Ziraat Katılım Mevduat Hesapları Nasıl Açılır?

30.12.2020
513
A+
A-
Ziraat Katılım Mevduat Hesapları Nasıl Açılır?

Ziraat Katılım bankaları, faiz ödemeden yatırım yapmak isteyen vatandaşlara çok önemli avantajlar sağlıyor. Katılım bankalarından hesabı açıp yatırımınızı kısa sürede artırabilirsiniz. Katılım bankaları İslami iktisat ilkelerine uygun hareket etmekte ve yatırımları bankanın belirlediği belirli bir dönem kar dağıtım oranına göre tahsis etmektedir. Vadeli  hesaplar denince akla gelen ilk şey zaman kavramını temsil eden vade terimidir. Normal hesaplardan farklı olarak, Ziraat Katılım mevduat hesapları banka ile müşteri arasındaki sözleşmelere dayanmaktadır. Müşteri parayı bankaya yatırır ve belirli bir süre dolduğunda bankayı çekebilir. Elbette buradaki müşteri avantajı, bankanın sağladığı faiz oranını müşteri tasarruflarını artırmak için kullanmaktır. Vadesiz mevduat hesabında müşteriler istedikleri zaman para çekebilirler. Belirli bir faiz getirisi olmamaktadır. Ayrıca Ziraat Katılım Bankası mevduat hesapları açmak için kolay yöntemler bulunmaktadır.

Ziraat Katılım Bankası Hesap Çeşitleri Nelerdir?

Ziraat Katılım Bankası bünyesinde ihtiyacınız olan her türlü hesap çeşidi mevcuttur. Size en uygun hesabı seçerek en yakın Ziraat Katılım şubesinden hesabınızı açtırabilirsiniz. Bazı Ziraat Katılım Bankası hesap türleri aşağıdaki gibidir:

  • Vadesiz Hesap: Bu hesabı banka şubelerinden, Ziraat Katılım Bankaların ATM’lerinden, Ziraat Katılım Bankaların çağrı merkezlerinden ve müşteri hizmetlerinden, Ziraat Katılımcı Bankaların tüm dijital kanallarından vadesiz hesap işlemleri yapmak veya hesabı açmak için kullanabilirsiniz. Hesabı açan kişi faiz kazanamaz ancak parasını ve birikimini hesabında tutarak birikimlerinin hırsızlıktan korunmasını sağlayacaktır. Ayrıca bankaların sunduğu tüm avantajları yani elektronik transfer ve havale gibi tüm bankacılık ve bankacılık işlemlerini ücretsiz olarak gerçekleştirebilir.
  • Vadeli Mevduat Hesabı: Vadeli mevduat hesabı açmak isteyen vatandaşlar, Ziraat Katılım Bankası şubesi, ATM, Ziraat Katılım Bankası müşteri hizmetleri ve çağrı merkezi ve bankanın dijital kanalı aracılığıyla vadeli mevduat hesabı açabilirler. Bu hesabı açan banka müşterileri, tıpkı diğer hesaplarda olduğu gibi, bankanın sağladığı yüksek mevduat faizi ile birikimlerini artırabilir ve tasarruflarını sağlayabilirler.
İlginizi Çekebilir:  Ziraat Katılım Bankası Şikayet Hattı Telefon Numarası Nedir?

Ziraat Katılım Bankası Hesabı Açmanın Faydaları Nelerdir?

Ziraat Katılım Bankaları aracılığıyla katılım hesabı açmanın birden çok faydası vardır. Katılım hesabı açmak isteyen mevduat sahipleri en az 250 TL ile buna başlamaları gerekmektedir. Katılım hesapları için minimum süre 3 ay, 6 ay ve 1 yıla ek olarak 1 aydır. Gerekirse vade tarihi olarak belirli bir gün seçebilirsiniz. Katılım hesabın maksimum geçerlilik süresi 3 yıldır. Gerekirse 3 yılda bir yenileme emri verilebilir. Katılan hesapta bileşik temettü vardır, yani normal temettü dağıtıldıktan sonra yeni katılım dönemi temettüye dahil edilebilir. Kanuna göre katılımcı hesapların gelirleri de vergiye dahil edilmelidir Banka otomatik olarak vergiyi tahsil edecektir.

Ziraat Katılım Bankası Hesabı Açmak İçin Ne Gerekir?

Ziraat Katılım hesabı açmak için yapmanız gerekenler çok basittir. Hesap açmak için gerekli olan belgeleri hazırladıktan sonra sizi en yakın şubeye giderek hesabınızı açtırabilirsiniz. Katılım hesabı açmak için gerekli olan belgeler aşağıdaki gibidir:

  • Türkiye Cumhuriyeti kimlik kartı,
  • Hesabın içinde bulunması gereken minimum miktar olan 250 TL.

Ziraat Katılım hesabı açmak için gerekli şeyleri yanınızda götürerek, Ziraat Katılım şubelerinden hesabınızı açtırabilirsiniz.

Ziraat Katılım Bankası Katılım Fonları Nedir?

Ziraat Katılım, yatırım hesabı kapsamında katılım fonu hesabına iştirak ettiği için hesap sahibinin güvenli ve karlı bir yatırımı vardır. Müşteriler, Ziraat Katılım Bankası, yatırım portföyü fonlarını seçerek en uygun vade ve riski karşılayabilirler. Bu tür yatırım hesabı nedeniyle kullanıcılar tek bir fonun tüm yatırımlarını değerlendirmek zorunda kalmaz, tüm fonları değerlendirebilir. Bu işlemlerin hepsi müşterinin kendi seçimleriyle yapılır. Bu nedenle, hesap sahibi kendini riske atmadan riski tüm fonlara tahsis ederek riski azaltır.

İlginizi Çekebilir:  Ziraat Katılım Bankası Mobil Şube Giriş Nasıl Yapılır?ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.