ile başvuru talebi sağlanmaktadır.
 • Müşteri temsilcisi, formda yer alan iletişim bilgileri üzerinden finansman başvurusunun olumlu veya olumsuz bildirimini sağlayacaktır.

Başvuru sırasında istenilen evraklar alt başlık içerisinden öğrenilebilmektedir.

Ziraat Katılım Faizsiz Araç Finansmanı Başvuru Evrakları

Ziraat Katılım faizsiz araç finansmanı için belgeler hem kişiye dair hem de araca dair istenilen yasal kayıtlardan oluşmaktadır. Evrakların şubeye teslimi araç alım işleminin yasal olarak gerçekleştiğinin ve finansman tutarını ödeme gücünün yeterli olduğunu kanıtlamak adına önem teşkil etmektedir. Bu evrakların şubelere teslimi, finansman tutarının karşılanabileceğini göstermek adına yapılmaktadır. Başvuru sırasında talep edilen evraklar şu şekilde sıralanmaktadır:

 • Nüfus cüzdanı fotokopisi
 • Kişinin yanında nüfus cüzdanı yok ise sürücü belgesi veya pasaport fotokopisi
 • Gelir belgesi
 • Araç sıfır olarak alınacak ise proforma faturası
 • Araç ikinci el ise ruhsat fotokopisi

Bu evraklar tamamlanarak, şube müşteri temsilcisine teslim edilmelidir. Ziraat Katılım faizsiz araç finansmanı başvuru formu doldurulup, evraklar forma eklenmelidir. Bu işlemler sonucu başvuru tamamlanmaktadır. Başvurunun olumlu sonuçlanması halinde müşteri temsilcisi kişi ile formda bulunan iletişim numarasından ulaşmaktadır. Finansman tutarı, talebin yapıldığı ilgili şubeden temin edilmektedir.ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.