Ziraat Katılım İşlem Saatleri

26.10.2021
2.927
A+
A-
Ziraat Katılım İşlem Saatleri

Ziraat Katılım bankası işlem saatleri sabah 09:00 ‘da başlar. Banka öğlen 12:00’ kadar hizmet verir. Daha sonra öğlen yemek arasına girer ve tekrar Ziraat Katılım işlem saatleri 13:00’da başlar. Ziraat Katılım şubeleri saat 17:00 itibari ile verdikleri hizmetleri sonlandırır. Bunun yanı sıra bankanın tatil olduğu günler vardır. Resmi ve dini bayramlarda banka hizmet vermez. Tatil olan bu günlerin ne zaman olduğu her dönem devletin açıkladığı takvim ile yayınlanır. Bu şekilde vatandaşlar bu takvimden tatil olan günleri kontrol edebilir.

Ziraat Katılım Para Transferi Saatleri

Müşteriler Ziraat Katılım Bankası’ndan yaptıkları para gönderim işlemlerinde bankanın saatlerine uymak zorundadır. Havale işlemlerinde herhangi bir saat sınırlaması yoktur.  Fakat yapılan EFT’ler 8:30 ile 17:00 saatlerinde yapılabilir. Saat 17.00’dan sonra yapılan EFT işlemlerinde para, transfer yapılacağı hesaba ertesi gün saat 8:30’da geçer. Bununla birlikte resmi tatillerde yapılan EFT işlemlerinde paranın banka hesabına geçişi mesai saatinin başladığı anda gerçekleşir. Bu sebepten dolayı hafta sonu ve resmi tatil günlerinde EFT işlemleri yapılmaz. Banka tarafından EFT işlemlerinde uygulanan saat uygulamasının yanında ücret uygulaması da vardır. Ziraat Katılım online olarak yapılan EFT işlemlerinde herhangi bir ücret talep etmez. Fakat banka şubelerinden başka bankaya yapılan para transferlerinde müşterilerden 3 TL, ATM ile yapılan EFT işlemlerinden ise 5 TL ücret alır. Müşterilerin bu konuyu göz önünde bulundurarak para hesabı yapmaları ve göndermeleri gerekir.  Bunun yanı sıra EFT ile ilgili gerçekleşen herhangi bir sorunda banka aranılarak sorunlar çözüme kavuşturulabilir.

İlginizi Çekebilir:  Ziraat Katılım Bankası İstanbul Şubeleri Telefon Numaraları, Adres Bilgileri, Şube Kodları

Ziraat Katılım İnternet Bankacılığı Saatleri

Ziraat Katılım müşterileri internet bankacılığını günün her saatinde diledikleri zaman kullanabilir. Bankadan yapılan EFT işlemleri dışındaki işlemler kısa bir süre içerisinde gerçekleşir. İnternet bankacılığından yapılan EFT işlemleri ise 8:30 ile 17:00 saatleri arasında yapılabilir. Müşteriler hesapları ile ilgili işlemleri, kredi kartı ile ilgili işlemleri, şifre ile ilgili işlemleri, fon alım ve satımı ile ilgili işlemleri kolay ve hızlı bir şekilde internet bankacılığı ile gerçekleştirebilir. Bunun yanı sıra bankaya otomatik ödeme talimatı verilerek de faturaların günü gelmeden ödenmesi sağlanabilir.  Ayrıca fatura ödeme işlemlerinde herhangi bir saat kısıtlaması bulunmaz. Banka müşterileri diledikleri vakit internet bankacılığından fatura borçlarını ödeyebilir. İnternet bankacılığı kullanmak isteyenler “www.ziraatkatilim.com.tr”  internet adresini ziyaret etmelidir. Bu sayfada bankacılık işlemleri ile ilgili daha detaylı bilgilere ulaşılabilir.

Ziraat Katılım ATM İle İlgili İşlemlerin Saatleri

Ziraat Katılım ATM ile yapılan işlemlerde belirlenen saat uygulaması yoktur. Vatandaşlar kendilerine en yakın Ziraat Katılım ATM’lerine gelerek işlemlerini gerçekleştirebilir. ATM ile banka kartı, kredi kartı, hesap, vb. gibi birçok alanda işlemler hızlı bir şekilde yapılabilir. Bunun yanı sıra ATM’ler ile yapılan para gönderimlerinde oluşan teknik sorunlarda vatandaşlar banka ile iletişime geçmelidir. Bankamatiğe para sıkışması gibi sorunlar bankamatikte yer alan kamera kayıtları incelendikten ve ATM’de para sayımı gerçekleştikten sonra sıkışan para belirtilen hesap numarasına yatar.

Ziraat Katılım Mobil Bankacılık İşlem Saatleri

Ziraat Katılım mobil uygulamasını kullanan müşteriler başka banka hesabına para gönderim işlemi dışında diğer işlemlerini günün her saatinde kolay bir şekilde yapabilir. Bununla birlikte yapılan işlemler ile ilgili bilgi dokümanlarına da işlemler sonrasında ulaşmak mümkündür. Bankanın mobil uygulamasını kullanmak isteyenler öncelikli olarak “Play Store” ya da “Apple Store” üzerinden uygulamayı indirmelidir. Daha sonra uygulama açılarak şifre ve müşteri numarası ya da T.C. kimlik numarası ile giriş yapılmalıdır. Yeni şifre oluşturma işlemleri bankanın müşteri hizmetlerinden yapılabilir. Şifre edinildikten sonra sisteme giriş yapılarak şubeye gitmeye gerek kalmadan birçok konuda işlemler yapılabilir.

İlginizi Çekebilir:  Ziraat Katılım Kiralık Kasa
Ziraat Katılım Bankası (Resmi Sayfası)

Ziraat Katılım Engelliler İçin Bankacılık İşlem Saatleri

Ziraat Katılım’dan hizmet alan engelli müşteriler için bankanın uygulamış olduğu işlem saatleri diğer müşteriler ile aynıdır. Engelli müşteriler de EFT dışında online olarak yaptıkları işlemleri günün her saatinde gerçekleştirebilir. Bunun yanı sıra banka engelli vatandaşlara çeşitli olanaklar sunar. Bu olanaklardan bir tanesi bankanın bazı şubelerinde engellilerin şubeye girişini kolaylaştıran teknik imkanlar yer alır. Bunun yanı sıra ATM’lerde bulunan ses özelliği sayesinde engelliler işlemlerini herhangi bir zorluk çekmeden günün her saatinde yapabilir. ATM’lerin ve banka şubelerinin yanı sıra bankanın mobil uygulaması da engellilere yönelik bir takım kolaylıklar oluşturur. Uygulamada bulunan engellilere yönelik özellikler sayesinde engelli vatandaşlar da normal bir şekilde bankacılık işlemlerini yapabilir. Bu özellikler mobil bankacılıkta 7/24 şeklinde kullanılabilir.

Ziraat Katılım İşlem Saatleri ve Ücretleri Nedir?

Ziraat Katılım ile finansal işlemlerini yapmak isteyenler diğer bankalarda olduğu gibi işlem ücreti öderler. Banka online olarak yapılan havale işlemlerinde müşterilerinden herhangi bir ücret talep etmez. EFT gibi ücret alınan işlemlerde belirlenen ücretler yurt dışı ve yurt içinde farklılık gösterir. Yapılan bankacılık işlemlerinde ne kadar ücret kesildiği ile ilgili bilgiler tablo halinde Ziraat Katılım’ın resmi internet sitesinde yer alır. Müşteriler daha fazla detaylı bilgiye ulaşmak istediklerinde “www.ziraatkatilim.com.tr” internet adresini ziyaret edebilir. Burada banka tarafından hangi işlemde ne kadar ücret talep edildiği ile ilgili bilgiler verilir. Bunun yanı sıra alınan ücretlerin belirlenmesinde işlemin online olarak ya da şube üzerinden yapılıp yapılmaması da etkili olur.

Ziraat Katılım İşlem Limitleri Ne Kadar?

Ziraat Katılım Bankası’ndan yapılan işlemlerde banka tarafından miktarda sınırlama durumu söz konusudur. Banka ATM’lerden çekilen para miktarına günlük olarak 1500 TL şeklinde sınırlama getirmiştir. Bunun yanı sıra bankanın belirlemiş olduğu işlem limit sınırlamaları bireysel ve kurumsal müşteriler şekilde ikiye ayrılmıştır. Günlük olarak belirlenen maksimum işlem limitleri ile ilgili bilgiler bankanın “www.ziraatkatilim.com.tr” internet adresinde yer alır. Burada yer alan tablonun incelenmesinin ardından günlük para sınırlamaları öğrenilmiş olur.  Genellikle günlük limit belirlenen işlemler EFT, havale ya da döviz alım-satım işlemleridir.  Sitede yer alan tablodan bu işlemlerin neler olduğu da kolay bir şekilde kontrol edilebilir.

İlginizi Çekebilir:  Ziraat Katılım Cep Şubesi Giriş

Ziraat Katılım Müşterilerine Destek

Ziraat Katılım Bankası, internet bankacılığı, mobil bankacılık, banka şubeleri ve telefon bankacılığı ile birlikte müşterilerine birçok konuda yardımcı olabilmek için çalışmalar sürdürür.  İnternet bankacılığı kullanılarak “sıkça sorulan sorular” sekmesi ile akıllarda yer alan çeşitli soruların yanıtı kolay ve hızlı bir şekilde bulunabilir. Bunun yanı sıra bankacılık işlemlerinin de günün her saatinde yapılabildiği bankanın müşteri hizmetleri numarası 0850 220 50 00’dır.  Bu numara üzerinden müşteri temsilcileri vatandaşlara yapacakları işlemler konusunda 7/24 her saatte destek sunar. Telefon bankacılığından bankacılık işlemleri, kart işlemleri, güvenlik işleri, vb. gibi çeşitli alanlarda hizmet alınabilir. Telefon bankacılığı resmi tatillerde ve hafta sonları da hizmet verir. Bu sebepten dolayı bankaya gidemeyen müşteriler telefon bankacılığını kullanarak işlemlerini daha kolay ve hızlı bir şekilde halledebilir. Telefon bankacılığını kullananlar Ziraat Katılım işlem saatleri dışında da yapacaklarını bankaya iletebilir. Bu sayede müşteriler acil durumlarda destek hattını arayarak saat sınırlaması olmadan müşteri temsilcisinden gerekli talimatları alarak işlemlerini halledebilme olanağını kullanmış olur.ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.