Ziraat Katılım Kampanyaları

07.01.2020
1.234
A+
A-
Ziraat Katılım Kampanyaları

Ziraat Katlım Bankası kampanyalarıyla kullanıcıları için oldukça cazip koşullar sunuyor. Ziraat Katılım kampanyaları arasında en avantajlı kampanyalar ve ‘’Yerli Otomotiv Kampanyası’’ ‘’Anlaşmalı Konut Projeleri ‘’ olarak görülüyor.

Ziraat Katılım Kampanyaları Yerli Otomotiv Kampanyası

Ziraat Katılımın yerli otomotiv kampanyasında uygulanan taşıt faizi %0.49 ile % 0.69 arasından değişim gösteriyor. Ziraat Katılım kampanyaları arasında uygulanan Yerli Otomotiv Kampanyasının yapılmasının asıl amacı ülkedeki yerli otomotiv sanayini desteklemektir.

Ziraat Katılım Yerli Otomotiv Kampanyası Özellikleri

Ziraat Katılım yerli otomotiv kampanyasının özellikleri şunlardır:

 • Binek araçlar için kullanılabilecek finansman miktarı 50.000 TL ile 120.000 TL arasında değişiyor.
 • Ticari araçlar için kullanılabilecek finansman miktarı 72.000 TL ile 500.000 TL arasında değişiyor.
 • Kullanılabilecek taşıt kredisi için geri ödeme vadesi en fazla 60 aydır.

Bu tutarların daha üzerinde kredi çekilecek ise Ziraat Katılım yerli otomotiv kampanyasından yararlanılmaz. Böyle durumlarda Ziraat Katılımın kullanıcıları için oluşturduğu taşıt kredisi kampanyasından yararlanılır.

Yerli Otomotiv Kampanyasının Geçerli Olduğu Markalar

Ziraat Katılım yerli otomotiv kampanyasının uygulanabildiği markalar şunlardır

 • Binek otomotiv için kampanya grubunda olan markalar Fiat, Honda, Hyundai, Renault Mais, Toyota’dır.
 • Ticari araçlar kapsamında kampanya grubunda olan markalar Mercedes, Fiat, BMC,Ford, Otokar, Isuzu, Gaz Grup, Karsan, Temsadır.

Ziraat Katılım Kampanyası Yerli Otomotiv Kampanyası Süresi

Ziraat Katılım tarafından uygulanan yerli otomotiv kampanya süresi 7.11.2019 ile 31.12.2019 tarihleri arasındadır.

Ziraat Katılım Kampanyası Faizsiz Kredi Kampanyaları

Ziraat Katılım ‘’0’’ faizli finansman kampanyalarını kullanıma sunuyor.

İlginizi Çekebilir:  Ziraat Katılım Arsa Finansmanı ve Faiz Oranları

Ziraat Katılım Kampanyaları Faizsiz Konut Finansmanı

Ziraat Katılım kullanıcılarına faizsiz konut kredisi desteği vererek ev almalarında kolaylık sağlıyor. Bu kampanya kapsamından alınan konut finansmanının geri ödeme süresi 120 aya kadar uzatılabilir. Ziraat Katılım konut finansmanı sunarken kullandırdığı tutar bahse konu konut için belirlenen ekspertiz değerinin en fazla % 80’i kadar olabilir.

Geri ödeme planında müşterinin tercihine göre esnek ödeme koşulları ya da sabit eşit taksitli ödeme koşullarından yararlanılabilir. Konut finansmanı için alınan tutarın geri ödemesi bitinceye kadar ilgili konut üzerinden 1.dereceden olmak üzere banka lehine ipotek bulunur.

Ziraat Katılım Kampanyaları Dayanıklı Tüketim Finansmanı

Dayanıklı tüketim finansmanı kapsamında kullanılacak kredi ile müşteriler beyaz eşya, mobilya, bilgisayar, televizyon, klima vb. dayanıklı tüketim malları  ihtiyaçlarını karşılayabilirler. İlgili kredinin geri ödeme süresi 60 aya kadar uzatılabilir. Kredi çeken müşterinin tercihine göre esnek geri ödeme koşulları oluşturulabilir.

Ziraat Katılım Kampanyaları Eğitim Finansmanı

Ziraat Katılım eğitim kredisi vererek nakit sıkıntısı nedeni ile eğitimini sürdürmekte zorlanan kişilere destek oluyor. Bu kredinin geri ödeme vadesi 60 aya kadar uzatılabildiği gibi hem yurt içi eğitim, hem de yurt dışı eğitim için kullanılabiliyor. Geri ödeme planlarında tercihe göre esnek ödemeli planlar da uygulanabiliyor.

Ziraat Katılım Kampanyaları Hac Umre Finansmanı

Ziraat Katılım hac ya da Umre ziyareti yapmak isteyen müşterilerine hac umre kredisi vererek destek sağlıyor. Geri ödeme vadesi 60 ay olabilir. Esnek ödeme planı oluşturulabilir.

Ziraat Katılım (Resmi Sayfa)

Ziraat Katılım Doğalgaz Dönüşüm Kredisi

Ziraat Katılım doğalgaz dönüşüm kredisi ile, doğalgazdan yararlanmak için dönüşüm yapmak isteyen müşterilerine kolaylık sağlıyor. Geri ödeme vadesi 60 ay olabilir. Esnek ödeme planı oluşturulabilir. Bahse konu krediye müracaat edilmesi için Ziraat Katılım banka şubesine gidilmesi gereklidir.

İlginizi Çekebilir:  Ziraat Katılım Personel Alımı

Ziraat Katılım Bireysel İşyeri Kredisi

Ziraat Katılım bireysel işyeri kredisi kapsamında kredi kullanılabilecek mekanlar şunlardır:

 • Depo,
 • Dükkan,
 • Ofis,
 • Mağaza,
 • Büro

Bu kredi kampanyasında alınan konut kredisinin geri ödeme süresi en fazla 120 ay olabilir. Ziraat Katılımın bireysel işyeri finansmanı sunarken kullandırdığı tutar bahse konu konut için belirlenen ekspertiz değerinin en fazla % 75’i kadar olabilir.

Geri ödeme planında müşterinin tercihine göre esnek ödeme koşulları ya da sabit eşit taksitli ödeme koşullarından yararlanılabilir. Bireysel işyeri finansmanı için alınan tutarın geri ödemesi bitinceye kadar ilgili konut üzerinde 1. dereceden banka lehine ipotek bulunur.

Ziraat Katılım Kampanyaları Bireysel Arsa Kredisi

Ziraat Katılım bireysel arsa finansmanı kampanyasından, yatırımlarını arsa olarak değerlendirmek isteyen kişiler yararlanıyor. Bireysel arsa kredisi geri ödeme vadesi en fazla 60 olabilir. Bu kapsamda verilmesi planlanan kredi, satın alınması planlanan arsanın ekspertiz değerinin en fazla % 50’si kadardır.

Ziraat Katılım Kar Payı Kampanyaları Hesaplama Örnekleri

Ziraat Katılım kampanyaları arasında 2019- 2021 tarihleri itibariyle verdiği katılım hesabı avantajlı kar payı uygulamalardır. Bu uygulamanın avantajı bir örnek üzerinden verildiğinde şunlardır:

 • 50.000 TL klasik katılım hesabı açıldığında, 1 ay bittiğinde % 13.20 kar payı oranından 560 TL net getiri elde edilir.
 • 50.000 TL klasik katılım hesabı açıldığında, 3 ay bittiğinde % 14.51 kar payı oranından 1809 TL net getiri elde edilir.
 • 50.000 TL klasik katılım hesabı açıldığında, 6 ay bittiğinde % 12.14 kar payı oranından 2994 TL net getiri elde edilir.
 • 50.000 TL klasik katılım hesabı açıldığında, 12 ay bittiğinde % 11.95 kar payı oranından 5993 TL net getiri elde edilir.

Aynı örnek üzerinden ara ödemeli katılım hesabı için elde edilebilecek getiri tutarları şunlardır:

 • 50.000 TL Ara ödemeli katılım hesabı açıldığında 1 ay sonunda % 14.48 üzerinden elde edilen getiri 615 TL’dir.
 • 50.000 TL Ara ödemeli katılım hesabı açıldığında 3 ay sonunda % 14.40 üzerinden elde edilen getiri 1834 TL’dir.
 • 50.000 TL Ara ödemeli katılım hesabı açıldığında 6 ay sonunda % 13.34 üzerinden elde edilen getiri 3339 TL’dir.
 • 50.000 TL Ara ödemeli katılım hesabı açıldığında 12 ay sonunda % 11.96 üzerinden elde edilen getiri 5994 TL’dir.
İlginizi Çekebilir:  Ziraat Katılım Konut Kredisi Hesaplama

Ziraat Katılım Kar Payı Hesaplama Uygulama Süreci

Ziraat Katılımın kar payı kampanyalarından yararlanılmak istendiğinde bu kampanya kapsamında açılacak hesabın bakiye tutarına göre, elde edilebilecek kar payı hesaplaması internet üzerinden yapılabilir. Bu amaçla izlenmesi gereken basamaklar şunlardır:

 • Öncelikle kar payı hesaplaması yapmak isteyen müşteri tarafından Ziraat Katılım resmi internet sayfasına giriş yapılır.
 • Daha sonra ‘’Ziraat Katılım Hesaplama’’ yazısına tıklanır.
 • Bu aşamada değerlendirilmesi istenen para tutarı ve paranın bankada kalabileceği süre belirlenmelidir. Belirlenecek vade uzunluğu en az 31 gün en fazla 1095 gün olabilir.

Ziraat Katılım hesaplarının avantajlarından yararlanılması için her şeyden önce Ziraat Katılım banka şubesine gidilerek katılım hesabı açtırılması ön koşuldur. Ziraat Katılın hesabı açılmasını takiben, yukarıda anlatılan basamaklardaki işlemler uygulanır ve Ziraat Katılım hesabı avantajı devreye sokulur.

Ziraat Katılım Hesabı Özellikleri

Ziraat Katılım hesabının özellikleri şunlardır:

 • Ziraat Katılım hesabı en az 250 TL ile açılabilir.
 • Vade süresi minimum 1 ay olup, 3 aylık 6 aylık ya da 12 aylık hesaplar açılabilir.
 • Olabilecek en uzun vade süresi 3 yıl olarak belirlenmiştir.
 • Hesaplardaki kar payı oranı, bankacılık bileşik faiz oranı hesaplaması ile aynıdır.
 • Bu hesaplardan gelir vergisi kesintisi yapılır. Yatırılan meblağ tutarından bağımsız olarak her günün sonunda gelir vergisi kesintisi yapılır.

Ziraat Katılım kampanyaları hakkında anlatılabilecek güncel bilgileri bunlardır.ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.