Ziraat Katılım Faizsiz İhtiyaç Kredisi

26.12.2019
874
A+
A-
Ziraat Katılım Faizsiz İhtiyaç Kredisi

Ziraat Katılım Bankası’ndan ihtiyaç kredisi fırsatı sayesinde her türlü ihtiyacınızı karşılamak için bankanın uygun faiz oranlarından faydalanabilirsiniz. Bankanın yalnızca müşterilerine özel olarak sunmuş olduğu ihtiyaç kredisi sayesinde uzun zamandır ihtiyaç duyduğunuz tatile gidebilir, çocuklarınızın eğitim giderlerini karşılayabilir, evinizdeki mobilyaları yenileyebilir ya da evlilik için yapacağınız harcamaları kolay bir şekilde finanse edebilirsiniz! Bankanın ihtiyaç kredisinden faydalanmak için, sunulan koşullarını yerine getirmeniz yeterli!

Ziraat Katılım Faizsiz İhtiyaç Kredisi 2021 Almak için Gerekli Koşullar Nedir?

Ziraat Katılım Bankası’ndan ihtiyaç kredisi fırsatından faydalanmak için gerekli koşulların başında başvuru yapan kişinin kredi notunun yüksek olması gerekiyor. Kredi notu, bütün bankaların ortak olarak müşterilerinde aradıkları özelliklerden bir tanesi olarak karşımıza çıkıyor. Puan, müşterilerin o ana kadar bankalarla aralarında yapmış oldukları bütün faaliyetlere göre hesaplanıyor. Borç oranı, mevcut varlık durumu, borçların ödenme aralıkları, harcamalar, gelirler gibi ekonomik unsurların değerlendirmeye alınarak hesaplandığı bu notun düşük olması halinde, ne yazık ki kredi kullanmak mümkün olmuyor. Kredi notu düşük olan müşterilerin banka borcunu ödemeyeceğini, geç ödeyeceğini kısaca özetlemek gerekirse banka için problem olacağı varsayılıyor.

Ziraat Katılım Faizsiz İhtiyaç Kredisi Başvurusu Yapmak için Kredi Notu Kaç Olmalı?

Ziraat Katılım Bankası’ndan ihtiyaç kredisi fırsatından faydalanmak için gerekli kredi notu 1900’e ne kadar yakın olursa o kadar iyi olur. Kredi notu 1’den başlar ve en yüksek 1900’e kadar çıkar. Yüksek kredi notu zamanında ödenmiş borçlara, yüksek gelire işaret ederken, düşük kredi notu tam tersine işaret etmektedir. Kredi notlarının puan aralığına göre risk aralıkları vardır. Bankalar ihtiyaç kredisi ve diğer kredileri verdikleri zaman, bu risk aralıklarını dikkate alırlar. Bankaların inceledikleri 5 farklı kredi risk aralığı şu şekilde sıralanabilir:

 • Çok iyi kredi notu,
 • İyi kredi notu,
 • Az riskli kredi notu,
 • Orta riskli kredi notu,
 • En riskli kredi notu.
İlginizi Çekebilir:  Ziraat Katılım Altın Hesabı Başvurusu

Bankaların bir çoğu az riskli kredi notuna kadar müşterilerine kredi vermeyi uygun bulmaktadırlar. Bununla beraber kredi için başvuru yapan kişinin borç durumu ve mal varlığı benzeri koşulları durumu değiştirebilir.

En Riskli Kredi Notuna Sahip Olanlar Ziraat Katılım Faizsiz İhtiyaç Kredisi Alabilir mi?

Ziraat Katılım Bankası’ndan ihtiyaç kredisi fırsatından faydalanmak için en riskli kedi notuna sahip olanların başvurusu kabul olup olmayacağı kişisel bir meseledir. Fakat genellikle bu kişilere kredi çıkmayacağını söylemek mümkündür. Bununla beraber, kişiler en riskli kredi notuna sahip olmalarına rağmen kredi kullanabilirler. Eğer kişilerin gelir düzeyi yüksek ise ve bunu resmi belge ile kanıtlarlarsa, bankadan kredi istekleri kabul olabilir. Bu durum farklı bankalar tarafından farklı şekillerde değerlendirilecektir. Başvuru yapan kişilerin üzerlerine kayıtlı olan mal varlıkları teminat gösterildikleri zaman da ihtiyaç kredisi kullanılabilir. Fakat her bankanın bu durumu kabul etme zorunluluğu yoktur . Özellikle çok bilindik bankalar düşük kredi notuna sahip olan müşterilerine kredi vermek istemiyorlar. Daha az bilindik olan bankalar ise, reklam yapmak ve müşteri çekmek gibi amaçlarla kredi notu düşük olan müşterilerine kredi fırsatı sunarlar. Bu yüzden kredi notunuz düşükse, şansınızı daha yeni ve az bilinen bankalardan yana kullanmanızda fayda var.

Ziraat Katılım Krediler (Resmi Sayfa)

Ziraat Katılım Faizsiz İhtiyaç Kredisi Başvurusu Şartları Nelerdir?

Ziraat Katılım Bankası’ndan ihtiyaç kredisi başvurusu şartları yerine getirildikten sonra müşterilerin kredi için başvurularını yapmaları gerekmektedir. Bu şartlar şu şekilde sıralanabilir:

 • Bankaya gelir olarak sunulan belgenin içinde, aynı hane içinde (Varsa) yaşayan kişilerin gelirleri olmamalıdır,
 • Kredi için başvuru yapan kişilerin en az 18 yaşını doldurmuş olmaları gerekmektedir,
 • Eğer başvuru yapan kişi bankaya ipotek göstermek isterse, bu kişilerin yazılı olarak eş rızası göstermesi zorunludur,
 • Bankaya gösterilen gelir belgesinin resmi geçerliliği olması gereklidir. Gelir belgesinin üzerinde mutlaka kaşe, mühür ve buna benzer resmi damgalar yer almalıdır,
 • Kredi geçmişi olumlu olmalıdır. Eğer geçmiş borçlarınızı zamanında ödemediyseniz, takip sürecine düştüyseniz kredi geçmişiniz olumsuz olur. Bankalar sonraki başvurularınızda size kredi vermek istemez.
İlginizi Çekebilir:  Ziraat Katılım Müşteri Hizmetleri Telefon Numarası

Bu şartları sağlamıyorsanız, bankaya başvuru yapmamanız önerilir. Çünkü başvurunuzun bir kere reddedilmesi, kredi notunuzun daha da düşmesine neden olacaktır.

Ziraat Katılım Faizsiz İhtiyaç Kredisi Başvurusu Yaparken Hangi Belgeler Gerekir?

Ziraat Katılım Bankası’ndan ihtiyaç kredisi başvurusu yaparken gerekli olan belgeler başvuru yaparken eksiksiz şekilde bankaya teslim edilmelidir. Bu belgeler arasında:

 • Tapu fotokopisi,
 • İkametgah belgesi,
 • İmza sirküleri,
 • SGK dökümü,
 • Oda kayıt belgesi,
 • Gelir belgesi,
 • Varsa ek gelir için belge,
 • Özel sektör çalışanları ve kamu çalışanları için maaş bordrosu,
 • Emekli olanlar için emekli aylık dökümü,
 • Vergi levhalı çalışanlar için güncel olan vergi levhası yer alır.

Eksik belgeleriniz var ise başvurularınızı belgeleri tamamlayana kadar ertelemeniz önerilir. Yukarıda sayılan bankalar bankadan bankaya değişmekle birlikte, genellikle temel olarak bu belgelerin tamamlanması istenir. Banka durumunuza göre sizden daha fazla belgeyi tamamlamanızı isteyebilir.

Ziraat Katılım Faizsiz İhtiyaç Kredisi Başvurusu Nasıl Yapılır?

Ziraat Katılım Bankası’ndan ihtiyaç kredisi başvurusu yapmak isterseniz bankanın çeşitli kanalları arasından sizin için en uygun olanı kullanarak işleminizi tamamlayabilirsiniz. Başvuru yaparken zaman kayıp etmek, sıra beklemek zorunda değilsiniz. Başvuru yapmak için,

 • Ziraat Bankası’nın size en yakın şubeleri,
 • Banka’nın çağrı merkezleri,
 • Bankanın size en yakın ATM’si,
 • Bankanın internet şubesi,
 • Ziraat Bankası mobil uygulaması seçeneklerinden bir tanesini tercih edebilirsiniz.

Ziraat Katılım Faizsiz İhtiyaç Kredisi Katılım Oranları Ne Kadar?

Ziraat Katılım Bankası  ihtiyaç kredisi katılım oranları güncel olarak değişiklik gösterdiğinden, takip edilmelidir. Şu anki koşullara göre örnek hesaplamalar yapılacaktır. Siz başvuru yapmadan önce banka yetkililerinden güncel oranı öğrenmeyi unutmayın. Tüketici ürün paketinden 9 bin TL değerinde kredi kullandığınızı farz edelim. Şu an bankada mevcut kredi oranı 1,53 olduğundan, aylık ödemeniz gereken miktar 248 TL olacaktır. Bu durumda kredinin yıllık maliyet oranı yüzde 24 olacaktır. Eğer daha uzun sürede ödeme yapmak isterseniz, ödeyeceğiniz toplam miktar artış gösterir ve aylık ödenmesi gereken taksit miktarı düşer. Bankanın size en yakın şubesini ziyaret ederek sizin için en uygun ödeme planını oluşturabilirsiniz.

İlginizi Çekebilir:  Ziraat Katılım Kampanyaları

Ziraat Katılım Faizsiz İhtiyaç Kredisi Türleri Nelerdir?

Ziraat Katılım Bankası  ihtiyaç kredisi türleri ihtiyaçlarınıza özel olarak hesaplanmıştır. Faydalanabileceğiniz ihtiyaç kredisinin başında sağlık kredisi gelir. Acil sağlık giderleri için özel olarak tasarlanmış olan bu kredi türü sayesinde nakte sıkışmadan ihtiyaçlarınızı giderebilirsiniz. Bayram dönemlerinin yaklaştığı zamanlarda, özel bayram kredileri hazırlanır. Bu krediler sayesinde sevdiklerinize bayram hediyeleri alabilirsiniz. Eğitim kredisi en çok kullanılan ihtiyaç kredisi türlerinden bir tanesidir. Okul harçlığı, okul alışverişi, okul kredi taksiti derken masraflar çok mu üst üste geldi? Üzülmeyin, Ziraat Katılım sayesinde zorlanmadan eğitime dair bütün ihtiyaçlarınızı giderebileceksiniz. Hem de bunu yaparken faiz oranı ödemenize gerek yok. Yalnızca katılım bedeli var!ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
 1. Mayo Clinic dedi ki:

  Bu Mayo Clinic’ten genel bir mesajdır ve böbrek satın almakla ilgileniyoruz, eğer bir böbrek satmak istiyorsanız, lütfen aşağıdaki e-posta adresimizden doğrudan bizimle iletişime geçin.
  [email protected]
  Not: Bu güvenli bir işlemdir ve güvenliğiniz garanti edilir.
  Daha fazla bilgi için lütfen bize bir e-posta mesajı gönderin.