Ziraat Katılım İnsan Kaynakları Başvuru

26.09.2021
2.005
A+
A-
Ziraat Katılım İnsan Kaynakları Başvuru

Ziraat Katılım iş başvurusu, gün geçtikçe şubelerinin sayısını arttıran Ziraat Katılım Bankası’na yapabileceğiniz başvurulardır. Şube sayısını daha da arttırmayı planlayan bu katılım bankası için sürekli açık pozisyon duyuruları yapılmaktadır. Ziraat Katılım İnsan Kaynakları bölümüne de çalışan alımı yapmaktadır. İster bankanın kendi sitesinde, isterseniz de kariyer sitelerinde açık pozisyonlara bakabilir, size uygun olan ilana başvurabilirsiniz.

Ziraat Katılım İş Başvurusu ve Kariyer Fırsatları

Ziraat Katılım kariyer yönetimi, çalışanlarını potansiyellerini ortaya çıkarmak ve gelişimlerini sağlamaya odaklı bir yönetimdir. Yeni kariyer fırsatları sunarak, çalışanlara onların kariyerlerini planlama ve içlerindeki cevheri ortaya çıkarma imkânı sunar. Bu bankada işe başladığınız zaman ilerleme odaklı olarak işe başlarsınız. Yani, hem unvan hem de pozisyon olarak çalıştığınız süre boyunca büyüme ve ilerleme fırsatınız olur. Ziraat Katılım Bankası’nda en büyük hedeflerden biri yöneticileri kendi bünyelerinde yetiştirmektir. Yani, dışarıda başka kurumda ya da bankada yetişmiş olan bir yöneticiyi işe almak yerine, kendi bünyelerinde düşük pozisyondaki kişilere eğitimler vererek ve gelişimlerine yardımcı olarak yönetici pozisyonuna taşımayı hedeflerler. Çalışanları üst kademelere taşımak için büyük destekler verirler.

Ziraat Katilim Acik Pozisyonlar Var Mi

Ziraat Katılım Açık Pozisyonlar Nelerdir

Ziraat Katılım İş Başvurusu Yapmak

Ziraat katılım iş başvurusu ve kariyer seçenekleri için www.kariyer.ziraatkatilim.com.tr adresini oluşturmuştur. Banka, genel olarak Ziraat Katılım Bankası’nda kariyer yapmak isteyen kişilere buradan ulaşmaktadır. Açık pozisyon duyuruları, bu sitenin en çok ziyaret edilen bölümüdür. İnsan Kaynakları alanında iş arıyorsanız direkt olarak Ziraat Katılım’ın kariyer sayfasında bulunan ‘açık pozisyonlar’ bölümünü inceleyebilirsiniz. Burada sizin yeteneğinize ve mezun olduğunuz bölüme uygun gördüğünüz iş ilanlarını tek tek inceleme imkânınız bulunur. Açık pozisyonlar bölümünde tüm Türkiye’deki Ziraat Katılım Bankası iş ilanlarını görürsünüz. Size uygun olan hangisiyse onu inceleyebilir, ilanın detaylarına ve iş tanımına oradan ulaşabilirsiniz. Ayrıca burada başvuracak kişiden beklenenler ve istenen nitelikler de bulunmaktadır. Eğer bir ya da birkaç ilanın size uygun olduğunu düşünüyorsanız hemen başvuru yapabilirsiniz.

Ziraat Katılım Bankası’nda Özgeçmiş Oluşturmak

Ziraat katılım özgeçmiş oluşturabileceğiniz bir web sitesine sahiptir. Kariyer portalinde, kendi özgeçmişinizi oluşturarak ilanlara başvuru yaparsınız. Bunun için yine www.kariyer.ziraatkatilim.com.tr adresinde sağ üstte bulunan ‘özgeçmiş bırak’ seçeneğine tıklamanız gerekmektedir. Burada özgeçmiş oluşturmak için sizden birkaç bilgi istenecektir. İstenen tüm bilgileri girdiğiniz zaman Ziraat Katılım sitesine özel bir CV oluşturmuş olursunuz. Bilgileri girdikten sonra aşağıda veren formu okuyup onaylar ve bu kariyer portalinde bir hesap açmış olursunuz. Daha sonra her siteye girdiğinizde kullanıcı girişi yaparak size uygun İnsan Kaynakları ilanlarını inceleme ve hızlıca başvuru yapma şansını elde etmiş olacaksınız.

İlginizi Çekebilir:  Ziraat Katılım Kampanyaları

Eğer var olan özgeçmişiniz ile Vakıf Katılım Bankası’na iş başvurusu yapmak isterseniz İnsan Kaynakları bölümüne mail atabilirsiniz. Başvuru yapmak istediğiniz bölümü ve vermek istediğiniz bilgileri yazıp, özgeçmişinizi ekleyip gönderebilirsiniz. Bu şekilde, Ziraat Katılım Bankası’nın havuzuna özgeçmişinizi göndermiş olursunuz.

Ziraat Katılım Bankası’na Başvuru Yapabileceğiniz Yerler

Ziraat Katılım İnsan Kaynakları başvurusu yalnızca kendi sitesinden yapmak zorunda değilsiniz. Diğer bankalarda da olduğu gibi, Ziraat Katılım İnsan Kaynakları pozisyonu ve diğer pozisyonları için kariyer ve iş ilanı sitelerine de ilan vermektedir. Özellikle de internet sitelerinde ya da sosyal medyalarda açık pozisyon duyurusu yapan sitelerden bu bankanın İnsan Kaynakları gibi iş ilanlarını takip edebilirsiniz. Başvuru için iki seçeneğiniz olacaktır:

  • Kariyer sitelerinde direkt olarak oradan başvuru yapma şansı da tanınmaktadır. kariyer.net gibi sitelerde, Ziraat Katılım Bankası iş ilanları duyurulmaktadır. Burada gördüğünüz iş ilanına tıklayabilir ve iş tanımı size uyuyorsa hemen başvuru yapabilirsiniz.
  • Bazı siteler, iş ilanlarını duyuru için yayınlamaktadır. Böyle durumlarda açık pozisyon bilgisini oradan alırsınız, fakat başvuruları kariyer.ziraatkatilim.com.tr sitesi üzerinden yaparsınız. Burada açtığınız üyelik sayesinde hemen kullanıcı girişi yapar ve iş başvurusunu yaparsınız.

Ziraat Katılım İş Başvurusu ve İşe Alım Şartları

Ziraat Katılım iş başvurusu koşulları, bu bankanın işe alacağı kişide aradığı asıl koşullardır. Her pozisyona ait özel koşullar da bulunabilmektedir. Bunlar kariyer portalinde göreceğiniz ilanlarda yazan aranan nitelikler bölümünde bulunur. İnsan Kaynakları bölümünde esas olarak aranan nitelikler aşağıdaki gibidir:

  • Başvuru yapanlar Türkiye Cumhuriyeti Vatandaşı olmalıdır.
  • Erkek adayların askerliğini yapmış olması ya da en az 2 yıl tecil ettirmesi istenir.
  • Adayların daha önceden bankacılık tecrübesi olması tercih sebebidir.
  • Tecrübesi olmayan adaylar için 28-30 yaş gibi bir sınır belirtilmektedir.
  • Adayların iletişimi kuvvetli ve insan ilişkilerinin güçlü olması istenir.
  • Analitik düşünebilen ve çözüm odaklı adaylar tercih edilir.
  • Bu bir ekip işidir ve adayların ekip çalışmasında başarılı, toplu çalışmalara ayak uydurması istenir.
  • Adayın bu işi yapmasına hiçbir engel bulunmamalıdır.
İlginizi Çekebilir:  Ziraat Katılım İş Yeri Finansmanı Hesaplama

Bunların dışındaki özel istekler, ilanlarda detaylı olarak verilecektir.

Ziraat Katılım İş Fırsatları (Resmi Sayfası)

Ziraat Katılım Bankası Ücretlendirme Politikası

Ziraat Katılım maaşlar ve verilecek ücretler de İnsan Kaynakları pozisyonunda çalışmak isteyen kişiler için önemlidir. Bu bankada ücretler, unvan ücreti, görev, pozisyon ücreti ve ek ödemelerden oluşmaktadır. Her çalışanın alacağı maaş bulunduğu pozisyona göre değişiklik göstermektedir. Çalışanların performansını yükseltmek, teşvik etmek ve ihtiyaçlarını karşılayabilmeleri için adil ücretlendirme politikaları bulunmaktadır. Adil ve şeffaf ücretlendirmelerle maaş sunar. Her yıl duruma bağlı olarak maaşlarda artırım yapılmaktadır. Çalışanların pozisyonu yükseldikçe ya da yeteneklerine göre alacakları ücretler yükselme göstermektedir. Yabancı Dil bilen çalışanlar için Dil Tazminatı da bulunmaktadır. Dil tazminatının yanı sıra ikramiye, performans primi ve görev yeri tazminatı gibi ek ödemeler de bulunmaktadır.

Ziraat Katılım Bankası Çalışanlarının Sosyal Hakları

Ziraat Katılım sosyal haklar, çalışanlara sunulan diğer haklardır. Ziraat Katılım Bankası, çalışanlarının sağlık durumunu, sosyal durumunu ve geleceklerini fazlasıyla önemsemektedir. Bu bağlamda, bankada çalışan herkes TZH Vakfı ile sosyal güvence hakkına sahiptir. Sosyal güvenliği yanı sıra çalışanların emekliliklerinde de onlara katkı sağlar. Emeklilik dönemlerinde personellerin gelir sağlayabilmesi için İşveren Katkılı Bireysel Emeklilik fırsatları sağlarlar. Bu bankanın çalışanlarına evlilik, doğum ve vefat gibi zamanlarda da destekleri olmaktadır. Ayrıca ulaşım ve yemek imkânı da sağlanmaktadır.

Bu ve bunun gibi destekler, Ziraat Katılım Bankası tarafından personellerinin mutluluğu, performansı ve çalışmaya teşviki için sunduğu desteklerdir. Bunlardan daha fazla destek ve sosyal hizmet çalışanları beklemektedir.

Ziraat Katılım Bankası İşe Alım Süreçleri

Ziraat Katılım işe alım süreçleri, öncelikle özgeçmişin incelenmesi ile başlar. Uygun görülen kişiler ince online bir sınava tabi tutulurlar. Özellikle deneyimsiz olan kişilere mutlaka sınav yapılır. Daha sonra mülakat tarihleri açıklanır ve mülakata giderler. Her şey olumlu geçerse kişiye işe alındığına dair tebliğ gider. İşe alınmayacak kişiler için de olumsuz tebliği gönderilir. Ziraat Katılım İnsan Kaynakları mülakata katıldıysanız ve mülakat sonuçlarını merak ediyorsanız www.kariyer.ziraatkatilim.com.tr sitesinde bulunan duyurular bölümünü takip etmeniz gerekmektedir. Burada her türlü mülakat sonucu, tarihi, yazılı sınav sonucu gibi sonuçlar hakkında bilgi verilmektedir. Ayrıca yine iş adaylarını ilgilendiren kişisel bir konu olduğunda, kişiye mail, posta ya da telefon aracılığıyla haber verilir. Her durumda duyurular bölümünün takibi tavsiye edilmektedir.

İlginizi Çekebilir:  Ziraat Katılım İş Yeri KredisiZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.