Ziraat Katılım Faizsiz Araç Kredisi

26.12.2019
666
A+
A-
Ziraat Katılım Faizsiz Araç Kredisi

Ziraat Katılım Bankası’ndan araç kredisi fırsatı sıfır ya da ikinci el araç sahibi olmak isteyen vatandaşları bekliyor. Araç sahibi olmanın zor olduğu günümüz dünyasında araç kredisi fırsatları işinizi kolaylaştırabilir. Araç sahibi olmak için bütçenizi zorlamak zorunda değilsiniz. Ziraat Katılım sayesinde, hem dilediğiniz aracın sahibi olacak, hem de bütçenizi araç sahibi olmak için zorlamak zorunda kalmayacaksınız. Bankanın anlaşmalı olduğu markalar ile çalışmanız halinde, size özel avantajlardan da faydalanmış olursunuz. Uygun faiz oranları ve esnek ödeme planları sayesinde kolay geri ödeme yapmanın keyfini çıkarırsınız.

Ziraat Katılım Faizsiz Araç Kredisi 2021 Ürün Özellikleri Nelerdir?

Ziraat Katılım Bankası’ndan araç kredisi özellikleri rahat şekilde araç sahibi olmanıza olanak sağlayacak. Ziraat Katılım sayesinde:

 • Esnek ödeme planları ile geri ödeme yapabilirsiniz,
 • Bütçenize uygun kar payı oranı talep edebilirsiniz,
 • Kredi kullanımınızda faiz oranı ödemezsiniz,
 • Geri ödemelerinizi 60 aya kadar vade yapabilirsiniz.

Banka müşterilerin araç kredisi talebini onaylaması için müşterilerinden ek belge ya da teminat isteyebilir. Gerekli belgelerin tamamlanmaması halinde banka yapılan başvuruları reddetme hakkına sahiptir.

Ziraat Katılım Faizsiz Araç Kredisi 2021 Başvurusu için Gerekli Belgeler Nelerdir?

Ziraat Katılım Bankası’ndan araç kredisi başvurusu için gerekli belgeler tamamlandığında emin olduktan sonra başvuru yapılabilir. Bankanın talep ettiği belgeler arasında:

 • Kişinin çalışma durumuna göre gelir belgesi,
 • Banka internet sitesinden ya da şubesinden alınabilecek başvuru formu,
 • Şube tarafından talep edilebilecek diğer belgeler,
 • Azami iki ay öncesine ait telefon, doğalgaz, su, elektrik faturalarının aslı ya da fotokopisi,
 • Nüfus cüzdanı, sürücü belgesi ya da pasaport fotokopisi,
 • Sıfır araçlar için finansmana konu olan aracın proforma faturası,
 • İkinci el araçlar için aracın ruhsat fotokopisi yer alır.
İlginizi Çekebilir:  Ziraat Katılım Kampanyaları

Gerekli belgelerinizi bankaya teslim etmeden önce en az bir kere kontrol etmenizde fayda var.

Ziraat Katılım Faizsiz Araç Kredisi 2021 Başvurusunu Nereden ve Nasıl Yapabilirim?

Ziraat Katılım Bankası’ndan araç kredisi başvurusu yapmak isterseniz bankanın size en yakın şubesini ziyaret etmeniz gerekiyor. Bankanın size en yakın şubesinin nerede olduğunu öğrenmek isterseniz yapmanız gereken tek şey, bankanın internet sitesini ziyaret ederek iletişim kısmına tıklamaktır. Size en yakın şubeyi öğrendikten sona banka şubelerine gerekli belgeleriniz ile gidin. En kısa sürede banka yetkilileri yaptığınız kredi başvurusuna geri dönüş yapacaktır.

Ziraat Katılım Faizsiz Araç Kredisi 2021 Başvurusu için Kredi Notumun Kaç Olması Gerekiyor?

Ziraat Katılım Bankası’ndan araç kredisi başvurusu için gerekli olan kredi notu riskli olmayan kredi notu aralıklarıdır. Kredi notları puana göre toplam 5 grup halinde incelenmektedir. Bankalar müşterilerine kredi verirken en çok müşterilerin kredi notuna dikkat ederler. Kredi notu düşük olan kişileri kredi kullanmak için şansları yok denecek kadar azdır. Kredi notu en az 0’dan başlar ve bin 900’e kadar çıkar. 0 kredi notu demek, o kişinin daha önceden bankalar ile çalışmadığı anlamına gelir. Kredi kartı kullanan ya da daha önceden KMH hesabı açtıran herkesin bir kredi puanı bulunur. Bu puan ne kadar yüksek olursa o kadar iyi olur. Bankaya kredi için başvuru yapan kişinin en az 900 ve civarı kredi notuna sahip olması şarttır. Aksi halde kredi kullanmakta zorlanırlar.

En iyi kredi notu çok iyi kredi notu grubuna ait kredi notudur. En kötü not aralığı ise en riskli kredi notu olarak adlandırılan gruptur. Eğer bir kişi borçlarını ödemiyorsa, mevcut borçları varsa ve gelirleri yeterli değilse, kişilerin kredi notu düşer. Bir kişinin kredi notunun yüksek olması için, ödemelerini zamanında yapması gerekir. Gelir düzeyi iyi olan, üzerine kayıtlı mal varlığı bulunan, faturalarını otomatik ödeme talimatı ile ödeyen kişilerin kredi notları da yüksek olur ve kredi çekmek konusunda zorlanmazlar.

İlginizi Çekebilir:  Ziraat Katılım Bankası İnsan Kaynakları İş Başvurusu Nasıl Yapılır?
Ziraat Katılım Taşıt Finansmanı (Resmi Sayfa)

Ziraat Katılım Faizsiz Araç Kredisi 2021 Başvurusu Yapmak için Gerekli Şartlar Nelerdir?

Ziraat Katılım Bankası’ndan araç kredisi başvurusu için gerekli şartlar tamamlandıktan sonra başvuru yapılabilir. Kredi kullanmak isteyen kişiler:

 • Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmalılar,
 • Kişiler 18 yaşını doldurmuş olmalı, eğer başvuru yapan kişi reşit değilse, yanında velisinin bulunması gerekir,
 • Başvuru yapan kişinin bankaya resmi gelir belgesi sunması gerekir,
 • Sunulan gelir belgesinin içinde yalnızca başvuru yapan kişinin geliri olmalıdır, ailenin ya da aynı hane içinde yaşayan kişilerin gelirleri dahil edilmemelidir.
 • Eğer kredi başvurusu yapan kişiler ipotek vermişse, kişilerin mutlaka eşlerinin rızasının alınması gerekir.
 • Bankanın talep ettiği belgeler eksiksiz şekilde tamamlanmış olmalıdır.

Ziraat Katılım Faizsiz Araç Kredisi 2021 Başvurusu Yapmak İsteyen Kredi Notu Düşükler Ne Yapmalı?

Ziraat Katılım Bankası’ndan araç kredisi başvurusu yapmak isteyen kredi notu düşüklerin yapması gerekenlerin başında kişilerin kredi notlarını yükseltmeleri yer alır. Kredi notu düşük olunca hiçbir banka kredi çıkarmak istemez. Eğer kredi notunuz düşükse, hiçbir bankaya kredi çekmek için başvuruda bulunmayın. Aksi halde kredi notunuz daha da düşer. Bunun yerine kredi notunuzu yükseltin. Daha sonra kredi çekmek için başvuru yapabilirsiniz. Kredi notunuzun yükseltmek için:

 • Borçlarınızı zamanında ödeyin. Bir şey olmayacağını düşünerek 1 gün bile olsa borcunuzu geciktirmeyin.
 • Borçlarınızın tamamını ödeyemeyecek durumda iseniz bankadan yapılandırma talep edin.
 • Ödeyebileceğiniz kadar kısmı ödeyin.
 • Banka kartlarınızı düzenli olarak kullanın.
 • Borcunuz varsa en kısa sürede kapatın.
 • Hesabınıza para yatırın.
 • Eğer kredi kartı kullanmıyorsanız, düşük limitli de olsa kredi kartı kullanın.

Bu maddelere uymanız halinde, kredi notunuz birkaç ay içinde yükselecektir. Kredi notunuzu öğrenin ve yeterli olması halinde bankadan kredi kullanmak için yeniden başvuru yapın.

İlginizi Çekebilir:  Ziraat Katılım Bankası Şikayet Hattı Telefon Numarası Nedir?

Ziraat Katılım Faizsiz Araç Kredisi 2021 Masraf Bedelleri Ne Kadar?

Ziraat Katılım Bankası’ndan araç kredisi masraf bedelleri hesaplanmadan kredi çekilmesi önerilmez. Kişilerin Yalnızca kredi bedelini ödemeyeceklerini bilmeleri gerekir. Kredi bedelinin dışında kişiler sigorta, katılım bedeli ve buna benzer diğer bedelleri ödemeleri gerekmektedir. Ödenmesi gereken masraf bedellerinin bazıları çekilen kredi tutar üzerinden belirlenmiştir. Buna göre kredi tutarı ne kadar yüksek olursa, ödenmesi gereken bedel de o aranda yüksek olur. Masraf oranlarının içine dahil edilen katılım oranı miktarı, vadenin uzaması ile birlikte artar. Kredi çekmeden önce bütün bu noktaları dikkate almanızda fayda var.

Ziraat Katılım Faizsiz Araç Kredisi ile Hangi Araçlar için Kredi Çekebilirim?

Ziraat Katılım Bankası’ndan araç kredisi çekilebilecek araçlar istediğiniz herhangi bir araç olabilir. Dilerseniz sıfır araçlar dilerseniz de ikinci el araçlar için kredi kullanabilirsiniz. Sıfır araç almak istiyorsanız, kredi çekerken proforma faturayı bankaya beyan etmeniz gerekir. İkinci el araç alımında ise, araç ruhsatı bankaya beyan edilmelidir. Bankadan araç kredisi çekerken herhangi bir marka model sınırlaması yoktur. Araç marka ve modeline kendi bütçenize, isteklerinize, amaçlarınıza göre kendiniz karar verebilirsiniz. Bütçenizi zorlamayacak ve zevkinize hitap edecek bir araç almanız önerilir.ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.