Ziraat Katılım Hesap İşletim Ücreti Ne Kadar?

23.07.2021
373
A+
A-
Ziraat Katılım Hesap İşletim Ücreti Ne Kadar?

Ziraat Katılım işletim ücreti uygulaması bulunmaz. Ziraat Katılım Bankası’nda açılan hesaplarınız için herhangi bir hesap işletim ücreti ödemenize gerek yoktur. Aynı zamanda katılım Mobil uygulamasından, İnternet Şubesinden, ATM’den ve çağrı merkezinden ücretsiz farklı bankacılık işlemlerinizi yapabilirsiniz. Ziraat katılım hesap işletim ücreti ve kredi kartının ilk yılında aidat ücreti alınmaz. Katılım hesabı oluşturduğunuzda zaman bankanın birçok avantajından yararlanabilirsiniz. TL, döviz ve kıymetli maden cinsinden olan cari hesaplarla vadesiz olarak tasarruflarınızı güvende tutabilirsiniz. Bu hesaplardan ödeme, bağış, çek ve senet gibi tahsilatları yapmanız mümkündür.

Ziraat Katılım Nasıl Hesap Açılır?

Ziraat katılım hesabı şubeye gidebilir ya da Katılım Mobil uygulamasını kullanabilirsini. Size en yakın şubeden hesap başvurunuzu müşteri temsilcisiyle görüşerek yaparsınız. Katılım Mobil uygulamasından ise şubeye gitmeye gerek kalmadan hesap açabilirsiniz. Ziraat Katılım’ın bu kullanışlı hesap açma yöntemini şu adımları takip ederek uygulayabilirsiniz:

  • Katılım Mobil uygulamasını telefonunuza indirin.
  • Ana ekranda yazılı olan “Anında Hesap Aç” kısmına basın.
  • İstenen kişisel bilgileri doğru şekilde doldurun.
  • Yeni T.C. kimlik kartınızın fotoğrafını çekip ardından arkasındaki MRZ bölümünü okutun.
  • Telefonunuzda bulunan NFC özelliğini açın ve kimlik kartınızı okutun. NFC özelliği olmayan bir telefon kullanıyorsanız farklı bir banka hesabından EFT ya da Fast göndermeniz talep edilir.
  • Son olarak müşteri temsilcisiyle görüntülü konuşarak hesap oluşturma adımlarını tamamlayabilirsiniz.

Ziraat Katılım Altın Hesabı Nedir?

Ziraat  katılım altın hesabında tasarruflarınız güvenle saklanır ve değerlendirilir. En az 50 gram başlangıç limitiyle Katılım Altın Hesabı açmak mümkündür. Bu hesaplar sayesinde kar payı elde ederek faizsiz olarak getiri kazanabilirsiniz. Size en yakın Ziraat Katılım şubesinden başvurunuzu yapabilirsiniz. Ziraat katılım hesap işletim ücreti hakkında detayları müşteri temsilcisinden öğrenebilirsiniz. Gram altın hesapları 3 aylık, 6 aylık ya da 1 yıllık vadeli olarak açılabilir. Herhangi bir çalınma ve kaybolma riski olmadan bankanın size sunduğu cazip kar payı oranlarından faydalanmak isteyebilirsiniz. Bu hesaplarda yasal zorunluluk sebebiyle karınızdaki brüt kazanç üzeriden gelir vergisi oranı kesilir.

Ziraat Katılım EFT Ücretli Mi?

Ziraat Katılım EFT ücreti şubelerden yapılan işlemlerde alınır. EFT ile para transferini Ziraat Katılım şubesinden yaparsanız belli bir komisyon ücreti ödersiniz.  Telefon, Katılım Mobil ve İnternet Şubesi üzerinden yapılan EFT işlemleri için ise ücret ödenmez. EFT ücreti düzenli bir talimat ise normal ücretten daha farklı fiyatlandırılır. Şube aracılıyla yapılan EFT işlemleri için ortalama ücretler şu şekildedir:

  • 0 ile 1000 TL arasında EFT Ücreti: 5 TL
  • 1001 ile 50.000 arasındaki EFT Ücreti: 10 TL
  • 50.000 TL’nin üzerine çıkan EFT Ücreti: 100 TL
İlginizi Çekebilir:  Ziraat Katılım Bankası İhtiyaç Finansmanları Nelerdir?

Ziraat Katılım Anahtar Nedir?

Ziraat Katılım anahtar banka tarafından güvenlik amaçlı kullanılır. İnternet Şubesinin ya da Katılım Mobilin şifresini unuttuysanız Katılım anahtar özelliğini kullanabilirsiniz. Bu bilgi ilk giriş anında hesap sahibi tarafından oluşturulur. Ziraat katılım hesap işletim ücreti ödemeden hesaplarınızı güvende tutabilirsiniz. Bankanın hem bireyse hem kurumsal müşterileri Katılım Anahtarı seçmek zorundadır. Diğer şifrelerde olduğu gibi Katılım Anahtarı da banka personeli dahil kimseyle paylaşmamanız gerekir. Size özel ve değiştirebileceğiniz bir bilgi olan bu özellikle bankanın dijital ortamlarında güvenlik doğrulaması yapabilirsiniz. 01.01.2021 itibarı ile yasal düzenlemeler doğrultusunda kimlik doğrulama işlemlerinde artık anne kızlık soyadı gibi bilgiler kullanılmaz. Ziraat Katılım Anahtarını unutursanız İnternet şube veya Katılım Mobil içindeki menüden tekrar belirleme imkanınız vardır.ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.