Ziraat Katılım Kartımı Kaybettim, Ne Yapmalıyım?

17.09.2021
71
A+
A-
Ziraat Katılım Kartımı Kaybettim, Ne Yapmalıyım?

Ziraat Katılım kartını kayıp etmek sık karşılan bir sorun olup, 0 850 220 50 00 müşteri hizmetlerini aramanız halinde bu sorunu çözebilirsiniz. Müşteri iletişim merkezi hattını aradığınız zaman banka temsilcileri sizlere konu hakkında gerekli desteği verecektir. Ziraat Katılım kredi kartı ve banka kartı için bu hizmeti alabilirsiniz. Bankkart isimli banka kartını 365 gün 24 saat boyunca kullanabilirsiniz. Kullanıma herhangi bir kısıtlama ile karşılaşmazsınız. Alışveriş yapmanız halinde sürekli puan kazanmaya devam edersiniz. Her alışveriş puan kazanmak demektir. Kazandığınız puanları biriktirdikten sonra onları kullanabilirsiniz. Her puanın denk geldiği bir para değeri vardır. Biriktikçe alışverişlerinizi para harcamadan yapmaya başlarsınız. Kart size her harcamanızda fırsat ve kampanyalar sunar. Güvenli olması, pratik kullanımı, avantajları gibi özellikleri sayesinde kart çok tercih edilenler arasında yer alır.

Ziraat Katılım Kartı Özellikleri Nelerdir?

Ziraat Katılım Kartı özellikleri şu şekilde sıralanabilir:

 • İnternet üzerinden gerçekleştireceğiniz alışverişlerde kullanmanız mümkündür.
 • Katılım mobil üzerinden harcamalarınızı kontrol edebilirsiniz.
 • Üye işyerleri üzerinde taksitli alışveriş yapabilirsiniz. Bu sayede harcama yaparken zorlanmazsınız.
 • Temassız kart özelliği sayesinde hızlı ve güvenli alışveriş yapmak mümkündür.
 • Anlaşmalı iş yerleri sayesinde Bankkart Lira adı verilen puanları kazanabilirsiniz.
 • Kartınız üzerinden sanal kart oluşturarak internet üzerinde güvenliğiniz konusunda endişe etmeden harcama yapabilirsiniz.
 • 350 TL ve altında yapacağınız temassız alışveriş işlemleri için şifre girmenize gerek olmaz.

Ziraat Katılım Kartı Başvurusu Nasıl Yapılır?

Ziraat Katılım Kartı başvurusu işlemini sadece bir iki dakika gibi kısa süre içinde tamamlayabilirsiniz. Kredi kartı başvurunuzun sonuçlanması da oldukça kısa sürer ve size SMS aracılığı ile sonuç iletilir. Kredi kartı başvurusu yapmak isteyen kişilerin kredi skorunun yüksek olması gerekir. Kredi skoru düşük olan kişilerin başvuruları reddedilecektir. Kredi kartı kullanmak için uygun şartları sağlayan kişilerin aşağıdaki kanallardan bir tanesini tercih etmesi mümkündür:

 • Banka şubelerini ziyaret edebilirsiniz. Size en yakın banka şubesinin nerede olduğunu öğrenmek için banka internet sitesini ziyaret edin. Banka şubelerine giderken yanınızda mutlaka kimlik bilginiz olsun.
 • Yine banka şubelerinden limit artımı için başvuru yapabilirsiniz.
İlginizi Çekebilir:  Doğum Parası İçin Gerekli Evraklar Nelerdir?

Ziraat Katılım Kartı Üyelik Ücretleri Nelerdir?

Ziraat Katılım Kartı üyelik ücretleri kredi kartı tipine göre değişkenlik gösterecektir. Tercih edebileceğiniz 3 farkı kart türü vardır. Bu kartlar klasik, gold ve platinum olarak sıralanabilir. Her kart türünün ödemesi gereken kart ücreti farklıdır. Ödenmesi gereken iki tür ücret vardır. Bunlardan ilki asıl ücret ve diğeri de ek ücrettir. Bütün kart tipleri bu her iki ücreti de ödemekle sorumludur. Ziraat Katılım kart tipine göre ödenmesi gereken ücret tutarları şu şekilde sıralanabilir:

 • Klasik kredi kartı üyeleri asıl ücret olarak 33 TL ve ek ücret olarak 16 TL ödemekle sorumludur.
 • Gold kredi kartı üyelerinin ödemeleri gereken asıl ücret miktarı 56 TL olup, ek ücret miktarı ise 27 TL olarak belirlenmiştir.
 • Platinum kart sahipleri asıl üyelik ücreti olarak 67 TL ve ek üyelik ücreti olarak 33 TL öder.

Kartın ilk finansal işleminden sonra ve yıllık olarak bu ücretler tahsil edilmektedir. Eğer kart üyeliğiniz olmasına rağmen hala finansal herhangi bir işlem yapmadıysanız, kartınız için henüz ücret ödemeye başlamayacaksınız.

Ziraat Katılım kartınızı kayıp ettiğiniz için kartı yenilemek isterseniz 10 TL hem asıl hem de ek için ücret ödemeniz gerekecektir. Bu bedel kartın basılma ücreti olarak talep edilmektedir.ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.