Ziraat Katılım Konut Kredisi Hesaplama

02.10.2019
560
A+
A-
Ziraat Katılım Konut Kredisi Hesaplama

Ziraat Katılım konut kredisi hesaplaması hizmeti, ev sahibi olmak isteyen, evini yenilemek isteyen ya da yatırım yapmak isteyen kişiler için sunulan bir hizmettir. Ziraat Katılım konut kredisi, tamamen faizsiz olarak sunulan bir üründür. Banka uzun vadeler, uygun ödeme oranları ve İslami Bankacılık yöntemi olan kâr payı oranlarıyla finansman sunmaktadır. Bu bankada konut kredisi, arsa kredisi ya da iş yeri kredisi ürünlerinden dilediğinizi kullanabilir ve hayalinizdeki evi, arsayı, iş yerini kolayca satın alabilirsiniz.

Ziraat Katılım Bankası Konut Finansmanı

Ziraat katılım konut finansmanı, finansman desteğine ihtiyaç duyan kişilerin bütçelerini ve cüzdanlarını zorlamadan ev sahibi olma hayallerini yerine getiren bir bankacılık ürünüdür. Bu bankada ilk defa ev sahibi olma zorunluluğu yoktur. Dilerseniz bu kredi ile ikinci evinizi satın alabilir, konut yatırımı yapabilirsiniz. Bu finansmanın özellikleri şu şekildedir:

 • Uygun vadelerle alabileceğiniz bu finansmanda 120 aya kadar vade fırsatınız bulunmaktadır.
 • Banka müşterilerine alternatifli ödeme planları sunar.
 • Almayı düşündüğünüz konutun ekspertiz raporunda bulunan değerinin %80’i kadar finansman desteği alabilirsiniz.
 • Banka konutu sizin adınıza alır ve konutunuz vadeniz bitene kadar Ziraat Katılım Bankası lehine ipotek edilir.
 • Eğer banka sizin bilgilerinizi eksik bulur ve gerekli görürse ek teminat talep edebilir.
 • Ödeme planları sizin bütçenize göre sizinle beraber esnek bir şekilde hazırlanır.
Ziraat Katilim Konut Finansmani Sartlari

Ziraat Katilim Konut Finansmanı Avantajları

Ziraat Katılım Bankası’ndan Arsa Finansmanı

Ziraat Katılım arsa finansmanı, bireyse olarak yararlanabileceğiniz bir kredi türüdür. Yatırımlarını arsa satın alarak yapmak isteyen kişiler bu finansman ürününden yararlanabilir.

 • Arsa üzerine yatırım planlarınız varsa Ziraat Katılım Bankası bütçenize uygun kâr payı oranları ve 60 ay vadeli ödeme avantajı sunmaktadır.
 • Finansmana konu olan arsanızın, ekspertiz raporundaki değerinin %50’sine kadar finansal destek sağlanacaktır.
 • Eğer şubeler gerek duyarsa sizlere ek teminat ya da kefil talebinde bulunabilirler.
 • Satın almak istediğiniz arsa, finansman sürecinde Ziraat Katılım Bankası’nın üzerine ipotekli görünecektir. Banka ödemeleriniz bittiği zaman ipoteği kaldırır ve arsanın tapusunu size teslim eder.
 • Ödeme planları esnektir. Bu doğrultuda kendi bütçenize uygun olarak bankayla ödeme planı hazırlayabilir ve dilediğiniz vadelerde ödemenizi yapabilirsiniz.
İlginizi Çekebilir:  Ziraat Katılım Bankası İnternet Bankacılığı İlk Giriş Nasıl Yapılır?

Ziraat Katılım Bankası’ndan İş Yeri Finansmanları

Ziraat Katılım iş yeri finansmanı, Bireysel İş Yeri Finansmanı ismiyle sizlere sunulmaktadır. İş yeri açmak isteyen, iş yerini büyütmek ve geliştirmek isteyen ya da yatırımını iş yeri üzerinden yapmak isteyen kişiler bu finansman ürününden yararlanabilirler.

 • Ofis, büro, lojman, mağaza, depo, muayenehane, dükkân ve aklınıza gelebilecek tüm iş yeri projeleri için Ziraat Katılım Bankası’nın bu finansman ürününden yararlanabilirsiniz.
 • Banka, iş yerleri için alacağınız finansmanlar için sizlere 120 aya kadar vade imkânı sunmaktadır.
 • Helal Bankacılık prensibi benimseyen Ziraat Katılım Bankası’nın hiçbir finansman türünde faiz yoktur. İş Yeri açmak istiyorsanız uygun kâr payı oranlarıyla kredi desteği alırsınız.
 • Satın almak istediğiniz iş yerinin ekspertiz raporu üzerindeki değerinin tam %75’ine kadar finansman desteği fırsatınız bulunmaktadır.
 • Şubeler eğer gerek görürse sizden ek teminat da talep edebilirler. Böyle bir durumda başvuru sırasında kefil gibi ek bir teminat göstermeniz gerekecektir.

Ziraat Katılım Bankası seçtiğiniz vade boyunca satın alacağınız iş yerini kendi üzerine birinci dereceden ipotek edecektir. Vadeniz bittiğinde ve ödemeniz tamamlandığında banka iş yerinin üzerindeki ipoteği kaldırır ve tapunuzu size iade eder.

Ziraat Katılım Konut Kredisi Hesaplama

Ziraat katılım konut finansmanı hesaplama işlemlerini hem banka şubelerinden hem de internet sitesi, internet şubesi ve mobil şube üzerinden yapabilirsiniz. En geniş kapsamlı inceleyebileceğiniz ödeme planı internet sitesi üzerinde bulunur ve burada hesaplama işlemini kendiniz yaparsınız. Ziraat Katılım konut kredisi internet üzerinden kendiniz hesaplamak isterseniz www.ziraatkatilim.com.tr adresinde bulunan ‘Hesaplama Araçları’ bölümünden Finansman Hesaplama seçeneğini seçmeniz gerekmektedir.

 • Burada öncelikle işlem yapacağınız finansmanının türünü seçersiniz. Konut Finansmanı için hesaplama yapacaksanız 2019 kampanya paketlerinden birini ya da direkt Konut Finansmanı seçeneğini seçersiniz.
 • Finansman türünü seçtikten sonra alacağınız konutun tutarı olan finansman tutarı ve ödeme yapmak istediğiniz vade sayısını seçersiniz.
 • İstenilen tüm bilgileri girdikten sonra size özel olarak oluşturulmuş ödeme planını inceleyebilirsiniz.
 • Burada taksit tutarı, kâr tutarı, KKDF, BSMV, ana para ve kalan ana para bakiyeleri sizlere seçtiğiniz tutara göre hesaplanarak gösterilecektir.
İlginizi Çekebilir:  Ziraat Katılım Bankası İnsan Kaynakları İş Başvurusu Nasıl Yapılır?

Ziraat Katılım Konut Kredisi Kâr Payı Hesaplaması

Ziraat Katılım kâr payı hesaplaması, finansman almak istediğiniz tutara ve finansman türüne göre size verilecek olan kâr payı oranları ve tutarlarının hesaplamasıdır. Bu da yine internet sitesi üzerinde bulunan hesaplama aracından yapılabilmektedir. Kâr payı hesaplaması her gün otomatik olarak güncellenmektedir. 2019 yılında da bulunduğunuz gün içinde sunulan kâr payı üzerinden finansman desteği yaparsınız. Bu sebeple krediyi çekeceğiniz gün hesaplama yapmanız durumunda daha doğru ve sağlıklı bir sonuç alırsınız.

 • Kâr payı hesaplaması yapabilmek için öncelikle finansman ürününü seçmeniz gerekir.
 • Daha sonra para birimini ve ana para tutarını seçersiniz.
 • En son vade tutarını seçer ve hesaplamanızı yaparsınız.
Ziraat Bankası Konut Finansmanı (Resmi Sayfası)

Ziraat Katılım Konut Kredisi Ücret ve Masrafları

Konut Finansmanı ücret ve masrafları, finansman hizmeti alırken sizlerden istenilen ek masraflar ve işlem ücretleridir.

 • Konut finansmanlarında sizden Kaynak Kullanımı Destekleme Fonu alınmaz.
 • Konut finansmanına başvuran kişi Banka ve Sigorta Muamele Vergisi’nden muaftır.
 • Bu bankada hiçbir türlü faiz alınmaz.
 • Banka Konut Finansmanı için finansman ürünü için: Finansman Tahsis Ücreti, İpotek Tesis Ücreti ve Ekspertiz ücreti almaktadır.

Ziraat Katılım Konut Finansmanı Başvurusu Nasıl Yapılır?

Ziraat Katılım konut finansmanı başvurusu yapmak isteyen kişiler bulundukları yere en yakın Ziraat Katılım Bankası’nı ziyaret etmeliler. Bu banka Konut Finansmanı, Arsa Finansmanı ve İş Yeri Finansmanı ürünleri için yalnızca şubelerden başvuru kabul etmektedir. Başvuru yapabilmek için finansman başvuru formunu doldurmanız ve yanınızda getirmeniz gerekmektedir. Dilerseniz başvuru formunu bankada da doldurabilirsiniz. Başvuru formunu yanı sıra aşağıda da vereceğimiz belgelerin hepsi eksiksiz olarak başvuru sırasında yanınızda olmalıdır. Banka sizlerden kefil talep ederse bu belgeler ve bilgiler kefil için de gereklidir.

İlginizi Çekebilir:  Ziraat Katılım Kurumsal Finansmanlar

Ziraat Katılım Bankası’nda Konut Finansmanı için internet sitesinde ‘Ön Finansman Başvurusu’ yapabilirsiniz. Hesaplama Aracı üzerinde finansman hesaplama işlemi yaparken aşağıda ‘hemen başvur’ seçeneğini görürsünüz. Bu seçenek sizi ön finansman başvurusu sekmesine götürecektir. Burada ön başvuru yaptıktan sonra yine asıl başvuruyu şubeden yaparsınız.

Ziraat Katılım Konut Finansmanı Başvuru Belgeleri

Konut Finansmanı başvuru belgeleri, Ziraat Katılım konut kredisi başvurusunu yapmaya giderken şubeye götürmeniz gereken belge ve evraklardır. Bu belgeler:

 • Başvuru formu
 • C. kimlik belgesi, sürücü belgesi ya da pasaport fotokopisi
 • Kişinin iş durumuna göre var olan gelir belgeleri (maaş bordrosu, Ticaret Sicil Gazetesi, Oda Kaydı, SGK dökümü, imza sirküleri, emeklilik belgeleri gibi)
 • Şube talep ettiyse ek belge ve evraklar
 • İkametgâh belgesi ya da adres belgeleri (telefon, su, doğalgaz ya da elektrik faturaları gibi)
 • Finansman desteği alacağınız iş yeri, arsa, arazi ya da konuta ait tapunun fotokopisi

Banka eğer teminat olarak kefil talebinde bulunduysa, kefil olacak kişinin de gelir belgeleri ve yukarıda belirtilen evrakları istenecektir.ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.